REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

polévky

Alu šúrvá – indická bramborová polévka

Polévka připravená z kuřecího vývaru, brambor, cibule, kari a dalších ingreiencí, servírovaná zjemněná mlékem a ozdobená jarní cibulkou.

Asijská kuřecí polévka s nudlemi

Hutná obědová ostřejší polévka asijského stylu plná masa, nudlí, zeleniny a bylinek. Jde o sytou polévku, která skvěle zahřeje a spolu s čerstvým pečivem se může podávat jako hlavní chod.

Asijská polévka s treskou

Silný kuřecí vývar ochucený zázvorem, chilli a ústřičnou omáčkou servírovaný spolu se zeleninou, nudličkami tresky a čínskými nudlemi, zahřeje nejen v zimě. Jde o tzv. obědovou polévku.

Asijská polévka ze zelí pak choi

Rychlá, pikantní polévka z kuřecího vývaru, která zahřeje i zasytí. Recept z Asie na ostrou polévku díky použité chilli papričky.

Asijský zeleninový vývar

Polévka připravená ze zeleninového vývaru, hub shiitake, zeleniny, sójové omáčky Kikkoman …

Citrónová polévka (Búra rasam)

Recept z Indie na ovocnou polévku podávanou jak teplou, tak i studenou.

Čínská cibulová polévka s vejci

Polévka inspirovaná asijskou kuchyní připravená z kuřecího vývaru s cibulí, chilli papričkou a sojovou omáčku. Zahuštěná rozšlehaným vajíčkem a jíškou.

Čínská kuřecí polévka s pórkem

Máte chuť na nějakou exotiku? Ano? Tak vyzkoušejte tento recept na chutnou polévku s vůní a chutí po exotických dálkách Asie. Jde o jednoduchý recept, který zvládne i začínající kuchtík či kuchařinka.

Čínská polévka se žampiony

Hustá pálivá polévka, která v zimě skvěle zahřeje. Recept pochází z čínské kuchařky. Podávejte velmi horké!

Čínská rybí polévka

Polévka z kousků ryb, hub, badyánu, citronové šťávy, klíčků munga a jarní cibulky.

Čínský vývar

Tento vývar se používá v čínské kuchyni jako polotovar, základ polévek i v případech, kdy je při přípravě pokrmů místo vody zapotřebí nějaké tekutiny.

Dal rasam – indická čočková polévka

Nabobtnalá čočka povařená doměkka s kurkumou, rozmačkaná vrácená zpět do vody, kde se vařila, dochucená chilli, česnekem, solí a smetanou, před servírováním ozdobená na másle opečenou cibulí.

Fazolová polévka

Indická polévka z fazolí, brambor a dalších ingrediencí.

Galgánová polévka

Recept z Vietnamu. Kuřecí vývar uvařený s plátky galgánu a dalšími ingrediencemi s vložkou hub shiitake.

Hanojská polévka s hovězím masem

Polévka původem z Vietnamu připravená z vývaru z kostí, hovězího masa, cibule, pórku, koření, krevet a širokých nudlí, servírovaná ozdobená lístky máty peprné.

Hovězí polévka Pho

Tradiční polévka z Vietnamu. Existuje snad stovky variací na tento silný, hustý vývar podávaný s nudlemi, kousky masa a dalších surovin.

Indická čočková polévka

Dál mulligatunny je recept z indické kuchyně na čočkovou polévku ochucenou zázvorem, česnekem a jogurtem.

Indická čočková polévka II.

Tak trochu jiná čočková polévka. Vyzkoušejte tento, pro nás Čechy, exotický recept původem z Indie, na hustou čočkovou polévku pikantnější chuti.

Indická čočková polévka III.

Další recept na hustou pikantní čočkovou polévku z indické kuchyně. Jde o vyzkoušený recept od našeho dopisovatele Dalibora Marounka.

Indická kuřecí polévka

Pro Čechy exotická polévka s intenzivní chutí a vůní po použitých surovinách. Především zázvor, kari, česnek a chilli, to vše zjemněné kokosovým mlékem dodává této polévce pikantní a přitom lahodnou chuť. Kousky opečeného kuřecího masa jsou pak jen dalším bonusem pro milovníky chutných exotických polévek.

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy