REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Grilovaný losos s cukrovým přelivem

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Filety z lososa potřené cukrovou marinádou, ugrilované dozlatova.


Ingredience:
4-6 porcífilet z lososa (á 150-200 g)
4 lžícedijonské hořčice
3 lžícesvětlého hnědého cukru
2 vrchovaté lžícemásla
2 lžíceolivového oleje
2 lžícesójové omáčky
1 lžícena jemno nastrouohaného čerstvého zázvoru
nejlépe čerstvě namletý černý pepř
hrubozrnná sůl
Rozpis na 4-6 porcí:

Postup:

1. Nejprve si připravíme marinádu; v malém hrnci na středním zdroji tepla rozehřejeme cukr, med a máslo, cukrovou hmotu sundáme z ohně a přimícháme hořčici, olej, sójovou omáčku a nastrouhaný zázvor, zamícháme a necháme vychladnout
2. Gril necháme důkladně rozpálit, mřížky potřeme slaninou nebo tukem
3. Filety s kůží potřeme olejem, osolíme a okořeníme pepřem a kůží dolů dáme na gril, povrch potřeme cukrovou marinádou, po 4-5 minutách plátky ryby otočíme a maso dogrilujeme dozlatova (v případě, že filety lososa máme bez kůže, po osolení a okořenění pepřem potřeme jednu stranu filet olejem, touto stranou je vložíme na gril a chvíli opékáme, vrchní část masa potřeme marinádou, pak lososa otočíme a potřeme i opečenou část ryby)
4. Porce ugrilovaného lososa ihned podáváme nejlépe s čerstvým, na grilu opečeným pečivem.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Testujte a ochutnávejte novinky na trhu potravin!

Rádi objevujete a zkoušíte novinky na trhu potravin? A milujete překvapení? Služba brandnooz box umožnuje českým zákazníkům již více než 5 let, seznamovat se s nabídkou nových a zajímavých produktů na trhu potravin prostřednicvtím zásilky brandnooz box. Pečlivě vybrané novinky vám dorazí až domů, zabalené v zelené krabici. Běžná cena této zásilky je 279 Kč a její obsah je vždy předem neznámý.

číst dále ...

Luštěniny jako salát nebo zdravá příloha

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat do našeho jídelníčku. Všichni to víme, ale jak to udělat, když máme hluboko v paměti zaryté známé hrachové kaše a čočkové polévky ze školních jídelen. Doba se mění a můžete měnit i váš jídelníček. Luštěniny totiž mohou být chutnou součástí moderní kuchyně.

číst dále ...

LOMO sušená vepřová pečeně

Sušená vepřová pečeně s kořením. Trochu práce a po pár dnech si pošmáknete! Video recept z YouTube z kanálu: Chatař

číst dále ...

Upgrade salátů od Roberta Chejna

Saláty si můžete připravit doma nebo zajet ochutnat do zámeckého hotelu Chateau Kotěra. V zámecké restauraci pod taktovkou Roberta Chejna mimo jiné nabízí různé chuťové zážitky v podobě sezónních specialit, francouzské, italské, provensálské a středozemní kuchyně.

číst dále ...

Italské sýry ručně vyráběné z českého mléka

Marco a Tiziania jsou Italové, kteří studovali v Česku a zalíbilo se jim tady natolik, že se rozhodli tu usadit. Po studiu začali pracovat a před čtyřmi lety si v Praze-Nuslích otevřeli Mozzarellart, místo, kde každodenně vznikají sýry té nejlahodnější chuti. Přímo v obchodě navíc můžete sledovat, jak mistr sýrař vyrábí tu nejčerstvější mozzarellu.

číst dále ...

Tipy sommeliera, jak poznat skvělé víno

Červené, bílé, sladké a kyselé. Přiznejme si to na rovinu, každému se občas stane, že se ocitne ve společnosti lidí, kteří rozvinou debatu o víně, a vás polije studený pot. Ne, nevíte, podle čeho poznáte chuť vína, ne, nevíte, jaké jídlo se k vínu hodí nejvíc. Požádali jsme proto sommeliera Davida Krále, ambasadora značky Víno Mikulov Sommelier Club, aby pro vás shrnul to nejzákladnější, co u vína dokáže poznat „obyčejný“ člověk.

číst dále ...

Cukrářské trendy 2019 (podle Josefa Maršálka, pekařského a cukrářského mistra)

Vrstvení, Pastel de Nata, Metalická cukrařina…. to je výčet jen několika nových trendů patřících mezi nejoblíbenější cukrářské praktiky současnosti. V tomto článku najdete výčet těch nejoblíbenějších, jak je sepsal Josef Maršálek, pekařský a cukrářský mistr.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy