Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

smažené, fritované

Anglické vepřové řízečky

Plátky kýty plněné šunkou a vařeným vejcem, obalené v trojobalu, usmažené dozlatova.

Brněnský plněný řízek

Plátky masa plněné nádivkou, obalené v trojobalu a smažené na sádle dozlatova.

Cikánský řízek

Nudličky vepřového masa marinované v pikantní vajíčkové marinádě, usmažené ve formě placek na pánvi ve větším množství rozpáleného oleje.

Holandský řízek z vepřového masa II.

Další z variací na klasický holandský řízek. Toto je recept na mletý řízek vypracovaný z libovějšího mletého bůčku nebo vepřové plece. Z uvedených ingrediencí vytvarujete buď 4 “macky” velikosti XXL nebo 6 menších řízků.

Kapustové karbanátky II.

Uvařená kapusta smíchaná s cibulí, rohlíky, máslem, vejci, uzeným masem a kořením, vytvarovaná do tvaru karbanátek, obalená ve strouhance a usmažená dozlatova.

Karbanátky z uzeného masa

Uvařené brambory ve slupce rozemleté spolu s uzeným masem, ochucené kořením, obalené v trojobalu, smažené na oleji dozlatova.

Kovářský řízek

Vepřová kýta potřená hořčicí, posypaná marinovanou cibulí, přeložená, obalená jako klasický smažený řízek, tedy v trojobalu, servírovaná přelitá cibulovým sosem.

Královské řízky

Plátky vepřového masa obalené ve směsi vajec, majoránky, papriky, pepře, soli, cibule a česneku, po uležení v chladu usmažené doměkka.

Krkovička v bramborovém těstíčku

Na plátky nakrájená krkovička, obalená v těstíčku z nastrouhaných brambor, vejce a mouky, usmažená pěkně dozlatova.

Labužnické řízečky

Plátky z vepřové panenky obalené v hladké mouce, rozšlehaných vejcích s nasekanými mandlemi a strouhance, usmažené na oleji, z obou stran, dozlatova.

Masové kuličky restované v oleji

Kuličky z mletého vepřového masa restované ve větším množství oleje, servírované například s těstovinami či houskovými knedlíky a rajčatovou nebo houbovou omáčkou.

Mletý řízek v těstíčku

Pomletý bůček vytvarovaný do řízečků, obalený v těstíčku a usmažený na tuku dozlatova.

Mletý sýrový řízek

Tento recept je na řízky z pomletého vepřového bůčku promíchaného se sýrem a vejcem, obalené v klasickém trojobalu a usmažené ve fritovacím hrnci.

Nastavované pivní karbanátky

Karbanátky z uzeného bůčku, cibule, brambor, mouky, piva a vejce, obalené ve strouhance, smažené na sádle dozlatova.

Obalený smažený lančmít (lunchmeat)

V trojobalu obalovaný lunchmeat podávaný například s bramborovou kaší je pro nás straší a pokročilé vzpomínkou na jídlo mládí. Smažený lančmít, nebo také “Studentský řízek”, jak se tomuto jídlu za dob totality říkávalo, patří určitě i dnes k jídlům, které se vyplatí si občas ukuchtit.

Obrácené řízky

Plátky vepřové kýty, kotlety nebo krkovice potřené se solí utřeným česnekem a dijonskou hořčicí, obalené ve strouhance a pak v rozšlehaných vejcích, usmažené dozlatova, nakonec dopečené v troubě doměkka. Takto připravený obrácený řízek servírujeme například s vařenými brambory či bramborovou kaší.

Obrácené řízky z trouby

Plátky vepřové krkovice potřené hořčicí, pak obalené ve strouhance a nakonec namočené ve vejcích, usmažené dozlatova, pak zapečené v troubě, pokladené cibulí a plátky slaniny.

Obrácený řízek

Vepřová kýta smažená, potřená hořčicí, obalená ve strouhance a vejcích.

Pašerácká kotleta

Plátky vepřové kotlety obalené v bramborovém těstě, usmažené dozlatova.

Písecký kotlet

V těstíčku obalené plátky vepřové kotlety, přes noc marinované, usmažené a pak dopečené doměkka.

Přejít na stranu:

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Detekován AdBlock!

Ve vašem prohlížeči máte aktivní rozšíření na blokování reklam. Veškerý obsah na webu je pro naše čtenáře zdarma a provoz webu je možný pouze díky ziskům z reklam. K procházení webu je proto nutné AdBlock deaktivovat.

To provedete tak, že v pravém horním rohu vašeho prohlížeče kliknete na ikonu AdBlocku Ikona AdBlocku a z nabídky vyberete možnost Once nebo Always kliknutím na příslušné tlačítko. Pokud se následně stránka neobnoví automaticky, můžete ji obnovit kliknutím na následující odkaz. Děkujeme za pochopení.