REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

vejce, s vejci

Henri vejce

Henri vejce, nebo jinak také ruské vejce, je studený předkrm z natvrdo uvařeného vejce přelitého majonézovým přelivem, servírovaného spolu se šunkou a francouzským (bramborovým) salátem.

Kaviárová vejce

Studený předkrm z uvařených vajec, černého (červeného) kaviáru a šunky, servírovaný spolu s máslem, bílou vekou a citrónem.

Kaviárová vejce v šunce

Půlky natvrdo uvařených vajec servírované v kornoutech ze šunky, ozdobené věnečky másla, kaviárem, klínky citronu, vějířky kyselé okurky a proužky kapie.

Obložená vejce přelitá majonézovým přelivem

Vejce uvařená natvrdo, oloupaná, přepůlená, řeznou plochou dolů postavená na kopečky vlašského salátu, servírovaná přelitá ochucenou majonézou rozmíchanou s mlékem a citronovou šťávou, ozdobená kornoutky salámu, vějířky okurky, proužky kapie, kolečky rajčat a snítky petrželky.

Plněná rajčata vaječnou pěnou

Vydlabaná, středně velká rajská jablíčka naplněná vyšlehanou vaječnou pěnou.

Plněná růžová vajíčka “Růžovky”

Vejce uvařená natvrdo, oloupaná máčená v nálevu z červené řepy, octa, cibule, cukru a bobkového listu, obarvená přepůlená, plněná pomazánkou ze žloutků a dalších ingrediencí.

Plněná vejce III.

Vařená vejce přepůlená, vydlabaná, plněná sýrovou a salámovou pěnou, zdobená plátky ředkvičky.

Plněná vejce v šunkových kornoutech

Vejce uvařená natvrdo, přepůlená, vydlabaná, plněná různými náplněmi, jako žloutkovou, lososovou, kečupovou či sardinkovou pěnou, servírovaná postavená do kornoutků z plátků šunky, ozdobená kousky nakládané kapie, vějířky sterilovaných okurek, snítky petrželky apod.

Ruská vejce

Vajíčka vařená na tvrdo, obložená pařížským salátem, šunkou, hráškem a politá ochucenou majonézou. Zdobená sterilovanou kapií.

Salát s tuňákem a křepelčími vajíčky

Lahodný studený salát vhodný jako předkrm v letních měsících.

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy