REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

příprava sypkého koření, ochucené soli


4-3-2-1 Spice Rub

Doma namíchaná směs koření vhodná především na grilovaná masa.

Aromatická bylinková směs

Aromatickou směs používáme na okoření mas určených ke grilování. Směs do masa vetřeme.

Boloňská sůl

Boloňská sůl se hodí na bílé maso, jehněčí, pečeně, zapečené brambory, vejce a restovanou zeleninu. Uchovávejte ji ve skleničkách nebo vhodných dózách s víčkem.

Bylinková letní směs

Tuto směs používáme na okoření mas určených ke grilování. Směs do masa vetřeme.

Bylinková sůl

Bylinková sůl se hodí například na dochucení pečené, grilované či dušené zeleniny. Lze ji použít také na dochucení různých omáček, také polévek, její použití v kuchyni je opravdu široké.

Cajun

Na přípravu této orientální kořenící směsi používáme sušené ingredience včetně česneku a cibule. Skvěle se hodí na grilovaná masa.

Cajunské koření

Skvělé koření na masa upravená grilováním.

Česnekový prášek

Na plátky nakrájený česnek, usušený na listech lísky nebo v sušičce, rozmixovaný na prášek. Tento česnekový prášek používáme jako samostatné koření, nebo jako součást kořenících směsí a past.

Divoké koření

Směs rozdrceného koření používaná na nakládání masa při přípravě pokrmů nadivoko.

Domácí perníkové koření

Při pečení, nejen perníku, je důležité zvolit to správné koření. Vyzkoušejte doma vyrobené. Trvá to jen chvíli, ale výsledek stojí za to!

Domácí vegeta

Kořenící směs ze sušené zeleniny bez jakýchkoliv chemických přísad. Prostě domácí je domácí! Směs můžete doplnit o vlastní oblíbené sušené koření, či bylinky, nebo i další usušenou zeleninu.

Garam masala

Garam masala se přidává hlavně k masu či do rýže. Není vhodná k rybě či k zelenině.

Grilovací koření na hovězí steaky

Pikantní koření připravené pomocí hmoždíře.

Horská sůl

Ochucená sůl skvělá na ochucení masa před pečením či grilováním. Vhodná také na nakládání masa především hovězího, ale i vepřového či kuřecího, nebo ryb.

Houbový prášek jako koření – směsi koření z houbového prášku

Recept je orientační a potřebujeme k němu usušené houby a další sušené ingredience a koření. Houbový prášek ze sušených hub používáme k ochucování omáček nebo polévek. Můžeme z něj také vyrobit různé kořenící směsi do paštik, polévek nebo gulášů.

Karí (curry) koření – jemné

Sypká, jemně zrnitá směs koření, barvy od zlatožluté do žluté, může též přecházet ke žlutozelené až hnědé, záleží na poměrech koření. Jemnější varianta.

Karí (curry) koření – ostré

Sypká, jemně zrnitá směs koření, barvy od zlatožluté do žluté, může též přecházet ke žlutozelené až hnědé, záleží na poměrech koření. Ostřejší varianta.

Karí koření

Středně ostrá varianta základního receptu na suchou kořenící směs karí.

Koření čtvero chutí

Toto koření se hodí do pečiva, lívanců a jiných sladkých pokrmů. Využívá se také při přípravě masa kuřecího a králičího a do paštik.

Koření pěti vůní

Sladce vonící, pikantní směs koření užívaná v jižní Číně, ale také ve Vietnamu, především k pečení masa, drůbeže a k nakládání masa před přípravou.

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy