REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

kávy, s kávou

Belgická káva

Instantní káva rozmixovaná s nanukem, podávaná se šlehačkou.

Café de Cassis

Jednoduchý a překvapivý, tak by se dal pojmenovat osvěžující nápoj snoubící nakyslou chuť sirupu z černého rybízu a příjemně hořkého Jacobs Intenso Lungo 8. Celou kombinaci podtrhává rozmarýn, který nápoji dodává středomořský nádech.

Café granité

Zamrazená černá káva, rozdrcená a podávaná s cukrovo–citrónovou krustou.

Café Lemonade

Výhodou kávové limonády je, že se jedná o nealkoholický nápoj. Proto si jej můžete dát i v případě, že se chystáte řídit. Ani tento koktejl není nijak náročný na ingredience. Součástí koktejlu je cukrový sirup a silné espresso například z francouzské kávy L´OR, která drinku dodá příjemné aroma a kofeinový doping.

Cocoa Velvet Smoothie

Studený povzbuzující nápoj do letních veder? Co třeba s kávou, ledem a… Lze namíchat mnoho variací, my vám přinášíme jednu vyzkoušenou právě v tomto receptu.

Cold Brew

Cold brew vyžaduje speciální, ale jednoduchý postup. Káva se louhuje za studena minimálně 12 hodin, ale třeba i déle než 24. Pomalá extrakce ve studené vodě vytáhne z chutě a vůně kávy to nejlepší, takže čím déle ji louhujete, tím více se naplno rozvine chuťový profil dané kávy. Cold Brew je dokonalý nápoj ideální na ledovou kávu, kterou navíc můžete vylepšovat přidáním šlehané smetany, mléka nebo ovoce, skvělá je i s tonikem. Prostě podle vaší fantazie.

Elixír čilosti

Rozpustná nebo scezená káva doplněná o vanilkovou zmrzlinu a kopeček šlehačky.

Espresso s tonikem

Recept na espresso tonic je velkým hitem tohoto léta Pražírny kávy Coffeespot. Vyzkoušejte tento kávový nápoj, který vás ve vedrech nejen osvěží, ale dodá tolik potřebnou energii.

Espresso tonik

Příprava této osvěžující ledové kávy je velice jednoduchá. Doporučujeme však nápoj připravovat z výběrové kávy (100 % arabiky), takovou nabízí třeba síť kaváren CrossCafe, protože tak perfektně vynikne její svěží chuťový profil podržený kombinací limetky a toniku.

Frappé z mléka

Studená káva, vyšlehaná z rozpustné kávy a mléka, vhodná ke konzumaci především v letních měsících.

Fruity Velvet Smoothie

Inspirujte se i tímto receptem s instantní novinkou Jacobs – s jemnější Jacobs Velvet Crema, která je vyráběna ze světleji pražených zrn a nabízí velice jemnou, vyváženou chuť a bohatou pěnu. Pozor, přidán i video recept!

Iced Cappuccino Caramel

Léto a prázdniny doslova vyzývají k experimentování. Třeba s kávou a ledem a… To už záleží na vás. Míchané drinky s instantní kávou jsou nový trend.

Irské freddo

V průhledné sklenici servírovaná, velice dekorativní studená káva připravená z vrstvy rozpuštěné čokolády, vrstvy rozpustné kávy Jakobs, mléka a šlehačky.

Jacobs Cococoffee snack

Jednoduchý recept, jak si připravit chutnou ledovou kávu přímo ve sklenici od rozpustné kávy Jacobs Krönung. Součástí receptu je i video recept!

Jacobs Instatonic

Instatonic od Jabos je vlastně ledová limo káva. Existuje několik variant tohoto letního osvěžujícího nápoje, tohle je však základní recept, tedy jen tonik + kafe Jakobs Barista, vše promíchané a servírované s ledem, ozdobené limetkou. Káva připravená pomoci aeropressu!

Káva Affogato

Horké espresso s vanilkovou zmrzlinou smetanou; s rozinkami či brusinkami přes noc naloženými v rumu.

Káva Frappé

Studená káva původem z Řecka vhodná ke konzumaci především v letních měsících.

Ledová banánová káva

V mixéru připravená ledová káva s chutí a vůní po banánech.

Ledová káva

Dopředu uvařená a pak dobře vychlazená káva servírovaná se zmrzlinou, ozdobená šlehačkou.

Ledová káva bez shakeru

Osvěžující ledová káva připravená doma a bez šejkru. Jestli si ji dáte s cukrem, šlehačkou nebo zmrzlinou, to už necháme na vás.

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy