REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

vařené

Dip z červené řepy s krekry

Domácí dip z červené řepy, žervé, zavařených brusinek, čerstvého koriandru, pepře a soli. Dip připravený podle tohoto receptu je skvělý servírovaný spolu s krekry jako občerstvení k pivu či vínu, ale hodí se i jako součást slavnostního párty menu.

Hermelín s fíkovým čatní

Tento recept sestavili italští šéfkuchaři ze zámku Savoia a je určený opravdu mlsným gurmánským jazýčkům. Tip na silvestrovské pohoštění k dobrému vínu.

Houbové matesy

Houby naložené na způsob matesů, skvělá chuťovka k pivu nebo vínu.

Houbové matjesy

Recept na nakládané hřibovité houby skvělé k pivu.

Houbový ovar

Jednoduchý recept na povařené tvrdé houby, servírované s hořčicí a chlebem.

Májovky jako ovar

Oblíbený a jednoduchý starý recept od guru našich houbařů profesora F. Smotlachy. Tímto způsobem můžeme připravit i mladé, tvrdé plodnice hříbků, kozáků, křemenáčů a dalších mladých tvrdých hub.

Marinované hřiby s moravským uzeným

Chvíli povařené, pak marinované hřiby, promíchané s orestovanými kousky moravského uzeného a dalšími ingrediencemi, servírované s pečivem nejlépe k dobře vychlazenému pivu.

Paprikový hermelín s toskánským čatní

Rodina, přátelé, chlebíčky a Novoroční přípitek. Je váš Silvestr stále stejný a chybí mu něco nového? Pokud ano, vyzkoušejte místo nudných chlebíčků a jednohubek třeba vlastnoručně vyrobené čatní plné vánočního koření napárované s Hermelínem.

Pepřový hermelín s vánočním čatní

Vyzkoušejte místo klasických chlebíčků a jednohubek třeba vlastnoručně vyrobené čatní plné vánočního koření napárované s Hermelínem. Další tip na malé pohoštění k dobrému vínu.

Pivní škvarky

Sádlo povařené s pivem a pak vyškvařené do škvarků.

Plněné žampiony v oleji

Povařené žampiony, vydlabané, nadité směsí z dužiny a nožek žampionů, sýra, cibule, česneku, papriky a soli, vyskládané do vhodné nádoby a zalité olejem, doplněné o kozí rohy, pálivou papriku, cibuli a koření. Po odležení skvělé k pivu nebo vínu, servírované spolu s pečivem.

Tatarák z brambor

Uvařené, nastrouhané brambory smíchané s kořením, olejem, kečupem a česnekem, servírované na topinkách.

Tatarák z pohanky

Zajímavý recept zdravé výživy připravený z pohanky, cibule, strouhanky, pažitky a koření. Recept podle kuchaře Jiřího Eichnera …

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy