REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

pečené bezlepkové

„Thumbprint“ sušenky bez lepku s oříškovou náplní

Recept od Labety z kategorie “Bezlepkové vánoční pečení”. „Thumbprint“ sušenky je nejlepší skladovat v lednici.

Barborky bez lepku

Pro vaše vánoční pečení máme další úžasný kousek! Ořechové cukroví slepené pikantní marmeládou v kombinaci s citronovou polevou si zamilujete! S laskavým svolením Zdeňky Mazúrové @lisci_mlsani, která recept vymyslela, upekla, vyfotila a umožnila nám jeho použití.

Bezlepková vosí hnízda

Recept na 26 kusů klasických vosích hnízd, ale tentokráte v bezlepkové variantě. Recept od firmy Labeta, specialisty na bezlepkové vaření.

Bezlepkové Andulky

Další z osvědčených receptů pro bezlepkáře. Jde o ořechová kolečka upečená v troubě ze dvou těst. Jedno vypracované z Univerzální bezlepkové směsi Labeta, másla a moučkového cukru, druhé těsto ze strouhaných ořechů, vaječných bílků, moučkového cukru, marmelády, nastrouhané kůry z chemicky neošetřeného citronu nebo pomeranče a špetky soli.

Bezlepkové banánky z kukuřičné mouky

Upečené půlky vánočního cukroví, v tomto případě banánků, ty pak slepované marmeládou a zdobené rozpuštěnou čokoládou nebo čokoládovou polevou a například nadrcenými nebo namletými oříšky.

Bezlepkové matcha cukroví

Tradiční cukroví připravují všichni. Vzbuďte letos na slavnostním stole pozornost a naservírujte zelené cukroví obohacené čajem Matcha, který je známý svými výjimečnými účinky na povzbuzení organismu a významným obsahem antioxidantů. Krom toho, že je efektní, tak má i zajímavou chuť a nezůstane bez povšimnutí. Tento recept je navíc bezlepkový, takže mohou ochutnat všichni. Kvalitní Matcha má zářivě zelenou barvu a hodí se nejen na přípravu typického nápoje, ale i jako doplněk smoothie a raw dezertů. Vyzkoušejte ho letos i do svého vánočního pečení.

Bezlepkové ořechové rohlíčky

Pokud patříte mezi veverky, co neodolají žádnému oříšku, na který narazí, máme tu ideální recept přímo pro vás. Připravte pro své přátele, rodinu nebo jen pro sebe sami vynikající křehoučké ořechové rohlíčky. A protože jsou bezlepkové, nemusí se jich bát ani celiaci. Navíc si jejich pečením nádherně provoníte celou domácnost.

Bezlepkové perníčky

Vánoční perníčky, různé drobnější tvary, upečené v troubě, případně zdobené bílkovou polevou, vhodné i pro bezlepkáře!

Bezlepkové piškoty

Piškoty upečené z mouky bez lepku a dalších ingrediencí.

Bezlepkové vanilkové rohlíčky

Vánoční pečivo v bezlepkové úpravě.

Bezlepkový vánoční perník

Co si doplnit nabídku vánočních sladkostí vláčným perníkem? Připravte si ho bez lepku a ozdobte třeba několika vánočními perníčky. S laskavým svolením Denisy Albertové aka @glutenfree.denisa, která recept vymyslela, upekla, vyfotila a umožnila nám jeho použití.

Bílkový chlebíček III.

Další tip na bezlepkové vánoční pečivo, v tomto případě klasický biskupský chlebíček, ovšem vhodný právě pro bezlepkáře.

Čokoládová roláda

Pečené bezlepkové cukroví z hořké čokolády, krupicového cukru, rozinek, vlašských ořechů a vajec, plát těsta pak potřený smetanovým krémem a zatočený do tvaru rolády.

Jablkové hrudky

Vánoční cukroví v trochu odlehčené podobě. Je bez mouky, takže skvělé pro bezlepkáře, ale chutnat bude určitě všem!

Jahodovo-ovesné knoflíčky

Další z odlehčených receptů z dílny NATUR HOUSE. Jedná se o zdravější, odlehčenou variantu vánočního cukroví.

Kávové hrudky

Cukroví bez lepku z bílků, ořechových jader, kávy a medu.

Kávové rohlíčky

Bezlepkové vánoční cukroví, rohlíčky s mandlemi nebo ořechy.

Křehké ořechové stromečky bez lepku

Osvědčený recept na vánoční ořechové cukroví připravené z Univerzální směsi bez lepku Labeta, nadrobno nasekaných vlašských ořechů, cukru moučka, másla, vaječných bílků…

Křehulky

Cukroví bez lepku z mléka, škrobové moučky, tuku a rumu.

Linecké cukroví bez lepku

Klasické linecké cukroví připravené z hotové univerzální směsi bez lepku Labeta a dalších surovin, po upečení cukroví slepované nejlépe domácí marmeládou.

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy