REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Levné vánoční cukroví – cukroví za pár korun

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Drahota, kam se podíváš a tak nezbývá, než začít šetřit. Ale umíte si představit vánoce bez vánočního cukroví? Většina Čechů asi ne a tak pro ty, co letos opravdu potřebují ušetřit tu máme výběr některých receptů na vánoční cukroví, které pořídíte za pár korun. Jde jak o levné pečené vánoční cukroví, tak o to nepečené. Inspirujte se našimi recepty a dopřejte si i letos několik druhů levného vánočního cukroví, které nezruinuje vaše konto.


1.

Sádláky – Vánoční cukrová připravené ze sádla, hladké mouky, cukru, vanilky a kakaa, upečené, plněné pikantní marmeládou, ozdobené mandlemi. Mandle lze vynechat, i tak bude toto vánoční cukroví chutné a přitom ještě levnější!

 

2.

Cukroví z vařených brambor – I když netypické, přesto velmi chutné vánoční cukroví z brambor, hladké mouky a ztuženého tuku. A především cukroví za pár korun.

 

3.

Sněhové pusinky II. – Pečené (sušené) sněhové cukroví z ušlehaných bílků, moučkového a pískového cukru, Solamylu.

 

4.

Mužská věrnost – strojkové cukroví – vánoční cukroví vytlačené z masového strojku s nástavcem na cukroví, upečené v troubě. A proč mužská věrnost? Prý ta, co je upeče, té muž neuteče a zůstane doma pochutnávajíce si na tomto lahodném cukroví … a nebo také proto, že je křehké jako mužská věrnost.

 

5.

Vánoční vinné cukroví – Rychlé, přitom chutné vánoční cukroví! Dá se upéci s použitím pouze tří surovin a tak je také hodně levné. Po upečení se toto cukroví ještě obaluje v moučkovém cukru, což je čtvrtá ingredience, i tak vám toto vánoční cukroví přijde opravdu jen na pár korun, zvláště, když předražené máslo nahradíme margarínem.

 

6.

Burizony v karamelu – Cukroví z burizonů a karamelu skvěle chutná a také dobře vypadá.

 

 

7.

Karamelové oplatky s burisony – Nepečené cukroví z dortových oplatek, burisonů, rostlinného tuku a karamelu.

 

8.

Matcha pusinky – Recept na cca 60 kusů krásně zelených pusinek ze sněhu z bílků, cukru a Matcha Tea. Jde o pečené-sušené vánoční cukroví.

 

Další recepty na vánoční cukroví pečené i nepečené, levné i o něco náročnější na naši peněženku, najdete zde:  Čajové, vánoční a velikonoční cukroví a pečivo, zdobení, náplně / vánoční, velikonoční a čajové…

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Detoxikace organismu

Cítíte se unavení a bez energie? Ponuré, zamračené počasí vás přivádí k šílenství? Máte depresi? Nezoufejte! Možná jen potřebujete pročistit tělo od různých škodlivých látek, které jste za poslední měsíce do sebe dostali a to nejen jídlem, ale také díky prostředí, ve kterém se všichni pohybujeme. Detoxikujte se tedy! A co je to vlastně detoxikace? Ta slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla a provádí se především zásadní změnou pitného režimu a změnou jídelníčku.

číst dále ...

Fialové brambory (odrůda Blue Star a odrůda Valfi)

Již několik let se objevují na českém trhu fialové brambory. Sice vypadají svým vzhledem, tedy především barvou dost jedovatě, ale jsou velmi zdravé. Fialová barva je způsobena flavonoidy, které patří mezi přírodní antioxidanty, které působí příznivě na civilizační choroby. Fialové brambory obsahují těchto látek 3x – 4x více než klasické žluté odrůdy. Platí, čím jsou tmavší, tím jsou zdravější.

číst dále ...

Zapomenuté topinambury mají opět zelenou

Topinambury se v Čechách pěstují od 17. století. V době třicetileté války zachránily mnoho obyvatel před hladomorem, stejně, jako v Americe přistěhovalce. Naučili je pěstovat a konzumovat indiáni z kmene Topinambus, podle kterého dostali své jméno – topinambury. Do Evropy je přivezli v roce 1607 námořníci a jako první se začaly pěstovat ve Francii, přes Německo se pak dostaly do Čech.

číst dále ...

Banánová chaloupka vytvořená pomocí krabic od džusu

Recept na chaloupku z čokolády, tvarohového krému, dlouhých cukrářských piškotů a banánů, popsaný pěkně krok za krokem, doplněný o názorné fotografie postupu. Ozdobte ji dle fantazie, může to být chaloupka “Jejžíškovská”, stejně tak chaloupka Smolíčka pacholíčka, nebo jen chaloupka strýčka Toma. Každopádně si na ní určitě všichni pochutnají. Ale pozor! Nezapomeňte si před tím koupit dva velké, dvoulitrové džusy, protože právě krabice od džusu, v tomto receptu, hrají významnou roli.

číst dále ...

Špajz nebo skříň? Jak uložit trvanlivé potraviny

Mouka, cukr, konzervy či těstoviny. Trvanlivé potraviny často nakupujeme ve velkém do zásoby. Kam je ale uložit, aby vydržely dlouho a nemuseli jsme je po měsíci vyhazovat? A jak si poradit s ukládáním, když nemáme spíž?

číst dále ...

Zapomeňte na drastické diety. Poradíme jak na lednový očistný detox

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, svou nezastupitelnou roli v nich hraje ale také dobré jídlo. Spousta dobrého jídla. Pokud jste si ho během konce roku neodpírali a teď koketujete s myšlenkou, že dny hýření vybalancujete rychlou, drastickou dietou, máme pro vás alternativní tip: vyzkoušejte raději očistný detox.

číst dále ...

Bohatství ukryté pod slupkou buráků

Arašídy, buráky nebo burské oříšky, všechna označení nesou plody podzemnice olejné, které většina z nás považuje za oříšky, přestože se jedná o luštěninu. Arašídy však díky své chuti přesto zůstanou pro většinu z nás oříšky, které si budeme dopřávat ještě s větší chutí, jakmile zjistíme, jaké bohatství se ukrývá pod jejich skořápkou.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy