REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

grilované

Grilované houby

Grilované houby jsou skvělou přílohou nebo i hlavním chodem.

Grilované portobello s česnekem, oříšky

Grilované hlavičky žampiónů portobello, marinované, špikované česnekem, piniovými oříšky a parmazánem. Recept pochází od šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha.

Grilované syrovinky

Syrovinky patří k jedněm z nejchutnějším druhů hub připravených jen na tálku (opečené na sucho na litinové desce), omaštěné sádlem, osolené a okmínované, takhle si je už připravovali dříve naši předci. Grilování je modernější způsob a opět se jedná o kulinářský zážitek.

Grilované špízy s řeckým sýrem typu halloumi

Při grilování se vyhněte měkkým či taveným sýrům. Použijte je v jiných receptech a ke grilování zvolte spíše ty, které mají pevnější strukturu nebo kůrku na povrchu. Vděčnou klasikou je u nás zejména hermelín, proto v období léta mizí z regálů nevídanou rychlostí. Tentokrát ale zkuste něco originálnějšího. Vsaďte na ovčí nebo kozí sýr, slovenský oštěpek nebo řecký sýr typu halloumi.

Grilované žampióny na jehle

Hlavičky žampiónů spolu s anglickou slaninou střídavě napíchané na jehlách, potřené rozmíchaným olejem s česnekem, citrónovou šťávou, pepřem a solí, tepelně upravené na grilu.

Grilované žampiony se zeleninou

Skvělá příloha ke grilovaným masům nebo, takto upravené žampiony a zeleninu, lze podávat jako samostatný pokrm spolu s pečenými brambory.

Houbové špízy

Špízy ze žampiónů, okurky, vepřového boku a malých rajčátek, grilované, potírané grilovací marinádou.

Houbové špízy II.

Čerstvé houby ugrilované na jehlách spolu s klobáskou, cibulí, červenou paprikou a cuketou, potírané pikantní marinádou.

Houby grilované v alobalu

Hlavičky hub naplněné směsí z vajíčka, nastrouhaného sýra a dalších ingrediencí, zaklopené dalšími hlavičkami, zatočené do plátků slaniny, zabalené do alobalu a grilované na venkovním roštu grilu.

Houby na roštu

Větší hlavičky hřibovitých nebo žampionových hlaviček doplněné kousky česneku, přelité rozpuštěným máslem, grilované na roštu grilu.

Hřiby na rožni po selsku

Na grilovací jehly střídavě napíchané plátky hřibů, cibule, papriky, slaniny a osminky rajčat, potřené ochuceným olejem, na grilu grilované.

Portobello burger

Klobouček velkého žampionu grilovaný na roštu grilu, servírovaný v opečené bulce potřené tatarskou omáčkou spolu s dalšími ingrediencemi.

Špízy s krevetami a houbami

Špízy z povařených hub, zeleniny, krevet a dalších ingrediencí, grilované potírané pikantní marinádou.

Špízy se syrovinkami

Vepřové plecko na špízu s houbami, anglickou slaninou, cibulí, cuketou a paprikou. Potřené kořenicí směsí a grilované do zlatova.

Žampionové špízy se zeleninou

Jednoduché špízy seskládané z půlek menších žampionů, kousků masitých barevných paprik a koleček cukety, marinované v bylinkové marinádě.

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy