Kynuté těsto pokladené ostružinami, potřené tvarohovou hmotou a posypané mandlemi, upečené dozlatova.
Ingredience:
| 400 g | polohrubé mouky |
| 60 g | tuku |
| 30 g | droždí |
| 1 ks | vejce |
| 2 dl (asi) | mléka |
| 2 lžíce | pískového cukru |
| špetka soli | |
| tuk na vymazání plechu | |
| moučkový cukr na posypání | |
| oloupané mandle | |
| Na náplň: | |
| 750 g | ostružin |
| 500 g | měkkého tvarohu |
| 150 g | pískového cukru |
| 3-4 ks | vajec |
| 1 ks | balíčku vanilinového cukru |
| 1 ks | balíčku vanilkového pudinkového prášku |
| 1 dl | smetany ke šlehání |
Postup:
1. Na vál prosejeme polohrubou mouku, uprostřed uděláme důlek, do kterého rozdrobíme droždí, přidáme cukr, trochu vlažného mléka a necháme vykynout
2. Pak vmícháme rozehřátý tuk, vejce, sůl, zbylé mléko podle potřeby a vypracujeme vláčné těsto, které necháme vykynout
3. Vykynuté těsto vyválíme na plát, který přeneseme na tukem vymazaný plech a povrch posypeme očištěnými ostružinami
4. Žloutky smícháme s tvarohem, smetanou, pískovým i vanilinovým cukrem, pudinkovým práškem a nakonec zlehka vmícháme tuhý sníh z bílků
5. Tvarohovou hmotu rozetřeme na ostružiny, posypeme nudličkami mandlí a v předehřáté troubě zvona upečeme dozlatova, pak necháme vychladnout, pocukrujeme a nakrájíme na dílky.











































