REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Pečeme pečivo, cukroví, moučníky a dezerty

Praotcem pečení vánočního cukroví byl pohanských zvyk, pomocí nějž se v nejmocnější noci roku chránil dům i rodinu před temnými silami, proto se cukroví peklo ve tvaru zvířat a zavěšovalo na dveře staveb, či na stromy. Pekly se především perníčky … A slané pečivo? To provází lidstvo od pradávna…

Cukroví a moučníky ze sněhového těsta

Křehké a jemně sněhové moučníky připravujeme našleháním bílků s cukrem, někdy i s dalšími přísadami (kakao, jemně nastrouhané mandle či ořechy, instantní káva …). Pro jejich název se vžil termín bezé (baiser), což znamená francouzsky polibek. U nás je bezé nejznámější v podobě oříškové laskonky plněné krémem.

Jak postupujeme při přípravě nákypů

Nákypy mohou být jak slané, tak sladké. V české kuchyni byly dříve oblíbeny hlavně nákypy z rýže s ovocem, žemlovky s jablky a tvarohem apod.

Pečení cukroví, moučníků a dezertů – teploty v troubě

Pečení cukroví, dezertů a pečiva je dnes již samostatná kuchařská disciplína! Právě recepty na cukroví nebo pečivo bývají záludné v tom, že je potřeba dodržet přesné poměry ingrediencí, aby se dílo podařilo a na plechu z trouby na nás vykoukly voňavé pochutiny té nejlepší kvality. Našli jste skvělý recept, ale bez uvedení teploty trouby? Klikněte sem a snadno se zorientujete v potřebných teplotách.

Piškotová těsta

Piškotová těsta mají široké použití. Pečeme z nich chlebíčky, jsou základem na dorty a řezy, piškotové omelety, upravujeme z nich rolády – záviny. Piškot je i základem na celou řadu dalších moučníků.

Pletení vánočky z 9 pramenů – fotopostup krok za krokem

Vánočka. Kdysi vánoční dar a symbol rituálů, dnes jemné pečivo, které nesmí o svátcích chybět. Víte, proč se pekla právě na Vánoce? Svým tvarem připomínala Ježíška v povijanu, stala se tak symbolem nového zrození, plodnosti a nových začátků. O Vánocích prostě nesměla chybět, a to přetrvává dodnes. V článku fotopostup na upletení vánočky z 9 pramenů.

Třená těsta

Jestliže se naučíme doma připravovat piškotové těsto, pak je již příprava a pečení třeného těsta celkem jednoduchá. Třené těsto uvádíme i pro začínající kuchtíky proto, že se dá také použít na přípravu různých moučníků – chlebíčků, řezů, ovocných bublanin, vykrajovaných tvarů, dortů, bábovek apod.
Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy