REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

dětské svačiny a přesnídávky

(Pikantní) tuňáková pomazánka

Recept pro dospěláky, ale v momentě, kdy vynecháme chilli a případně i pepř, můžeme použít tuto pomazánku, například jako chutnou svačinu namazanou na pečivu, i pro děti.

Banánová strašidýlka

Toto snad ani není recept, spíše inspirace pro mámy, které budou chtít pobavit děti a tatínky na Halloween.

Brokolicové muffiny s ovocem a cherry rajčátky

Recept na vyváženou svačinu pro celou rodinu. Svačinovou krabičku s tímto obsahem ocení nejen děti, ale i dospělí.

Brokolicové palačinky

Mléčné výrobky jsou považovány za základní zdroje vitaminů a minerálních látek, které děti, v průběhu růstu, skutečně velmi potřebují. Z tohoto důvodu přinášíme ve spolupráci s food bloggerkou Barborou Charvátovou, která se zaměřuje na přípravu pokrmů pro děti, netradiční svačinu pro vaše děti do školy.

Celerovo-mrkvová pomazánka s tofu

Zdravá svačina vhodná pro děti podle NATURHOUSE. Jde o doma připravenou pomazánku namazanou na plátky opečeného toustu.

Domácí müsli tyčinky z pohankových pukanců

Skvělý recept na sladké tyčinky připravené z pohankových pukanců, ovesných vloček, slunečnicových, dýňových a sezamových semínek, kondenzovaného mléka, másla a medu.

Hrášková pomazánka na chlebu

Na opečených krajících chleba namazaná domácí pomazánka z hrášku, smetanového sýru a máty. Skvělá svačinka nejen pro děti.

Hravé svačinové skleničky

Správná svačina by měla obsahovat kombinaci různých potravin, aby byla rozmanitá a obsahovala zástupce všech základních živin, tedy sacharidů, bílkovin i tuků. Inspirujte se skleničkovými svačinkami pro děti podle tohoto receptu!

Chléb s máslem a různou náplní

Jedna z nejčastějších svačin, či přesnidávek, chléb namazaný máslem a obložený ovocem, či zeleninou. Hlavně pro inspiraci Vám níže uvádíme některé tradiční ingredience:

Chlebíčky s jahodovou pomazánkou

Javorovým sirupem, vanilkovým cukrem a rozmačkanými jahody ochucený tvaroh, natřený na plátky veky.

Chlebík s překvapením

Další svačinová inspirace pro naše nejmenší. Plátky chleba potřené lučinou, obložené šunkou a z plátků sýra vykrojenými postavičkami.

Chutné činky Cvičitelky

Svačinka ve tvaru činek na posilování, skvělá inspirace na občerstvení nejen pro malé školáky, ale i pro děti předškolního věku.

Kočička Vendulka

Plátky bílého toastového chleba nazdobené jako kočička, skvělá svačinka pro malé školáky!

Kravička Perlička

Dětská svačinka z plátků toastového chleba, sýra a dalších ingrediencí, nazdobená jako kravička se sluníčkem.

Krém ze žervé

Dětská svačinka ze skleničky dětské výživy, žervé nebo tvarohu a dětských piškotů.

Kubíkovy cereální tyčinky

Vánoční čas nás obklopuje radostí a očekáváním, a není nic lepšího než sdílet tuto atmosféru s našimi nejmenšími. S blížícími se vánočními svátky se nabízí jedinečná příležitost věnovat se společným chvílím plným radosti a kreativity. Pojďme si s dětmi užít společnou zábavu, jejímž výsledkem budou chutné cereální tyčinky, které poslouží jako svačinka nebo domácí mlska. Nechte se unést vánoční atmosférou a společně s dětmi vytvořte ty nejchutnější cereální tyčinky, které nejen potěší chuťové buňky, ale také přispějí k jejich celkovému zdraví a pohodě.

Kudrnatá ovečka Anička

Domácí obrázková svačinka pro naše nejmenší. Plátky toastového chleba slepené tvarohovou pomazánkou s mrkví, ozdobené surovinami tak, aby vznikl obrázek ovečky.

Kuřátko Pipo

Další z řady obrázkových svačinek pro naše nejmenší ratolesti. Plátky světlého toastového chleba slepené domácí vajíčkovou pomazánkou, ozdobené dalšími ingrediencemi tak, aby vznikl malý ptáček.

Kytičky sestřičky – svačinka ve tvaru obrázku

Obrázková svačinka pro naše nejmenší školáky.

Listové rohlíčky s jablky a ořechy a miskou ovoce

Většina malých školáků neodolá sladkostem, ale i sladké svačiny se dají připravit kvalitně, aby v sobě obsahovaly důležité živiny. Sladké neznamená vždy nutně nezdravé. Klíčové je dodržovat míru a vybírat suroviny s rozvahou a kvalitní. Při výběru je poznáte například podle log kvality Klasa, Regionální potravina nebo BIO.

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků