REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Kubíkovy cereální tyčinky

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Vánoční čas nás obklopuje radostí a očekáváním, a není nic lepšího než sdílet tuto atmosféru s našimi nejmenšími. S blížícími se vánočními svátky se nabízí jedinečná příležitost věnovat se společným chvílím plným radosti a kreativity. Pojďme si s dětmi užít společnou zábavu, jejímž výsledkem budou chutné cereální tyčinky, které poslouží jako svačinka nebo domácí mlska. Nechte se unést vánoční atmosférou a společně s dětmi vytvořte ty nejchutnější cereální tyčinky, které nejen potěší chuťové buňky, ale také přispějí k jejich celkovému zdraví a pohodě.


Ingredience:
50 gjemně drcených ovesných vloček
50 grozmixovaných ovesných vloček (konzistence na mouku)
50 gcereálií Kubík vlastního výběru
např. Cini Squares s celozrnnou moukou
100 gmedu
1 lžíci rozpuštěného kokosového oleje
1 lžíci chia semínek
čokoláda na dozdobení

Postup:
  1. Smíchejte si nejprve vločky rozmixované na mouku s vločkami jemnými, přimíchejte cereálie Kubík, nebojte se je jemně podrtit rukama, pečlivě zamíchejte chia semínka.
  2. Poté přidejte med a kokosový olej. Mokrýma rukama směs vtlačte do formy na biskupský chlebíček vyložené pečícím papírem.
  3. Rozpusťte si čokoládu a tyčinky vcelku s ní dozdobte. Takto vložte do lednice a nechte aspoň půl hodiny zatuhnout.
  4. Vyndejte, krájejte krátké tyčinky, obalte v pečícím papíru a obvažte stužkou.
  5. Pochutnejte si společně se svými nejdražšími na chutné sladké svačince, ke které se nejlépe hodí sklenice plnotučného mléka.
Doporučení:

Cereálie Kubík jsou základem této lahodné dobroty, která nejenže potěší chuťové buňky celé rodiny, ale představuje domácí alternativu k běžným sladkým svačinám. Její příprava je navíc snadná, rychlá a můžete se do ní bez obav pustit s dětmi.

Cereálie Kubík přinášejí potřebné vitamíny, například D, B1, B3 a B6 a minerální látky měď, fosfor, mangan a železo, které přispívají ke správné funkci imunitního systému a nervové soustavy. Tyčinky z nich vyrobené pak nejsou jen lahodnou svačinou, ale i snadno připravitelným způsobem, jak zajistit, aby naše děti dostaly vše, co potřebují pro zdravý a šťastný vývoj.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Otevírací doba, nejnovější akční letáky, otevírací doba prodejen, provozoven a institucí z celé České republiky.

Nejnovější články

Co je to půst? A proč ho držet?

Vyzkoušejte si, zda vašemu tělu neprospěje začít jíst střídmě, jak to dělaly vaše babičky a prababičky. Po hojných a výživných vánočních svátcích začali naši předkové slavit další blahobytný svátek plný domácích zabíječek, pečené drůbeže a koblih, byl to masopust. Masopustem je označováno více jak 40 denní období od Tří králů 6.1. až do Popeleční středy. Po tomto období hojnosti však v minulosti vždy následoval půst. Před svátky jara Velikonocemi a Kristovým zmrtvýchvstáním bylo potřeba očistit tělo i mysl a začít žít střídměji. A k tomu byl dobrý právě půst, který tehdy trval 6 týdnů.

číst dále ...

Kukuřice 4x jinak!

Měkká a sladká jádra kukuřice přidávají do receptů nezaměnitelnou chuť a texturu. Při vaření se kukuřice může využívat v různých formách – čerstvá, vařená, grilovaná nebo konzervovaná. Snášejí ji lidé, kterým vadí lepek, první zoubky si na kukuřičných křupkách brousí batolata, dospělí si bez popcornu nedovedou kino ani představit.

číst dále ...

Lektorka zdravého vaření radí: 5 tipů pro fresh start v novém roce

Konec roku byl protkaný cukrem a spoustou jídla, i když jsme v tom třeba byli nevinně. Cukroví na každém rohu, vaječný koňak, štola pěkně zasněžená moučkovým cukrem, sladký svařák na vánočním trhu, medovina, jako dárek od návštěvy bonboniéra. K tomu řízky, klobásky, tučné sýry a misky s brambůrkami. S blížícím se začátkem nového roku mnozí z nás cítíme, že bychom chtěli odstartovat nový rok zdravěji a cítit se energicky. Dobrá zpráva je, že stačí pár změn a brzy pocítíte výsledky.

číst dále ...

Měsíc šéfkuchařů nabídne pokrmy, které si už jindy v Praze nedáte

Šest pražských podniků, šest speciálních jídel – to je únorový měsíc šéfkuchařů, který nabídne nejen českou klasiku v moderním hávu, ale i mezinárodní gastronomii. Do měsíce šéfkuchařů, který bude probíhat po celý únor, se zapojily podniky Bruxx, Vinohradský Parlament, Brambory, Sia, Bistro Sisters nebo Cukrář Skála. Podniky umožní ochutnat pokrmy, jež v menu běžně nenabízí.

číst dále ...

Kombucha – nápoj nesmrtelnosti, který zpestří nejen suchý únor

Držíte letos suchý únor? Bezesporu je to skvělá volba pro naše tělesné i duševní zdraví. Bez alkoholu se zlepšuje spánek, soustředění a dost často i stav naší peněženky. Ale nabízí se otázka: Co pít, když nepiji? Když člověk nepije alkohol, má dost často omezený výběr – sladké limonády, ochucená nealko piva, a to je všechno. Co takhle zkusit Kombuchu? Nejen že skvěle chutná a není samý cukr, ale je plná antioxidantů a zdraví prospěšných látek. Je to vlastně fermentovaný čajový nálev, který má právě díky kvašení skvělou osvěžující chuť. Ráno nastartuje organismus a večer klidně nahradí drink. A to doslova.

číst dále ...

Způsob mletí zrn ovlivňuje chuť i kvalitu mouky

Proces mletí obilí je při výrobě mouky nesmírně důležitý. Ovlivňuje jak chuť výsledného produktu, tak i nutriční hodnoty mouky. Od okamžiku sklizně do chvíle, kdy si v obchodě vyberete svůj sáček, ujde zrno a posléze mouka dlouhou cestu. Ta se často liší podle mlýna, kde dochází k mletí.

číst dále ...

Když zavřete vinaře a kuchaře spolu do sklepa…

…vykouzlí vinařskou kuchařku. Není nic nového na tom, že se vína liší region od regionu, doslova kopec od kopce a vinař od vinaře. Že má každý kuchař svůj nenapodobitelný rukopis a používá jinak jiné regionální suroviny, také nepřekvapí. Ale o to zajímavější dílo vznikne, když se tyto jedinečné projevy lidské nápaditosti spojí dohromady. A co teprve, kdy je těch vinařů a kuchařů dohromady 30.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků