REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

z kostí

Demi-glace

Hustý silný vývar, který pokrmům dodá šarm a vůni světové gastronomie. Jedná se o pomalu vařený vývar z telecích a hovězích kostí s klouby, koření a zeleniny.

Hovězí polévka s morkovými knedlíčky

Ve vodě povařené kosti s morkem, polévka servírovaná s knedlíčky vyrobenými právě z morku, vejce, housky, petrželky, strouhanky a koření.

Jednoduchá polévka po mexicku

Polévka připravená z rajčat, cibule, másla, hladké mouky, vývaru a koření, servírovaná posypaná čerstvě na jemno nastrouhaným křenem.

Krupicová polévka s vejcem a sýrem

Polévka připravená z krupice, vajec, vývaru z kostí, nastrouhaného tvrdého sýra a soli.

Polévka z kostí

Falešná hovězí polévka

Polévka z medvědího česneku s brambory a vejcem

Jednoduchá, přitom ale chutná pikantní polévka česnekové chuti. V klasickém vývaru rozmixovaný medvědí česnek, polévka zahuštěná rozkvedlaným vejcem, jako vložka vařené brambory. Ochucená sýrem Grana Padano.

Vývar A (z hovězích kostí)

Používá se k přípravě hnědých polévek a některých dalších pokrmů.

Vývar B (z bílých kostí)

Čirý až mléčný vývar s vůní a chutí po použitých surovinách používaný jako základ mnoha pokrmů.

Zvěřinový vývar z kostí

Ze zvěřinových kostí, kořenové zeleniny a koření připravený čirý vývar servírovaný jako polévka, nebo zcezený vhodný jako polotovar pro další použití.

Přejít na stranu:

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Detekován AdBlock!

Ve vašem prohlížeči máte aktivní rozšíření na blokování reklam. Veškerý obsah na webu je pro naše čtenáře zdarma a provoz webu je možný pouze díky ziskům z reklam. K procházení webu je proto nutné AdBlock deaktivovat.

To provedete tak, že v pravém horním rohu vašeho prohlížeče kliknete na ikonu AdBlocku Ikona AdBlocku a z nabídky vyberete možnost Once nebo Always kliknutím na příslušné tlačítko. Pokud se následně stránka neobnoví automaticky, můžete ji obnovit kliknutím na následující odkaz. Děkujeme za pochopení.