REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

alergie na mléko

Americké lívance připravené bez mléka a ořechů

Recept na nadýchané palačinky vhodný pro alergiky na mléko či ořechy.

Čokoládové briošky pro alergiky na kravské mléko a ořechy

Skvělá snídaně pro alergiky na mléko nebo ořechy, ale i pro všechny milovníky sladkého mlsání po ránu, spolu s čerstvou kávou, horkým mlékem nebo kakaem vám lahodné čokoládové briošky krásně nastartují den.

Kuřecí koláč bez mléka a ořechů

Těstem zaklopená zapékací miska naplněná směsí povařených kousků kuřete a orestovanou zeleninou, zalitá omáčkou, v troubě zapečená.

Loupáčky bez mléka a ořechů

V domácích podmínkách připravené sladké loupáčky vhodné pro alergiky na vejce, ořechy a mléko.

Medové müsli pro alergiky na mléko

Svačinka připravená umícháním doma vyrobené müsli směsi, podávané přelité sójovým, rýžovým nebo například kokosovým mlékem.

Pohanková kaše s mandlovým mlékem a karamelizovanými jablky a hruškami

Určitě jste už někde zaslechli, že je pohanka velmi cenná potravina. Její předností je např. obsah rutinu, který zpružňuje a posiluje naše cévy. Víte ale, jak ji připravit, aby vám zároveň chutnala? Uvařte ji protentokrát na sladko, a to v mandlové alternativě mléka se skořicí. Použijte med a dochuťte ji zkaramelizovanými jablky a hruškami, které dodají pokrmu šmrnc. Protože je pohanka přirozeně bezlepková a klasické mléko jsme nahradili mandlovým nápojem, mohou si na této dobrotě pochutnat i celiaci a lidé trpící alergií na mléčnou bílkovinu nebo laktózovou intolerancí.

Sojanéza – veganská majonéza

Nejen pro vegany, ale i pro alergiky na vejce připravená majonéza pomocí ručního tyčového mixéru. Je vynikající, moc dobrá, dokáže plně nahradit klasickou majonézu.

Sojonéza light – veganská odlehčená majonéza

Nejen pro vegany, ale i pro alergiky na vejce připravená odlehčená, dietní majonéza a to pomocí ručního tyčového mixéru.

Špaldové mrkvánky s povidly

Odlehčená, zdravější varianta sladkého mlsání ke kávě či čaji. Díky použití Hery bez laktózy můžete tento recept připravit i pro všechny lidičky, co mají alergii na laktózu.

Základní těsto no koláče bez mléka, vajec a ořechů

Těsto vhodné na slané i sladké koláče vhodné pro alergiky trpící alergií na mléko, ořechy a také vejce.

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy