Název těchto košíčků je poněkud zavádějící, protože mrkve jsou vlastně máčené jahody, ale celkově opravdu vypadají jako orná půda s mrkví. O to více budou strávníci překvapení, když se do cupcakes zakousnou!
Ingredience:
| Rozpis na 12 cupcakes: | |
| Na těsto: | |
| 125 g | Hery máslová příchuť |
| 125 g | cukru krystal |
| 100 g | hladké mouky |
| 25 g | kakaového prášku |
| 1/2 lžičky | prášku do pečiva |
| 2 ks | velká vejce |
| pečící papír nebo papírové košíčky | |
| forma na cupcakes | |
| Poleva: | |
| 100 g | moučkového cukru |
| 60 g | Hera máslová příchuť |
| 20 g | kakaa |
| Na zdobení: | |
| 12 ks | jahod |
| 3/4 kapky | oranžového potravinového barviva |
| 150 g | bílé čokolády |
| 120 g | hořkých Oreo sušenek, dobře rozdrcené |
Postup:
- Vyložte plech na cupcaky pečícím papírem nebo lépe papírovými košíčky a předehřejte trouby na 160 °C (horkovzduch), klasickou na 180 °C, plyn stupeň 4
- Dejte všechny suroviny na cupcaky do velké mísy a dobře prošlehejte, aby bylo těsto kompaktní
- Rozdělte těsto na plech do košíčků a pečte v troubě 20 minut. Cupcaky by měly být zlatavé a na dotek pružné
- Přendejte cupcaky na tác a nechte vychladnout.
- Jemně nechte rozpustit bílou čokoládu a přidejte 3-4 kapky oranžového potravinového barviva a dobře promíchejte
- Každou jahodu namočte v obarvené bílé čokoládě a nechte zaschnout na alobalu. Až budete mít všechny jahody namočené, zbytek čokolády dejte do cukrářského sáčku a pokapejte jahody tak, abyste vytvořili detail mrkve.
- Smíchejte Heru máslová příchuť, cukr moučka, kakao a vyšlehejte tak, aby byla směs nadýchaná, tímto krémem ozdobte vršek vychladlých cupcaků a poté posypte rozdrcenými sušenkami
- Mrkve z jahod posaďte do krému a servírujte.
Zdroj: www.pecenijeradost.cz














































