REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Hovězí bujón s morkovými knedlíčky a ztraceným vejcem

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Hovězí bujón patří odpradávna k nejoblíbenějším polévkám a to pro svoji výraznou chuť. Jako vložku do bujónu se pak hlavně v minulém století dávaly morkové knedlíčky. Ztracená vejce, toť novodobější vynález, ale do bujónu se hodí a skvěle ho doplňují.


Ingredience:
500 ghovězího žebra
150-200 gkořenové zeleniny
4 kskuličky celého pepře
2 ksmorkové kosti
2 ksbobkové listy
1 kscibule
olej
sůl
Na ztracená vejce:
4 ksvejce
voda
ocet
sůl
Na morkové knedlíčky:
morek
1 kshousky z předešlého dne
1 ksvejce
strouhana
pepř
sůl

Postup:

1. Maso a kosti omyjeme a osušíme, kosti osmažíme na oleji v hrnci na polévku, přilijeme 2 l vody, přidáme koření a zvolna vaříme 3 hodiny, během prvních 30 minut odstraňujeme pěnu
2. Očištěnou zeleninu a cibuli přidáme po 2 hodinách
3. Hotový bujón přecedíme a dáme stranou, z morkových kostí vyklepeme morek a propasírujeme přes sítko, abychom odstranili úlomky kostí
4. Nakrájenou housku navlhčíme mlékem, do misky k rozmělněné housce přidáme utřený morek, vejce, sůl, pepř, směs promícháme a podle potřeby zahustíme strouhankou
5. Rukou vytvarujeme malé knedlíčky, které povaříme 10 minut v bujónu jen tak aby se táhl
6.

Připravíme si ztracená vejce; do vroucí vody přidáme trochu octa, sůl a lžící uděláme v hrnci vír, ztlumíme oheň, do vodního víru uprostřed vložíme naběračkou vejce, vejce ve víru zůstane celé díky octu a trefíme-li se doprostřed i kulaté, po 1-2 minutách vyjmeme, záleží, jak chceme mít tuhý žloutek
7. Ztracená vejce dáme do talířů, zalijeme bujónem s knedlíčky a podáváme.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

20 nejlepších receptů na džemy a marmelády

Džem má řidší konzistenci a většinou obsahuje celé kousky ovoce. Marmeláda je tužší a připravujeme ji z hodně vyzrálého ovoce, které buď prolisujeme strojkem na ovoce, nebo rozmixujeme a propasírujeme přes síto. Takže stručně: džem se vaří z celého nebo na kousky nakrájeného ovoce, základem marmelády je ovocný protlak (prolisované ovoce). Ale dost teorie! Přinášíme vám ty nejlepší recepty na džemy a marmelády z naší databáze. Tady jsou.

číst dále ...

Vinice Šobes, ikona našeho vinařství

V meandru řeky Dyje v Národním parku Podyjí se nachází přírodní unikát, který uchvátí každoročně stovky návštěvníků. Vinice Šobes se díky své jedinečné dispozici stala ikonou moravského vinařství. A tak na nic nečekejte a vydejte se prozkoumat jedno z nejromantičtějších míst v Česku.

číst dále ...

Hranolky mají svůj den, co o nich víte?

13. červenec je celosvětově známý jako Mezinárodní den hranolek (Fête de la Frite). Tento zvláštní den vznikl v roce 1977, kdy se pan André Desboise a lovecká společnost Sulignat rozhodli uspořádat slavnostní den a pozvat obyvatele vesnice a majitele okolních panství. V tento den připravili 10 kg hranolků, následující rok se rozhodli pro velký úspěch akci opakovat a tak vznikl Fête de la Frite. Od roku 2015 oslavy provází tematické průvody, historické hry a soutěže o nejlepší hranolky. V Belgii se tento svátek slaví 14. července a ve zbytku světa připadá na 13. července. Ale celosvětově nejznámější hranolky jsou ty z McDonald´s.

číst dále ...

Tančící, Teddy i Zlatý: Mezinárodní den gumových medvídků je po roce opět tu

Léto je tu a s ním i prázdniny plné zábavy. Zpestřete si tyto dny a 15. července oslavte Mezinárodní den gumových medvídků, kteří se po generace těší oblibě po celém světě. Významný je tento rok především pro Haribo, největšího výrobce želatinových bonbonů, které letos slaví 100 let od svého založení. Znáte všechny medvídky, kteří patří do jeho rodiny?

číst dále ...

Snídaňové kaše na každý den

Pět pracovních dní v týdnu, 5 inspirací pro milovníky kaší. Protože není nic lepšího než začít hektické ráno zdravou bombou, která vám dá energii do celého dne.

číst dále ...

Vinařské stezky a cyklostezky

Teplé letní počasí přímo vyzývá k pohybu a aktivně strávenému času. Za vínem, sportem a nádhernou přírodou se vydejte na jižní Moravu, kde najdete několik vinařský stezek a cyklostezek. Tato unikátní 1 200 km dlouhá síť značených cyklostezek protkává území všech jihomoravských vinařských podoblastí. Trasy jednotlivých okruhů jsou perfektně zpracovány do map s informacemi o jejich délce, výškovém profilu a stavu povrchu. Nenechte krásy Moravy dlouho čekat a vydejte se vstříc krásám přírody a vína.

číst dále ...

Kulaté 3D dorty – veselé i elegantní, každý si najde ten svůj

Pomalu ubíhající karanténu jsme si krátili pečením a vařením, a tak není divu, že už nás klasické dorty začaly trochu nudit. Pokud zrovna chystáte oslavu, inspirujte se našimi zábavnými 3D dorty. Všechny jsou kulaté, a přitom každý úplně jiný.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy