REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Základní ingredience vhodné pro budoucí a kojící ženy, rady a tipy

Tato rubrika je pro všechny ženy, které chtějí svým budoucím miminkám co nejvíce ulehčit start do života. Zde se dozvíte nejen o potravinách, které by jste měli v těhotenství a při kojení jíst, ale i o těch, kterým se raději vyhnout.

Banány, ovoce výborné na krevní tlak

Pro zdravý průběh těhotenství je správný krevní tlak podmínkou! Jednou z látek, která se nachází ve větší míře právě v banánech a přitom pomáhá udržet správný krevní tlak, je draslík.

Čerstvý krémový sýr z pasterizovaného mléka, skvělá ingredience pro první trimestr

Smetanový sýr má skvělou chuť a přitom vysokou výživnou hodnotu. Obsahuje velké procento vápníku, jedné z nejdůležitější výživné látky pro nastávající maminky. Vápník hraje důležitou roli v těle člověka, v období těhotenství je pak přímo nepostradatelný. A další důležité složky? Vitamín A, C, železo, bílkoviny a nasycené tuky.

Foláty (kyselina listová) proti vrozeným vadám

Odborníci spojují foláty se sníženým rizikem vrozených vad a defektů u miminek. Mezi potraviny, které obsahují kyselinu listovou patří například špenát, čočka, chřest, cizrna, hrášek, růžičková kapusta a obiloviny.

Naturální versus loupaná rýže

Statistiky uvádějí, že nejvíce se na světě sní rýže bílé, tedy loupané a to i přesto, že právě její sestřička, neloupaná hnědá rýže je podstatně zdravější a je nejen pro budoucí maminky a kojící ženy tou správnou ingrediencí pro zdravý život.

Pažitka, nepostradatelná bylinka pro budoucí maminky i kojící ženy

Přesto, že je pažitka většinou v kuchyni používaná pouze na ozdobu, patří mezi bylinky, které lidskému tělu dodávají až neuvěřitelné množství důležitých látek. Pažitka je totiž významným zdrojem thiaminu, fosforu, zinku a kyseliny pantotenové, dále obsahuje vlákninu, vitamín A, C, vápník, hořčík, riboflavin, draslík, mangan a měď.

Pití alkoholu v těhotenství zřejmě ovlivňuje tvar obličeje dítěte

Sami odborníci pořád nevědí, zda lze říci, že konzumace jakéhokoli množství alkoholu v těhotenství dítěti škodí. Jedno je jisté. Rozhodně plodu neuškodí, když žena nepije vůbec. Australští lékaři se zabývali vztahem konzumace alkoholu v těhotenství a vývojem plodu. Neprokázali změny v kognitivních vlastnostech dítěte, ale všimli si, že děti matek, které neabstinují v těhotenství zcela, mají jisté tvarové změny v obličeji …

Potraviny nejbohatší na antioxidanty

Víte které ingredience obsahují nejvíce antioxidantů? Ve světě bylo provedeno nekolik studií a pro nikoho nebylo žádným velkým překvapením, že nejvíce antioxidantů obashuje ovoce a zelenina.

Váha těhotné ženy, aneb jaká je správná hmotnost budoucí maminky?

Která z budoucím maminek by s hrůzou nesledovala svůj pozvolný nárůst váhy? Některé ženy se pak cítí ohrožené i ve svém vztahu a mylně se domnívají, že jejich protějšky je díky nadváze a vůbec celkové změně těla budou mít méně rády. Je to nesmysl, protože většině mužům připadá i těhotná, dobře udržovaná maminka přitažlivá a sexy. Nejdůležitější v těhotenství ženy je zdraví její a jejího budoucího miminka, pak kilo sem či kilo tam, nebo ne? Ovšem pozor! Velká nadváha nebo naopak nízká hmotnost ženy vzhledem k její výšce, může při těhotenství mít až fatální následky.

Vývarem proti zvracení a ranní nevolnosti

I když vývar nepatří mezi nejzdravější pokrmy, hlavně v prvním trimestru může být vaše záchrana! Obsahuje totiž draslík a sodík, které vám pomohou, pokud právě vy trpíte ranními nevolnostmi a zvracením. Studie ukázaly, že těmito obtížemi je postiženo v prvním trimestru 70 až 85 % budoucích maminek.

Zázvor, rostlinný prostředek doporučovaný proti ranní nevolnosti v těhotenství

Bylo studiemi prokázáno, že ženy, které dostaly 4x po sobě dávku 250 mg zázvoru, významně jim pomohl při ranních nevolnostech a zvracení.
Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy