REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Dětská kuchařka, poradna pro školáky a jejich rodiče

V této kategorii článků se mohou děti inspirovat recepty, které hravě uvaří sami, ale i rodiče zde najdou inspiraci pro své ratolesti na vtipné svačinky apod. Je to taková kategorie článků jak pro malé, tak velké kuchtíky. :)


Alenčiny kuřecí medovky

Tento recept věnuji naší malé dopisovatelce Alence Melánii, která mě udělala velkou radost, že mi napsala pár zpráviček do diskusního fóra. Tímto tě kámoško zdravím a uveřejňuji recept, který jsem speciálně pro tebe s tátou vymyslel. Doufám, že ti bude chutnat a pokud ne nevadí. Prubnem příště zase něco jiného!

Babičkovský recept – Tlustá palačinka

Nazdar dětska, když se doma nudím a honí mě mlsná, tak si uvařím tlustou palačinku. Recept mě naučil táta, ten má recept od své babičky. Nemusíte se bát, že ho nezvládnete, mě je teď  9 let a od 8 roků si zkouším sám vařit. Někdy i pro svého bráchu, je sice starší, ale je to lenoch.

Hemenex se šunkou

Čus dětska, tady máte ten recept, co jsem vám minule slíbil. Pěkné vaření a ať to nespálíte!

Mňamkové gofri

Zdravčo kámoši! S tátou jsem se radil, jakou mňamku pro vás tentokrát uklohníme a volba padla na gofri. Jsou to vafle z lívancového těsta, které koupíte hotové v každém větším supermarketu. Já vám teď prozradím, jak si je připravuji já, když mě chytne mlsná:

Proč je svačina v jídelníčku důležitá?

Svačina je velmi důležitý zdroj energie a nemělo by se na ni zapomínat. Sušenka nebo čokoládová tyčinka nás sice rychle nabijí, ale pouze krátkodobě a jak rychle energii získáte, tak i tak rychle zmizí a dostaví se chuť na něco dalšího sladkého.

Suprácký toasty

Čus dětska! Minule jsem vám slíbil ukázat, jak si dělám svačinku do školy. Toasty se salámem, sýrem a kečupem vpohodě zmáknete, akorát musíte doma v kuchyni vyštrachat toastovač a z ledničky vydolovat pár kousků salámu, plátkový sýr, máslo a dle chuti kečup nebo hořčici.

Svačina je důležitá pro každého školáka!

Trápíte se tím, co dobrého připravit vašim ratolestem do školy, aby svačina neskončila v odpadkovém koši? Stačí trocha fantazie a děti se na svačinu budou těšit.

Ťamanská polévka

Polévky fakt nemusím! Ahoj dětska, polévky nemám vůbec rád až na jednu vyjímku. Dělám si mou vyhlášenou “Ťamanskou polévku”, kterou se mnou rád mlsá i můj táta a brácha. Zkuste trento racept a zjistíte, že i polévky mají něco do sebe.

Zapečený zbejvák

Ahoj parťáci, užili jste si prázdnin? Já teprve příští týden frčím na tábor a samozřejmě nějaký vychytaný recept z polní kuchyně určitě dovezu. Dnes vám však poradím, jak na to, když doma skoro nic není a rodiče stále nejdou …
Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy