REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Proč je svačina v jídelníčku důležitá?

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Svačina je velmi důležitý zdroj energie a nemělo by se na ni zapomínat. Sušenka nebo čokoládová tyčinka nás sice rychle nabijí, ale pouze krátkodobě a jak rychle energii získáte, tak i tak rychle zmizí a dostaví se chuť na něco dalšího sladkého.


Poradna pro rodiče i dětiProto nejlepším řešením je svačina připravená doma, kdy máte čas přemýšlet a nesáhnete tak jen po „rychlém řešení“. Svačinu si dáváme mezi hlavními jídly dopoledne a odpoledne. Mezi jednotlivými jídly stačí dodržovat interval 2,5-3,5 hodiny.

Svačina by měla být pestrá a hlavně zabalená tak, abychom ji snadno a bez problémů donesli kamkoliv. K tomu nám slouží praktické plastové boxíky nebo plastové sáčky na míru. Ať už pracujeme v kanceláři nebo v terénu, neuvědomujeme si, že nejenom fyzická práce, ale i stres vyžadují doplnění energie. Co tedy svačit, abychom doplnili energii a zároveň svačili správně?

„Během pracovního dne, kdy především dopoledne potřebujeme rovnoměrně rozdělit energii a jedeme na plný výkon, je vhodné zařadit do jídelníčku celozrnný chléb. Během odpoledne, kdy jsme již značně unaveni a potřebujeme dobít energii, je lepší sáhnout po bílém chlebu,“ radí prezident Aliance výživových poradců ČR Ivan Mach. Širokou nabídku zaměřenou na celozrnné nebo bílé chleby nabízí například Penam. Nezbytnou součástí svačiny by měla být také zelenina a ovoce. Může být přímo součástí svačiny (pomazánka, obloha). Ovoce konzumujeme obvykle zvlášť. Nesmíme však zapomenout, že je kaloricky výrazně hodnotnější než zelenina – zvyšuje energetickou hodnotu svačiny.

Pokud svačinu vynecháme, hlad může způsobit nesoustředěnost nebo nepříjemnou bolest hlavy. Se zdravými a výživnými svačinami se budeme cítit lépe. Proto mysleme na Vaše zdraví a energii!

Recepty na dětské svačinky: dětské svačiny a přesnidávky

Recepty na svačiny nejen pro dospělé: Menu: svačiny a přesnidávky

Zdroj: www.penam.cz, www.toustovani.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Zavařujeme (sterilujeme), nakládáme zeleninu – ty nejlepší recepty na zpracování zeleniny na jednom místě!

Přes léto a na začátku podzimu je ten správný čas připravit si nějaké ty zeleninové dobroty na zimu. Zavařená zelenina ve sklenicích nám poslouží nejen jako chutná příloha, ale některé sterilované výrobky ze zeleniny jsou skvělé jako polotovar, surovina na přípravu různých dalších pokrmů, například teplých omáček, do polévek, pod maso, či na přípravu dušených příloh. Ty nejlepší recepty na zavařenou, případně nakládanou zeleninu, z naší databáze internetové kuchařky ReceptyOnLine.cz, najdete právě zde.

číst dále ...

Cestujte po Česku za jídlem: Jiný kraj, jiný gastro zážitek

Konec léta nutně neznamená konec výletů a objevování zajímavých míst! Cestování po našich luzích a hájích a objevování krás české krajiny je stále oblíbenější a na závadu nebývá ani chladnější počasí. Pokud stejně jako my milujete kvalitní lokální potraviny, naplánujte svůj výlet tak, aby vám co nejvíc chutnal. Podívejte se, co naše kraje nabízí, a vyzkoušejte krajové speciality. Co kraj, to jiný gastronomický zážitek a jiný přístup k jídlu. Víte například, kde vyrábí hovězí podkovu? Jak chutná džem s temnoplodcem neboli arónií? Musíte do vesmíru, abyste sehnali KVĚTÁK – Aerospace F1, a až do Francie pro šnečí jatýrka? Nechte se inspirovat
a poznejte výrobky, které se pyšní značkou Regionální potravina, Klasa a Bio!

číst dále ...

Zpříjemněte dětem začátek školních povinností výbornými svačinkami

Září znamená především návrat do školních lavic. Kromě nové výbavy, aktovky či penálu ale rodiče také často řeší, co zabalit svým ratolestem na svačinu. Pokud bude jídlo chutné a dostatečně výživné, děti nebudou mít potřebu utrácet o přestávkách peníze za sladké tyčinky či nezdravé brambůrky z automatů. Přinášíme několik tipů, co mlsným školním jazýčkům nachystat.

číst dále ...

Zachraň jídlo vydává svou první kuchařku a spouští e-shop

“100 receptů, rad a tipů, jak využít jídlo až do posledního kousku” je podtitul nové kuchařky Zachraň jídlo v kuchyni, která vychází v říjnu tohoto roku. Iniciativa Zachraň jídlo v receptech pracuje se surovinami, které v českých domácnostech nejčastěji zbývají. Smyslem knihy je snížit plýtvání na úrovni domácností. Kuchařku je možné si předobjednat na e-shopu a zisk z prodeje půjde na rozvoj vzdělávacích aktivit o plýtvání jídlem.

číst dále ...

Šéfkuchař Jakub Katolický představuje nové podzimní menu

Se změnou ročního období přichází i jiné preference chutí. Teplé letní dny vystřídá sychravé a chladnější podzimní počasí a tak raději sáhneme po vydatnějším jídle, které nás prohřeje a dodá nám dostatek energie. Toho si je samozřejmě vědom i šéfkuchař Pohostince Karlín, Jakub Katolický a tak pro vás, spolu se svým týmem, připravil nové menu, které byste si neměli nechat ujít.

číst dále ...

Váhala spustil prodej sametové šunky k 30. výročí revoluce

Výrobce uzenin Váhala spustil prodej limitované edice „sametové šunky“ k 30. výročí „sametové revoluce“. Prodejem šunky chce podpořit klub cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Těmto dvěma cestovatelům byla svoboda, pravda a přátelství velmi blízkým tématem.

číst dále ...

Zakysané mléčné výrobky, ty se v lednici nikdy neztratí

V každodenním shonu většinou nebývá na přípravu složitých jídel čas. Rychlá odpolední svačinka, která dokáže zasytit, proto přijde vždycky vhod. Dopřejte si kvalitní zakysané mléčné výrobky, které jsou nejen lahodné, ale především vám dodají potřebné živiny. K dostání jsou v mnoha podobách, můžete je konzumovat rovnou, nebo je využít například k přípravě vynikající bublaniny ze sezónního ovoce.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy