REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Proč je svačina v jídelníčku důležitá?

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Svačina je velmi důležitý zdroj energie a nemělo by se na ni zapomínat. Sušenka nebo čokoládová tyčinka nás sice rychle nabijí, ale pouze krátkodobě a jak rychle energii získáte, tak i tak rychle zmizí a dostaví se chuť na něco dalšího sladkého.


Poradna pro rodiče i dětiProto nejlepším řešením je svačina připravená doma, kdy máte čas přemýšlet a nesáhnete tak jen po „rychlém řešení“. Svačinu si dáváme mezi hlavními jídly dopoledne a odpoledne. Mezi jednotlivými jídly stačí dodržovat interval 2,5-3,5 hodiny.

Svačina by měla být pestrá a hlavně zabalená tak, abychom ji snadno a bez problémů donesli kamkoliv. K tomu nám slouží praktické plastové boxíky nebo plastové sáčky na míru. Ať už pracujeme v kanceláři nebo v terénu, neuvědomujeme si, že nejenom fyzická práce, ale i stres vyžadují doplnění energie. Co tedy svačit, abychom doplnili energii a zároveň svačili správně?

„Během pracovního dne, kdy především dopoledne potřebujeme rovnoměrně rozdělit energii a jedeme na plný výkon, je vhodné zařadit do jídelníčku celozrnný chléb. Během odpoledne, kdy jsme již značně unaveni a potřebujeme dobít energii, je lepší sáhnout po bílém chlebu,“ radí prezident Aliance výživových poradců ČR Ivan Mach. Širokou nabídku zaměřenou na celozrnné nebo bílé chleby nabízí například Penam. Nezbytnou součástí svačiny by měla být také zelenina a ovoce. Může být přímo součástí svačiny (pomazánka, obloha). Ovoce konzumujeme obvykle zvlášť. Nesmíme však zapomenout, že je kaloricky výrazně hodnotnější než zelenina – zvyšuje energetickou hodnotu svačiny.

Pokud svačinu vynecháme, hlad může způsobit nesoustředěnost nebo nepříjemnou bolest hlavy. Se zdravými a výživnými svačinami se budeme cítit lépe. Proto mysleme na Vaše zdraví a energii!

Recepty na dětské svačinky: dětské svačiny a přesnidávky

Recepty na svačiny nejen pro dospělé: Menu: svačiny a přesnidávky

Zdroj: www.penam.cz, www.toustovani.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

Originální a chutné recepty s ketchupy Spak Master

Načerpejte novou inspiraci pro lahodné a jednoduché recepty doplněné prémiovými ketchupy Spak Master. Chuť dozrálých italských rajčat bez přídavných látek je jako stvořená pro všechny gurmány. Díky vybrané chuti a prémiové kvalitě těchto lahodných pomocníků navíc ušetříte čas strávený v kuchyni.

číst dále ...

Znáte české superpotraviny, které jsou plné vápníku?

Při slově vápník se ve spojitosti s lidským tělem téměř každému vybaví kosti nebo zuby. Tato asociace je správná, jelikož se právě zde nachází až 99 % veškerého vápníku. Plní ovšem mnohem více funkcí. Pomáhá k správné srážlivosti krve, podporuje činnost svalů a také se podílí na nervových přenosech. Při nedostatku tohoto důležitého minerálu si tělo bere zásoby z již zmiňovaných kostí a zubů. To může způsobovat kazy, záněty v dutině ústní či řídnutí kostí. Tuto nepostradatelnou složku byste měli pravidelně doplňovat například mlékem, mákem nebo brokolicí. Zde je pár příjemných tipů, jak na to!

číst dále ...

Zdraví, krása, paměť… Co všechno můžete ovlivnit díky správnému jídlu?

Složení jídelníčku výrazně ovlivňuje nejen naši figuru a zdraví, ale i psychický stav, odolnost vůči stresu, paměť či spánek. Podívejte se, jak můžete být díky správnému jídlu fit a cítit se skvěle!

číst dále ...

Koronavirus změnil vnímání obalů potravin. S redukcí plastů by se však přestávat nemělo, míní výrobci

V období nouzového stavu vzrostla u balení potravin četnost užívání plastů. Podle odborníků si díky koronaviru tuzemští spotřebitelé zároveň uvědomili primární funkci obalu u potravin. Výrobci, kteří se dlouhodobě snaží o redukci plastů, nicméně uvádí, že tyto snahy by neměly být upozaďovány ani v období mimořádných krizí.

číst dále ...

Nažhavte svůj gril!

Léto patří grilování! Co všechno si kromě masa nachystat, abyste si s rodinou či přáteli užili skvělý den plný lahodných chutí a vůní?

číst dále ...

3 trendy a rychlé recepty na letní party

Čekáte partu přátel nebo chystáte rodinnou oslavu? Je jasné, že chcete všechny co nejlépe pohostit a nakrmit, ale zároveň musíte kromě jídla připravit i spoustu dalších věcí. Následující recepty na rychlá a trendy jídla vám ušetří čas a zajistí perfektní výsledek.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy