REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

10 nejlepších receptů na domácí vánoční likér

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Vyzkoušejte osvědčené recepty na skvělé domácí likéry, které, nejen o vánočním čase, zahřejí tělo a potěší vaši duši. Připravte je v čas, aby měli chvíli na uležení, pak si teprve na nich moc a moc pochutnáte.


1.

Začněme dnes klasickým vánočním likérem a to tzv. “Vaječňákem“. Vaječný likér milujeme všichni, co rádi sladké s trochou alkoholu. Zde vám nabízím první z osvědčených receptů z naší databáze.

Vaječný koňak – RECEPT ZDE!

 

2.

Vyzkoušejte také medový likér. Je to takové sladké pohlazení, které povzbudí hospodyňky například při pečení vánočního cukroví, nebo při velkém vánočním úklidu. Ovšem je to i skvělý dárek pro kamarádky.

Vánoční medový likér – RECEPT ZDE!

 

3.

A nyní vám nabídnu recept na jeden zdravotní likér! Pokud si vyrobíte likér podle našeho receptu a budete každý večer pít 1/2 hospodského panáka, celou zimu budete zdraví a nebudete nachlazení, ba i chřipka se vám vyhne!

Zázvorový likér II. – RECEPT ZDE!

 

4.

Asi bych se teď měl zmínit o dlouhodobě nejpopulárnějším receptu na vaječný koňak, jehož recept také najdete v naší databázi, a to od populární zpěvačka Anny K. Vyzkoušeli jsme ho připravit zhruba předa 10 lety. Od té doby každý rok vypijeme u nás doma o vánočním čase dvě dávky tohoto lahodného moku.

Vaječný likér dle Anny K. – RECEPT ZDE!

 

5.

Další tip tu máme na sladký likér vyrobený v domácích podmínkách z kvalitní čokolády, cukru a čistého lihu. Je to sladké pokušení, kterému rozhodně neodolá žádný milovník sladkých nápojů.

Čokoládový likér II. – RECEPT ZDE!

 

6.

Chutný likér z kondenzovaného slazeného mléka, hustého mléka Tatra, rumu a ledových bonbonů také nesmí chybět v našem výčtu sladkých domácích likérů! Jde o domácí Baileys. Ušetříte, když si ho sami vyrobíte a přitom si pochutnáte, jako by jste posrkávali originál. :)

Domácí Baileys – RECEPT ZDE!

 

7.

A znáte Kinder likér? Jde o likér připravený z roztavených čokoládových tyčinek Kinder, dobré vodky, mléka, šlehačky, vajec a cukru. Je skvělý jako aperitiv nebo nápoj na povzbuzení dobré nálady. Rozhodně ale nedávejte ochutnat dětem! :)

Kinder likér – RECEPT ZDE!

 

8.

Pro milovníky kokosu tu máme také jeden vyzkoušený recept. Jedná se o smetanu svařenou s cukrem a kokosovou moučkou, pak ještě smíchanou s rumem. Likér připravený podle tohoto receptu je opravdu moc dobrý!

Kokosový likér – RECEPT ZDE!

 

9.

Dalším naším tipem je voňavý domácí likér připravený z oříškovo-nugátového krému, koňaku, smetany ke šlehání, skořice a třtinového cukru. Jednou ho ochutnáte a budete ho dělat každý rok!

Nugátový likér se skořicí – RECEPT ZDE!

 

10.

Na závěr bych dal opět smetanový koňak, tentokrát z vanilkového pudinkového prášku, kondenzovaného mléka a rumu. Je to opět aperitiv, který vám tak zachutná, že ho budete chtít usrkávat celý den! :)

Vanilkový koňak – RECEP ZDE!

Doufám, že vám nějaký ten receptík padl do oka a vyzkoušíte si ho. Rozhodně držíme palce, ať se vám nejen povede, ale také bude chutnat všem, komu ho nabídnete, ale především vám!  A nezapomeňte, že domácí likéry potřebují nějaký čas, aby se propojily všechny použité suroviny při jejich výrobě a tak opravdu po jejich vyrobení je někam schovejte a zamkněte, ať nejsou vypité dříve, než stihnou nabrat ty správné chutě a vůně!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Sladké vánoční moučníky a dezerty z celého světa

Na žádné slavnostně prostřené vánoční tabuli nesmí chybět sladký moučník, či dezert. Všude tam, kde se vánoce slaví, se právě na tyto svátky připravují tradiční sladké pokrmy s dlouhou historií. Oblast od oblasti, stát od státu, každý národ má ten svůj slavný vánoční dezert. Znáte slovenský Štědrák? A co francouzský Bûche de Nöel? V tomto článku najdete inspiraci na 10 nejznámějších sladkých vánočních dezertů z celého světa.

číst dále ...

Exkluzivní perníčkový průzkum: Vánoce bez perníčků si neumíme představit

Pečení cukroví patří k nejstarším českým tradicím, které na rozdíl od jiných zvyků neztrácí na oblíbenosti. I přes nepříznivou situaci spojenou s koronavirovou pandemií plánuje více než 62 procent Čechů utratit v letošním roce za vánoční cukroví stejný finanční obnos jako vloni. Mezi jedno z nejtradičnějších patří zajisté perníčky. Svátky bez nich si neumí představit 66 procent lidí. Potvrzuje to průzkum společnosti Albert*, který si nechala vypracovat v předvánočním čase napříč českými domácnostmi.

číst dále ...

Pečete vlastní vánoční cukroví, nebo si ho kupujete?

Tak se přiznejte, jak to letos bude u vás doma s cukrovím. Upečete si ho, nebo ho raději koupíte? A pokud koupíte, dáte letos více jak 1000,- Kč za cukroví, nebo snad tolik ne?

číst dále ...

K oslavám patří dort. Upečte si jeden ke stoletému výročí želatinových bonbonů

Blíží se prosinec a s ním i sváteční atmosféra. Letošní poslední měsíc v roce bude speciální i pro společnost Haribo, která 13. prosince oslaví 100. výročí svého založení. Seznamte se s její dlouhou historií a připravte si spolu s námi speciální narozeninový dort, vždyť takové jubileum si oslavu zaslouží.

číst dále ...

Medu je letos méně, je ale kvalitní, říkají včelaři

Českého medu je letos méně, letošní výroba se možná přiblíží hodnotám z roku 1997, kdy se medu v novodobé historii Česka vyprodukovalo nejméně, konkrétně 4 532 tun. Na vině je letošní špatné počasí, které způsobilo úhyn značné části včelí populace, vysvětluje Milan Špaček z firmy Medokomerc, která je největším tuzemským zpracovatelem medu a dodává, že i přes jeho nižší množství je jeho kvalita stále na vysoké úrovni.

číst dále ...

Jaké cukroví by upekla maková panenka?

K Vánocům patří dobré jídlo a sladké cukroví, které hospodyňky připravují i týdny dopředu. V některých rodinách se předávají recepty na cukroví z generace na generaci a každý rok se opakují. Ani milovníkům tradic však neuškodí občas vyzkoušet něco jiného. Zkusili jste už někdy přidat do cukroví mák? Dříve mu byla dokonce přisuzována ochranitelská moc a byl považován za symbol bohatství a prosperity. Jeho typická chuť dodá i tradičnímu cukroví zajímavý šmrnc.

číst dále ...

5 receptů na nepečené cukroví, které by nemělo na vaši vánoční tabuli chybět

Nemáte čas na pečení cukroví? Nevadí, zkuste nepečené varianty vánočních cukrovinek. Nebudete muset sedět hodiny u trouby a hlídat, aby se nepřipálily, a zamilujete si je pro jejich jednoduché zpracování. Nepečené druhy jsou velmi oblíbené také161 u dětí, které vám s jejich přípravou určitě rády pomohou.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy