REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

ostatní

Cumberlandská omáčka sterilovaná

Sterilovaná přílohová omáčka vhodná k pečené studené zvěřině a k různě upravenému hovězímu masu.

Fermentovaná jablka s medem

Kvašená jablka s medem, připravená podle tohoto receptu, si můžete vychutnat v nejrůznějších koláčích, originálních salátech nebo jen tak samotná.

Chilli švestky

Vyzrálé švestky podušené s octem, drceným česnekem, chilli, zázvorem, hřebíčem a novým kořením. Po provaření uzavřené do skleniček.

Jablka zavařená bez cukru

Vhodný polotovar do koláčů a závinů.

Nakládané citróny v soli

Citróny naložené v soli se používají při marinování (macerování) ryb a jiných mas, k rýži, při přípravě kus-kusu … recept podle Jamie Olivera.

Pečené rybízové brusinky

Rybíz pečený se směsí koření, vanilkovým cukrem, citronovou kůrou a krupicovým cukrem. Po upečení promíchaný s rumem. Používáme všude tam, kde klasické brusinky.

Višně v rosolu

Krásný babičkovský, nebo spíš prababičkovský recept! Pikantní višně se ještě trochu dokyselí rybízovou šťávou a vznikne nám hodně hustý kompot – až želé s kusy ovoce.

Vlašské ořechy zavařené

Vyloupaná jádra vlašských ořechů, zavařená ve sklenicích. Takto konzervované ořechy vydrží několik let jako čerstvé!

Zelené ořechy zavařené

Na tento recept používáme nedozrálé a dosud zelené ořechy menší velikosti se zelenou vnější částí, tzv. rubinou, u kterých není ještě vyvinuta skořápka a celý obsah plodu je při vpichu zcela měkký. Takto zavařené ořechy se konzumují jako kompot.

Přejít na stranu:

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Detekován AdBlock!

Ve vašem prohlížeči máte aktivní rozšíření na blokování reklam. Veškerý obsah na webu je pro naše čtenáře zdarma a provoz webu je možný pouze díky ziskům z reklam. K procházení webu je proto nutné AdBlock deaktivovat.

To provedete tak, že v pravém horním rohu vašeho prohlížeče kliknete na ikonu AdBlocku Ikona AdBlocku a z nabídky vyberete možnost Once nebo Always kliknutím na příslušné tlačítko. Pokud se následně stránka neobnoví automaticky, můžete ji obnovit kliknutím na následující odkaz. Děkujeme za pochopení.