REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Vídeňská roštěná III.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Zprudka na pánvi opečené plátky roštěnky ochucené solí a pepřem, posypané hladkou moukou, servírované hojně posypané orestovanou křupavou cibulkou.


Ingredience:
600 ghovězí roštěnky
2 kscibule + 1 na opečení, na ozdobu
1 kshovězí bujón
mletá červená paprika
mletý černý pepř
hladká mouka
voda
olej
sůl

Postup:

1. Hovězí roštěnku nakrájíme na plátky silné tak 1 cm, maso naklepeme, osolíme, opepříme a posypeme hladkou moukou
2. Na pánvi na dobře rozpáleném oleji roštěnky z obou stran opečeme, pak maso vyndáme, uchováme v teple
3. Do výpeku po mase hodíme nadrobno pokrájené cibule, orestujeme je dohněda, aby byla šťáva pěkně zbarvená
4. Maso vložíme zpět do pánve k cibuli, podlijeme vlažnou vodou, vody dáme tolik, bay maso nebylo úplně potopené, musí zůstat vidět, přikryté dusíme doměkka
5. Cibuli nakrájíme na kolečka, poklademe ji na utěrku, osolíme a necháme tzv. “vypotit”, tak 5-10 minut, potom ji ještě vysušíme utěrkou a posypeme červeno sladkou paprikou smíchanou s hladkou moukou, promícháme rukama, aby se paprika s moukou dostala do každého záhybu cibule
6. Na pánvi na rozpáleném oleji kolečka obalené cibule orasujeme do hněda a do křupava (nejlépe ji opéci ve fritovacím hrnci)
7. Jednotlivé porce roštěnky servírujeme hojně posypané opečenou cibulí, podlité šťávou z výpeku, spolu s rýží nebo hranolky.

Poznámka:

Další skvělé recepty od paní Ivy Vargové, autorky tohoto textu i fotografie, najdete na její stránce zde: Pečené, varené s Ivou.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

Jak si zpříjemnit únorové dny? Lehkými a zároveň výživnými recepty z kvalitních surovin

Druhý měsíc roku může být poměrně vyčerpávající. Zima už je dlouhá a teplo ještě v nedohlednu. Čím si ale můžete zpříjemnit den, nebo třeba i noc? Kvalitním a dobrým jídlem, které vám hned zlepší náladu. Víte ovšem, jak vybírat potraviny, abyste si co nejvíce pochutnali? Podle log kvality umístěných na jejich obalech. A co tedy můžete zkusit uvařit? Naše nejnovější recepty, které se neobejdou bez některých z následujících ingrediencí – smetany, špenátu, kuřecího masa nebo těstovin. Dobrou chuť!

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy