REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Tvarohový tunel plněný ovocem

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Forma na srnčí hřbet nebo jiná podobná forma vyložená plátem těsta, naplněná tvarohovou náplní a ovocem, zaklopená opět plátem těsta, po ztuhnutí v lednici přelitá čokoládovou polevou, servírovaná nakrájená na plátky.


Ingredience:
Na těsto:
4 lžícepolohrubé mouky
4 lžícemoučkového cukru
2 lžícekakaa
1 lžícehorké čokolády
4 ksvejce
papír na pečení
Na náplň:
250 gtvarohu
200 gmásla
150 gmoučkového curku
150 govoce (banán kiwi, jahody ...)
alobal
Na polevu:
150 gčokolády na vaření
1 lžícemásla
Ostatní:
forma na srnčí hřbet, nebo nějaká podobná

Postup:

1. Žloutky utřeme s práškovým cukrem do pěny, přidáme mouku smíchanou s kakaem a hořkou čokoládou, k tomu přimícháme sníh z bílků
2. Těsto vlijeme na plech vyložený mastným papírem na pečení a ve vyhřáté troubě na 180-190 °C pečeme 8-10 minut
3. Po upečení plát přeložíme na desku a po vychladnutí odstraníme papír, z plátu po délce odkrojíme pás se šířkou formy na srnčí hřbet, zbylou, tu větší částí plátu formu vyložíme, tu část, co bude přesahovat boky formy, odřízneme
4. Připravíme si náplň; utřeme máslo s práškovým cukrem a přidáme tvaroh, vše důkladně promícháme
5. Těstovým korpusem vyloženu formu naplníme polovinou náplně, poklademe očištěným, případně oloupaným, na poloviny rozkrájeným ovocem
6. Doplníme zbylou naplní, nakonec dezert zaklopíme odřezaným pásem plátu a zakryjeme alobalem, zatížíme deskou a moučník dáme ztuhnout do chladničky
7. Tunel vyklopíme na desku, polijeme čokoládovou polevou a necháme ztuhnout. Příprava polevy:
Dva hrnce vložíme do sebe, do většího vlijeme vodu a postavíme je na zdroj tepla, v menším necháme rozpustit, za občasného promíchání, čokoládu s máslem.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Detoxikace organismu

Cítíte se unavení a bez energie? Ponuré, zamračené počasí vás přivádí k šílenství? Máte depresi? Nezoufejte! Možná jen potřebujete pročistit tělo od různých škodlivých látek, které jste za poslední měsíce do sebe dostali a to nejen jídlem, ale také díky prostředí, ve kterém se všichni pohybujeme. Detoxikujte se tedy! A co je to vlastně detoxikace? Ta slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla a provádí se především zásadní změnou pitného režimu a změnou jídelníčku.

číst dále ...

Češi se snaží jídlem neplýtvat. Osmdesát procent z nich tvrdí, že potraviny nikdy nevyhazuje

Dle nové studie společnosti IPSOS, vytvořené jako součást projektu proti plýtvání potravinami a lednicové slepoty pro značku Hellmann’s,(1) 81 % Čechů nikdy nebo jen velmi sporadicky vyhazuje potraviny stále vhodné ke konzumaci. Suroviny, kterými Češi nejčastěji plýtvají, jsou převážně ovoce, zelenina a chleba. Za snížení plýtvání potravinami může také větší tolerance ke konzumaci potravin po datu spotřeby a minimální trvanlivosti. Jedním z hlavních důvodů plýtvání je nedostatek inspirace pro přípravu pokrmů. Stále více lidí vnímá jako příčinu nezužitkování potravin také lednicovou slepotu, na kterou se dlouhodobě zaměřuje značka Hellmann’s ve své kampani „Jídlo je příliš dobré na to, aby se jím plýtvalo“.

číst dále ...

Špajz nebo skříň? Jak uložit trvanlivé potraviny

Mouka, cukr, konzervy či těstoviny. Trvanlivé potraviny často nakupujeme ve velkém do zásoby. Kam je ale uložit, aby vydržely dlouho a nemuseli jsme je po měsíci vyhazovat? A jak si poradit s ukládáním, když nemáme spíž?

číst dále ...

Zapomeňte na drastické diety. Poradíme jak na lednový očistný detox

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, svou nezastupitelnou roli v nich hraje ale také dobré jídlo. Spousta dobrého jídla. Pokud jste si ho během konce roku neodpírali a teď koketujete s myšlenkou, že dny hýření vybalancujete rychlou, drastickou dietou, máme pro vás alternativní tip: vyzkoušejte raději očistný detox.

číst dále ...

Fialové brambory (odrůda Blue Star a odrůda Valfi)

Již několik let se objevují na českém trhu fialové brambory. Sice vypadají svým vzhledem, tedy především barvou dost jedovatě, ale jsou velmi zdravé. Fialová barva je způsobena flavonoidy, které patří mezi přírodní antioxidanty, které působí příznivě na civilizační choroby. Fialové brambory obsahují těchto látek 3x – 4x více než klasické žluté odrůdy. Platí, čím jsou tmavší, tím jsou zdravější.

číst dále ...

Zapomenuté topinambury mají opět zelenou

Topinambury se v Čechách pěstují od 17. století. V době třicetileté války zachránily mnoho obyvatel před hladomorem, stejně, jako v Americe přistěhovalce. Naučili je pěstovat a konzumovat indiáni z kmene Topinambus, podle kterého dostali své jméno – topinambury. Do Evropy je přivezli v roce 1607 námořníci a jako první se začaly pěstovat ve Francii, přes Německo se pak dostaly do Čech.

číst dále ...

Banánová chaloupka vytvořená pomocí krabic od džusu

Recept na chaloupku z čokolády, tvarohového krému, dlouhých cukrářských piškotů a banánů, popsaný pěkně krok za krokem, doplněný o názorné fotografie postupu. Ozdobte ji dle fantazie, může to být chaloupka “Jejžíškovská”, stejně tak chaloupka Smolíčka pacholíčka, nebo jen chaloupka strýčka Toma. Každopádně si na ní určitě všichni pochutnají. Ale pozor! Nezapomeňte si před tím koupit dva velké, dvoulitrové džusy, protože právě krabice od džusu, v tomto receptu, hrají významnou roli.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy