REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Meruňkové řezy bez vážení

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Nadýchané sladké řezy z polohrubé mouky, oleje, cukru krupice, mléka a prášku do pečiva, upečené dozlatova, ochucené meruňkami. Recept s poměry na hrnky …


Ingredience:
2,5 hrnkupolohrubé mouky
2,5 hrnkukrupicového cukru
2 hrnkymléka
0,5 hrnkuslunečnicového oleje
1 sáčekprášek do pečiva
1 sáčekvanilkového cukru
2 lžícestrouhanky
2 ksvejce
čerstvé zralé meruňky
tuk na vymazání plechu a mouka na vysypání plechu

Postup:

1. Vyklepnutá vejce spolu s cukrem a olejem vyšleháme do pěny
2. Nalijeme mléko, přidáme mouku promíchanou s práškem do pečiva, vypracujeme hladké těsto
3. Polovinu těsta nalijeme na tukem vymazaný a strouhankou vysypaný plech a asi 10 minut dáme péci do trouby vyhřáté na 180 °C, pak pekáč vyndáme z trouby, povrch buchty poklademe půlkami meruněk posypaných vanilkovým cukrem a strouhankou a zalijeme, zbytkem těsta
4. Dáme do trouby a pečeme ještě dalších cca 30 minut opět na 180 °C, dozlatova
5. Upečenou buchtu vytáhneme z trouby, hojně posypeme moučkovým cukrem a po vychladnutí ji nakrájíme na řezy.

Doporučení:

Místo meruněk můžeme použít i jiné sezónní ovoce.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Detoxikace organismu

Cítíte se unavení a bez energie? Ponuré, zamračené počasí vás přivádí k šílenství? Máte depresi? Nezoufejte! Možná jen potřebujete pročistit tělo od různých škodlivých látek, které jste za poslední měsíce do sebe dostali a to nejen jídlem, ale také díky prostředí, ve kterém se všichni pohybujeme. Detoxikujte se tedy! A co je to vlastně detoxikace? Ta slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla a provádí se především zásadní změnou pitného režimu a změnou jídelníčku.

číst dále ...

Fialové brambory (odrůda Blue Star a odrůda Valfi)

Již několik let se objevují na českém trhu fialové brambory. Sice vypadají svým vzhledem, tedy především barvou dost jedovatě, ale jsou velmi zdravé. Fialová barva je způsobena flavonoidy, které patří mezi přírodní antioxidanty, které působí příznivě na civilizační choroby. Fialové brambory obsahují těchto látek 3x – 4x více než klasické žluté odrůdy. Platí, čím jsou tmavší, tím jsou zdravější.

číst dále ...

Zapomenuté topinambury mají opět zelenou

Topinambury se v Čechách pěstují od 17. století. V době třicetileté války zachránily mnoho obyvatel před hladomorem, stejně, jako v Americe přistěhovalce. Naučili je pěstovat a konzumovat indiáni z kmene Topinambus, podle kterého dostali své jméno – topinambury. Do Evropy je přivezli v roce 1607 námořníci a jako první se začaly pěstovat ve Francii, přes Německo se pak dostaly do Čech.

číst dále ...

Banánová chaloupka vytvořená pomocí krabic od džusu

Recept na chaloupku z čokolády, tvarohového krému, dlouhých cukrářských piškotů a banánů, popsaný pěkně krok za krokem, doplněný o názorné fotografie postupu. Ozdobte ji dle fantazie, může to být chaloupka “Jejžíškovská”, stejně tak chaloupka Smolíčka pacholíčka, nebo jen chaloupka strýčka Toma. Každopádně si na ní určitě všichni pochutnají. Ale pozor! Nezapomeňte si před tím koupit dva velké, dvoulitrové džusy, protože právě krabice od džusu, v tomto receptu, hrají významnou roli.

číst dále ...

Špajz nebo skříň? Jak uložit trvanlivé potraviny

Mouka, cukr, konzervy či těstoviny. Trvanlivé potraviny často nakupujeme ve velkém do zásoby. Kam je ale uložit, aby vydržely dlouho a nemuseli jsme je po měsíci vyhazovat? A jak si poradit s ukládáním, když nemáme spíž?

číst dále ...

Zapomeňte na drastické diety. Poradíme jak na lednový očistný detox

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, svou nezastupitelnou roli v nich hraje ale také dobré jídlo. Spousta dobrého jídla. Pokud jste si ho během konce roku neodpírali a teď koketujete s myšlenkou, že dny hýření vybalancujete rychlou, drastickou dietou, máme pro vás alternativní tip: vyzkoušejte raději očistný detox.

číst dále ...

Bohatství ukryté pod slupkou buráků

Arašídy, buráky nebo burské oříšky, všechna označení nesou plody podzemnice olejné, které většina z nás považuje za oříšky, přestože se jedná o luštěninu. Arašídy však díky své chuti přesto zůstanou pro většinu z nás oříšky, které si budeme dopřávat ještě s větší chutí, jakmile zjistíme, jaké bohatství se ukrývá pod jejich skořápkou.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy