REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Králičí roláda s hříbky v košilce z bránice

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

V tukové bláně obalený plát z vykostěného králíka, pokladený slaninou, petrželkou a hříbky, ve tvaru rolády upečený doměkka.


Ingredience:
1 kskrálíka
1 miskahříbků
150 gfarmářské (nebo jiné) slaniny
50 guzeného špeku
něco zeleného, např. hladkolisté petržele, kudrnky ...
bránice (tuková blána, předstěra)
voda
pepř
sůl

Postup:

1. Králíka vykostíme, vykostěný plát z obou stran osolíme a opepříme čerstvě mletým pepřem, můžeme i posypat grilovacím kořením … jak se komu líbí 2. Na kousku másla podusíme nakrájené hříbky, které osolíme a opepříme
3. Bránici o rozměru cca 30 x 20 cm rozprostřeme na pracovní plochu, na ni (na tu bránici) položíme králičí maso, do mezer a děr, ale vlastně po celé ploše plátu, rozložíme plátky slaniny
4. Přidáme podušené hříbky, pohážeme petrželovou natí a pomocí bránice roládu zavineme, ne na šířku, ale začínáme z boku … chápete, jak to myslím … z té kratší strany, bránici zabalíme do rolády společně s masem
5. Do pekáčku nebo jiné vhodné nádoby dáme na dno na plátky nakrájený špek, na něj položíme roládu, podlijeme cca 1 dcl vody a přiklopíme poklicí
6. V troubě pečeme za občasného podlití a přelévání rolády a při 200 °C, cca 50 minut, pak poklici odklopíme, teplotu trouby snížíme na 160 °C, a pečeme asi dalších 20 až 30 minut do zlatavé barvy, taky podléváme a výpekem poléváme masíčko
7. Roládu poté vyjmeme a necháme na prkýnku “dýchat”, výpek, pokud máme příliš vodnatý, zredukujeme na plotýnce.

Doporučení:

Podáváme s různě upraveným bramborem, ale myslím, že by se hodila i rýže. Tukovou blánu kupuji v menších řeznictvích. U nás je pro tuto blánu zažitý název – bránice.

Poznámka:

Recept ze stránek Vaření s Tomem, autorka fotografie i textu: Naďa Indruchová

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

MatchaTea: Valentýnské recepty

Den svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy