REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Kokosová roláda II.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Upečený korpus potřený krémem z jogurtu, kokosového mléka a cukru, stočený do rolády, ozdobný plátky mandarinek a kiwi, přelitý dortovým želé.


Ingredience:
130 gmoučkového cukru
80 gkokosové moučky
50 ghladké mouky
6 ksvajec
moučkový cukr na posypání
špetka soli
Na náplň:
300 ghustého bílého jogurtu
180 gkokosového mléka
60 gmoučkového cukru
10 gplátkové želatiny
1 ksvejce
špetka soli
Na ozdobení:
3 ksmandarinky
2 kskiwi
1 kssáčku dortového želé

Postup:

1. Žloutky vyšleháme s polovinou moučkového cukru do pěny, z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh, přidáme zbytek cukru a vyšleháme do tuha
2. Do mísy prosejeme hladkou mouku, přimícháme kokosovou moučku a vmícháme ji střídavě se sněhem do žloutkové pěny
3. Těsto rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem, pečeme při 180 °C asi 12 minut, upečený plát překlopíme na čistou utěrku lehce posypanou moučkovým cukrem, opatrně stáhneme papír na pečení, plát stočíme i s utěrkou do rolády a necháme vychladnout
4. Do větší misky se studenou vodou namočíme želatinu, necháme 15 minut nabobtnat, kokosové mléko i žloutek rozmícháme v misce ponořené do horké vodní lázně a šleháme do lehkého zhoustnutí, přimícháme želatinu, ze které vymačkáme přebytečnou vodu, necháme ji rozpustit a krém uložíme na teplém místě
5. Mezitím z bílku a soli ušleháme pevný sníh, zašleháme do něj cukr a do kokosového krému postupně vmícháme rozšlehaný jogurt, zlehka vmícháme sníh a krém necháme lehce zatuhnout
6. Plát těsta opatrně rozvineme, potřeme krémem, opět stočíme do rolády, po ztuhnutí roládu poklademe plátky mandarinek i kiwi, přelijeme dortovým želé připraveným podle návodu a necháme v chladu ztuhnout.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Co se jí a jak se slaví velikonoce ve světě …

Velikonoce patří mezi nejoblíbenější svátky jara ve velké části naší zeměkoule, tedy přesně tam, kde najdeme křesťany a jejich víru. Velikonoce jsou totiž křesťanské svátky, které mají připomínat zmrtvýchvstání Ježíše Krista. A když jde o svátky, tak k těm většinou patří skvělé, často slavnostní jídlo. Následující řádky si tedy povíme o tradičních pokrmech, které se připravují právě o Velikonocích ve světě, ale ne jen o jídle, ale také o zvycích, které velikonoce v různých částech světa provázejí.

číst dále ...

Tipy na jídla z domácích karanténových zásob

Strach z nedostatku potravin nás donutil nakupovat víc než jsme zvyklí. České rodiny vzaly obchody s potravinami útokem a teď řeší, co s nakoupenými trvanlivými potravinami, aby jen nestály ve skříni. Proč to ale nebrat optimisticky a vrhnout se do této nové výzvy tak, aby z ní profitovala i naše střeva? Navíc jde o jídla zdravá, vyvážená a šetrná k vašemu rozpočtu.

číst dále ...

Restaurace Styl&Interier čelí krizi přípravou obědů zdarma pro zdravotníky nemocnice Na Bulovce #jidloprobulovku

Vyhlášený nouzový stav a s ním spojená nejistota znamená pro většinu restauračních provozů boj o holé přežití. Čelit nečekané situaci bezplatnou pomocí zdravotníkům nemocnice Na Bulovce se rozhodl pan Marek Dudák, majitel oblíbeného bistra Styl&Interier v centru Prahy.

číst dále ...

Tradiční i originální recepty, které oceníte nejen o Velikonocích

Poslední roky se stalo velkým trendem hledat nové recepty na internetu. I když stále je mezi námi mnoho těch, kteří si libují v tištěných časopisech a rádi si vystřihují recepty, co je zaujmou. Podle čeho se rozhodujete, že si daný pokrm připravíte? Nejspíše podle fotky a použitých surovin. Jaký je další krok? Dojít na nákup a vybrat např. vejce, slaninu, pečivo, máslo, jogurt. To jsou ingredience, s nimiž v březnu pracuje web akademiekvality.cz, plný zajímavých receptů a tipů ohledně potravin. Odborníci vám tam také poradí, jak se zorientovat v ohromném množství potravin, abyste poznali, které z nich jsou opravdu kvalitní. Zárukou jsou mj. značky kvality (např. Klasa nebo Regionální potravina) nacházející se na obalech výrobků.

číst dále ...

Do krabičky s sebou! Podpořte oblíbené podniky

Jsme doma a život jakoby se na chvíli zastavil. Máme čas věnovat se dětem, dočíst knížku, kterou jsme dostali pod stromeček, udělat letos opravdu důkladný jarní úklid. Ne každému ale situace přinesla vytoužený výdech. Gastronomie, spolu s ostatními lokálními malými podniky, které jsme si tak oblíbili, trpí a možná nepřežije nejbližší týdny, pokud jim nepomůžeme přečkat toto těžké období.

číst dále ...

Velikonoční zajíček

Jedním ze symbolů Velikonoc je také zajíček. Najdeme ho už v bibli mezi stvořeními “maličkými na Zemi a moudřejšími nad mudrce”, kdy měl pravděpodobně symbolizovat chudé, skromné a pokorné. Křesťanství se k němu přesto stavělo s jistým odstupem pro jeho údajnou nadměrnou smyslnost a příslovečnou zaječí plodnost. Býval proto znázorňován jako bílý zajíc u nohou Panny Marie, což mělo symbolizovat vítězství čistoty nad tělesným pokušením. A to o sobě dávalo nejvíce vědět právě na jaře.

číst dále ...

Salente Cuco, hlavní chod a příloha vařené najednou

Multifunkční elektrický hrnec Salente Cuco ztělesňuje moderní vaření pro 21. století. V hrnci uvaříte své oblíbené pokrmy zdravě, snadno a rychle. Elektrické hrnce nabízí jednoduchý a zdravý způsob přípravy pokrmů. Díky svým automatickým funkcím navíc v kuchyni dokážou ušetřit čas i práci. Multifunkční hrnec Salente Cuco využijete jako tlakový, pomalý, napařovací, ale i jako rýžovar, jogurtovač, sterilizátor, skvěle v něm připravíte vajíčka na různý způsob, umožňuje smažení nebo restování. Jste-li příznivci zdravého vaření, jistě se Vám bude zamlouvat program vaření v páře. Páru využijete i pro sterilizaci např. kojeneckých lahví či lahví na zavařování.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy