REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Daněk na víně

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Kýta z daňka upečená v troubě pod pokličkou spolu s kořenovou zeleninou.


Ingredience:
1 kgodleželé zvěřiny z kýty
100 gslaniny
100 gmásla
1 ksstředně velkého celeru
1 ksvětší petržele
1 ksvětší mrkve
1 ksvětší cibule
1 ksbobkového listu
1/8 lčerveného vína
několik zrnek nového
koření
několik zrnek pepře
špetka tymiánu
citrónová kůra
hrst hladké mouky
na zaprášení

Postup:

1. Zvěřinu necháme odležet „na sucho“ v jalovčinkách nebo potřenou máslem, nedáváme ji do mořidla
2. Odleželou a očištěnou kýtu pak dáme na plátky pokrájenou kořenovou zeleninu, na cibuli nakrájenou na kolečka, máslo a dáme péci do trouby rzehřáté na 190 °C
3. Pečeme pod pokličkou zvolna, za občasného podlévání horkou vodou
4. Když je zvěřina měkká, maso vyjmeme, šťávu zcedíme, zeleninu protřeme sítem, přilijeme červené víno, zaprášíme hladkou moukou a za stálého míchání necháme přejít varem
5. Nakonec dochutíme citrónovou šťávou a podle chuti můžeme i trošku přisladit
6. Maso vrátíme zpět do omáčky.

Doporučení:

Přílohy: Houskový knedlík, kompoty.Odležení zvěřiny viz: Zvěřinové pokrmy. Více o zpracování zvěřiny najdete v naší škole vaření: Zvěřina.

Poznámka:

Víno si také můžeme rozdělit na dvě poloviny a polovinou zvěřinu podlévat při pečení a druhou polovinu přidat až nakonec. Stejně můžeme připravit i kýtu z jelena.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Chřestová sezóna je tu! Inspirujte se našim výběrem 14 nejlepších receptů z chřestu

Nejlepší osvědčené recepty na přípravu chřestu na jednom místě. Vyzkoušejte zapékaný, grilovaný nebo vařený chřest. Ovšem chřest můžete také zamrazit nebo naložit, sterilovat a využít pak v kuchyni po celý rok!

číst dále ...

Jídlo u ledu: Jak správně mrazit a co do mrazničky nepatří

Od dob, kdy se potraviny uchovávaly ve vrstvě soli, aby vydržely, už nějaký čas uplynul. Dnes nechybí v žádné domácnosti mraznička, která nám umí vytrhnout trn z paty, když dojdou čerstvé potraviny, zvládne pojmout nával masa ze zabijačky nebo obří várku ovoce ze zahrádky. I mražení potravin ale má svá pravidla. Čím se řídit, aby vám jídlo v mrazničce vydrželo a hlavně chutnalo?

číst dále ...

Trhané vepřové i hovězí maso krok za krokem

Ozvláštněte svou grilovací párty pochoutkou v podobě trhaného masa. Vybírat lze z kousků hovězích i vepřových, vždy ale volte kvalitu. Jen ta dodá vaší gurmánské specialitě tu pravou chuť.

číst dále ...

BRANDNOOZ BOX KVĚTINOVÁ NADÍLKA 2021 – balíček plný novinek

Přišlo jaro a s ním i další Brandnooz box pro rok 2021, který přinesl inspiraci nových chutí a zajímavých produktů k otestování. Nyní se s námi ponořte do nového boxu a pojďme zhodnotit produkty.

číst dále ...

Recepty s regionální potravinou – Rychle, chutně a lokálně – zkuste naše červnové recepty

Co nám přinese červen? Že by ještě aprílové počasí jako v květnu? Těžko soudit. Ale rozhodně si zase můžete začít chystat zástěry a připravit se na pořádnou dávku receptů z lokálních surovin a výrobků. Farmáři ocenění Regionální potravinou si totiž zaslouží, abychom jejich jedinečné produkty znali a zamilovali si je. Vyrábějí je totiž s láskou a touhou poskytnout nám originální chuťový zážitek. Protentokrát jsme je zakomponovali do pečených rajčat, trhacího bochníku se sýrem a česnekem, kuřecích špízů na medu a pivě a maltašek plněných griliášem. Jde o originální, ale přitom lehké pohoštění pro přátele u grilu a piva.

číst dále ...

Celozrnná mouka jako důležitý zdroj vlákniny

Počet lidí, kteří se zajímají o své zdraví, správnou životosprávu a s tím související zdravou výživu se v posledních letech stále zvyšuje. Při výběru potravin proto hledíme nejen na to, jak potravina vypadá a chutná, ale stále častěji nás také zajímá, jaké výživové nebo zdravotní benefity nabízí. Jednou z látek, kterých máme v našich podmínkách výrazně méně než by bylo vhodné, je vláknina. K jejímu doplnění přitom stačí jednoduchý trik – vyměňte bílou mouku za celozrnnou.

číst dále ...

V Česku výrazně vzrostl počet flexitariánů. Lidí, kteří konzumují maso jen příležitostně je už jedna čtvrtina

Češi jsou nadále převážně národem masožravců, masné produkty pravidelně do svého jídelníčku zařazuje celých 69 % populace. Výrazně však vzrůstá počet těch, kteří maso či ryby konzumují pouze příležitostně. Dle dat z aktuálního výzkumu FMCG Gurus pro Českou veganskou společnost je občasných konzumentů masa aktuálně v Česku 25 %. Maso vůbec nekonzumuje 6 % respondentů.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy