REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Od našich dopisovatelů

I vy můžete obohatit tuto rubriku! Napište nám své zážitky z dovolené na e-mail: george(zavináč)receptyonline.cz

Bašta ze syrovinek

Krásný článek od pana Dalibora Marounka, kromě jiného, skvělého mykologa, kuchaře a také rybáře. Zde najdete i jeho osvědčený recept na ryzce syrovinku.

Dovolená pod vrcholky hor

Máte už dost přeplněných pláží i měst a nejradši byste se viděli někde daleko od civilizace? Řešením je útěk do srdce jihotyrolské přírody na vysoko položené farmy sdružení Roter Hahn, kde pobyt prospívá zdraví a potěší všechny gurmány.

Jak se vařilo dříve a nyní

Na základě naší prosby a dotazu na otázku, jaké jsou hlavní rozdíly mezi kuchařskou praxí minulého století a dnešním vařením v profi provozech, byl pan Skácel tak hodný, že nám poslal pár řádků. Zde Vám je předkládáme, myslíme si, že je to velmi profesionální a hlavně bohužel pravdivé porovnání dnešní uspěchané doby s tou minulou.

Jíst či nejíst tatarský biftek?

Objevil se dnes velmi aktuální problém a to nárůst počtu nakažených lidí tasemnicí. Člověk se může nakazit tímto zákeřným parazitem a to i díky výrobě, prodeji a konzumaci jídel ze syrového masa, v tomto případě mám namysli pojídání takzvaného tatarského bifteku.

Rybolov v Norsku

Tak mí kamarádi zase vyrazili do Norska na báječný rybolov. Původně jsem měl jet s nimi, ale chyběl čas. Naštěstí dovezli mnoho krásných fotek a tak se samozřejmě s Vámi o ně podělím.

Sleď – lahůdková ryba

Každý někdy jistě ochutnal slanečka, matjesy, zavináče, či uzenáče, všechny tyto rybí lahůdky, ale i další rybí pochutiny, se nejčastěji vyrábí ze sledě obecného – Clupea harengus, lidově též herynek. Jde o nejhojnější rybu žijící na naší planetě! Sleď obecný není velká ryba. Loví se kusy nejčastěji o váze 300-400 g dlouhé kolem 30 cm. Největší ulovený a přitom zdokumentovaný sleď měl váhu 1050 g, bohužel délku ryby zdroj neuvedl.
Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků