REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Důležité rady pro uzení

Hygiena při uzení potravin, příprava nálevů a nasolování … To vše a ještě více se dozvíte v této rubrice o uzení.

Hygiena při uzení

Jestliže nejste nadšeni ani z umývání nádobí v kuchyni, budete při čištění pomůcek k uzení bohužel trochu naříkat. Avšak co musí být, to musí být. Samotná udírna nebo komín pro uzení, pokud v nich udíte stále totéž, to znamená buď maso a uzeniny, nebo výhradně ryby, nepotřebují kromě odstranění tuku a sazí žádné speciální čištění. Naopak háky a skříňové udírny vyžadují nejvyšší stupeň čistoty.

Nálevy a koření při uzení

… Sůl v nálevu sama o sobě nestačí. Pro uzené maso s individuální chutí se mohou použít různá koření, avšak pouze taková, která vhodně doplňují chuť, a jenom ve vyzkoušeném množství …

Nasolení při uzení masa

Pouze kouř k uzení nestačí. Maso, které se jinak snadno kazí, se solením nejen ochucuje, ale především se prodlužuje jeho trvanlivost, to znamená, že se zabraňuje jeho rozkladu působením mikroorganizmů …

Solení na sucho s použitím rychlosoli (dusitanové směsi)

Chceme-li si vyudit maso rychle, bez zdržování pracným a zdlouhavým solením pomocí láku, je vhodné použít metodu nasolení masa rychlosolí, která se dá koupit pod názvem „Praganda“. Je v prodeji v drogeriích.

Uzení masných výrobků – dřevo na uzení

Uzení je tepelné zpracování masa a masných výrobků účinkem kouře a tepla spalováním tvrdého dřeva a pilin. Za nejlepší dřevo na uzení se považuje buk a dub …
Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy