REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Sušené švestky z trouby – švestkové křížaly

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Usušit švestky v troubě je poněkud zdlouhavé, ale výsledek rozhodně stojí za to! Takto usušené švestky skladujeme nejlépe ve skleněných dózách s víčky. Švestkové křížaly jsou stejně dobré, jako ty jablečné.


Ingredience:
1-1,5 kgšvestek
plech do trouby
vhodné sklenice s víčky na uskladnění
voda na opláchnutí a postříkání švestek
vhodná trouba, nejlépe s ventilátorem, ale stačí i klasická

Postup:
  1. Švestky zbavíme stopek, propláchneme a necháme důkladně oschnout, pak je opatrně pootevřeme a pecky vytáhneme, snažíme se, aby zůstaly půlky švestek co nejvíce u sebe
  2. Vypeckované švestky rozložíme na plech, troubu nastavíme na 50 °C a začneme se sušením, troubu s ventilátorem zapneme na program ventilování, u trouby bez ventilátoru musíme nechat troubu mírně pootevřenou, dvířka můžeme zajisti například korkem z vína. Je potřeba, aby měla vlhkost ze švestek kam utéci.
  3. Po 4 hodinách sušení plech se švestkami vytáhneme, necháme je prochladnout, pak plech opět vložíme do trouby, tentokrát vyhřáté na 65 °C, necháme v troubě dalších 3,5 hodiny, pak švestky na plechu mírně pokropíme vodou, aby byly pěkně lesklé, sušíme ještě dalších 30 minut
  4. Skladujeme nejlépe ve skleněných dózách s víčky, které dobře těsní, ovšem lze je i zamrazit.
Poznámka:

Recept k článku: Tipy na využití švestek a jablek v kuchyni, inspirujte se!

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

Melounová kuchařka – výběr 18 TOP receptů z melounu

Sezóna melounů nám každý rok umožní připravit některé skvělé recepty právě ze sladké dužiny jak vodního melounu, tak i z dalších druhů této sladké pochutiny. Vybrali jsme pro vás z databáze naší internetové kuchařky ReceptyOnLine.cz naše nejlepší vyzkoušené recepty právě na sladké melouny.

číst dále ...

Koronavirus změnil vnímání obalů potravin. S redukcí plastů by se však přestávat nemělo, míní výrobci

V období nouzového stavu vzrostla u balení potravin četnost užívání plastů. Podle odborníků si díky koronaviru tuzemští spotřebitelé zároveň uvědomili primární funkci obalu u potravin. Výrobci, kteří se dlouhodobě snaží o redukci plastů, nicméně uvádí, že tyto snahy by neměly být upozaďovány ani v období mimořádných krizí.

číst dále ...

Nažhavte svůj gril!

Léto patří grilování! Co všechno si kromě masa nachystat, abyste si s rodinou či přáteli užili skvělý den plný lahodných chutí a vůní?

číst dále ...

Originální a chutné recepty s ketchupy Spak Master

Načerpejte novou inspiraci pro lahodné a jednoduché recepty doplněné prémiovými ketchupy Spak Master. Chuť dozrálých italských rajčat bez přídavných látek je jako stvořená pro všechny gurmány. Díky vybrané chuti a prémiové kvalitě těchto lahodných pomocníků navíc ušetříte čas strávený v kuchyni.

číst dále ...

Znáte české superpotraviny, které jsou plné vápníku?

Při slově vápník se ve spojitosti s lidským tělem téměř každému vybaví kosti nebo zuby. Tato asociace je správná, jelikož se právě zde nachází až 99 % veškerého vápníku. Plní ovšem mnohem více funkcí. Pomáhá k správné srážlivosti krve, podporuje činnost svalů a také se podílí na nervových přenosech. Při nedostatku tohoto důležitého minerálu si tělo bere zásoby z již zmiňovaných kostí a zubů. To může způsobovat kazy, záněty v dutině ústní či řídnutí kostí. Tuto nepostradatelnou složku byste měli pravidelně doplňovat například mlékem, mákem nebo brokolicí. Zde je pár příjemných tipů, jak na to!

číst dále ...

Zdraví, krása, paměť… Co všechno můžete ovlivnit díky správnému jídlu?

Složení jídelníčku výrazně ovlivňuje nejen naši figuru a zdraví, ale i psychický stav, odolnost vůči stresu, paměť či spánek. Podívejte se, jak můžete být díky správnému jídlu fit a cítit se skvěle!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy