REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Sorbet z galia melounu a okury s mátou

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Určitě znáte melounovou zmrzlinu, ale co takhle sorbet z melounu a salátové okurky? Že vám to nejde moc dohromady? Vyzkoušejte, ochutnejte a uvidíte, že si sorbet zamilujete! Ideální k ohromení návštěvy nevšední zdravou dobrotou, navíc připravenou za pár minut.


Ingredience:
Na 6-8 porcí:
2 kscitróny
1 kssalátové okurky
1/2 ksmelounu galia
8 lžicsirupu z agáve
1 hrstkačerstvé máty
špetka soli

Postup:

1. Meloun rozpulte a jedné půlce vydlabejte semínka – vyškrábněte lžící, druhou si schovejte třeba na svačinku nebo do šťávy či smoothie
2. Rozkrájejte meloun na menší, třeba čtyři měsíčky, vyřízněte dužinu a slupku vyhoďte, salátovou okurku omyjte a nakrájejte na čtvrtky nebo na tak velké kusy, jaké zvládne váš mixér rozmixovat a dejte do mixovací nádoby 3. Ořezejte kůru ze dvou citronů, rozpulte je a vyndejte jim všechna zrníčka (kdybyste je rozmixovali, byl by sorbet nahořklý!), pokud se s tím nechcete zdržovat, vymačkejte šťávu ze tří citronů a přilijte jí k melounu s okurkou
4. Přilijte sirup z agáve, pár lístků máty, špetku soli a obsah nádoby dobře rozmixujte
5. Pusťte zmrzlinovač na pomalý chod a nalijte do něj malounovo-okurkové “smoothie”, nechte 10-15 minut běžet a pak dozdobené mátou podávejte.

Doporučení:

V případě, že NEMÁTE zmrzlinovač, nalijte “smoothie” do uzavíratelné krabičky s víkem vhodné k mražení. Dejte zmrazit na cca 1 hodinu, pak krabičku vyndejte, obsah lžičkou promíchejte (hlavně po krajích, které rychleji mrznou) a znovu dejte mrazit na 30 min. Proces opakujte do požadované tuhosti.

Poznámka:

Autorkou receptu i fotografií je Jana Černá, nutriční gastronomka, kterou najdete na webových stránkách www.zasadnezdrave.cz.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy