REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Římské koule

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Vydatný pokrm, lze ho připravit jak z čerstvého, tak i ze zbytků již vařeného nebo pečeného masa, které nám zůstalo z předchozího dne.


Ingredience:
300 gmletého vepřového masa
300 gmletého hovězího masa
100 ghousky
6 ksvajec na tvrdo
3 ksstroužků česneku
2 ksvajec
1 kscibule
drcený kmín
majoránka
černý pepř
sůl
Na obalování:
mouka
strouhanka
vejce

Postup:

1. Maso umyjeme a jemně umeleme na masovém mlýnku s cibulí
2. Pokud máme již zakoupené mleté maso, cibuli nasekáme na jemno a přimícháme do směsi
3. Starší rohlíky namočíme ve vodě a necháme změknout, vodu vymačkáme, rozmočenou žemli přidáme k masu spolu s utřeným česnekem, dvěma vejci
4. Dochutíme majoránkou, drceným kmínem a pepřem
5. Osolíme a celou směs důkladně prohněteme
6. Hotovou směsí obalíme jednotlivá, předem uvařená vejce a pak musíme koule obalit v klasickém trojobalu
7. Nejdříve koule obalujeme v mouce, pak v rozšlehaném vejci s kapkou mléka a nakonec ve strouhance
8. Římské koule naskládáme na olejem vymaštěný plech a pečeme v předem rozehřáté troubě kolem 190 °C
9. Při pečení koule občas obrátíme, pečeme asi 25 minut do zhnědnutí masa
10. Koule podáváme rozkrojené na půlky a to jak teplé, tak zastudena.

Doporučení:

Směs mletého masa při výrobě sekané vypracujeme raději hustější, jinak se nám budou koule rozpadat.

Poznámka:

Tento recept je obdoba receptu “Skotská vejce“.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

Jak si zpříjemnit únorové dny? Lehkými a zároveň výživnými recepty z kvalitních surovin

Druhý měsíc roku může být poměrně vyčerpávající. Zima už je dlouhá a teplo ještě v nedohlednu. Čím si ale můžete zpříjemnit den, nebo třeba i noc? Kvalitním a dobrým jídlem, které vám hned zlepší náladu. Víte ovšem, jak vybírat potraviny, abyste si co nejvíce pochutnali? Podle log kvality umístěných na jejich obalech. A co tedy můžete zkusit uvařit? Naše nejnovější recepty, které se neobejdou bez některých z následujících ingrediencí – smetany, špenátu, kuřecího masa nebo těstovin. Dobrou chuť!

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy