REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Příprava rýže na sushi (suši)

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Na výrobu sushi používáme japonskou rýži s krátkými, kulatými zrny. V Japonsku se jmenuje “Uruchimai”, u nás je její obchodní název “Sushi rýže”. Máme tu pro vás originální recept na přípravu pravé sushi rýže, která je hlavní surovinou pro výrobu sushi. Japonci, pro přípravu rýže na sushi, požívají elektrické rýžovary, ale lze ji připravit i v klasickém hrnci. Správně uvařená rýže na sushi by měla mít nadýchanou texturu, být lesklá, lepivá a na skus trochu pevnější.


Ingredience:
500 gjaponské rýže na sushi
550-600 mlstudené vody
Na rýžový ocet:
100 mlsvětlého neochuceného rýžového octa
16 mlrýžového vína (saké)
100 gcukru krupice
16 gsoli

Postup:
  1. Rýži propereme pod studenou tekoucí vodou, proplachujeme tak dlouho, dokud z rýže neteče jen čistá voda.
  2. Rýži v sítku vložíme do hrnce s vlažnou vodou tak, aby byla všechna rýže potopena, 30  minut necháme rýži potopenou, aby nasákla vodou, pak cedník vytáhneme, rýži necháme okapat a 15 minut oschnout.
  3. Rýži zalijeme horkou neosolenou vodou a vaříme 12-13 minut zaklopené, pak sundáme ze zdroje tepla a rýži necháme stále zaklopenou 10 minut odpočinout.
  4. Zatím, co se rýže vaří připravíme si rýžový ocet; všechny suroviny výše uvedené na rýžový ocet spolu smícháme, směs zahřejeme na mírném zdroji tepla, občas zamícháme, necháme cukr rozpustit. Pak odstavíme a necháme zaklopené do doby, než rýžový ocet použijeme na ochucení rýže.
  5. Uvařenou rýži scedíme, necháme důkladně okapat, vyklopíme ji do mísy a přelijeme ji teplým rýžovým octem, důkladně promícháme a pak necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Takto připravená lze použít na výrobu sushi.
Doporučení:

Rýže na sushi připravuje v poměru 1,1-1,2 dílu vody na 1 díl rýže v suchém stavu. Pro ozvláštnění rýže můžeme sushi rýži dochutit řasou kombu. Vložíme do vody k rýži plátek řasy kombu, kterou předtím očistíte navlhčeným hadříkem a nezapomeneme, že rýže na suši se vaří v neosolené vodě!

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:Otevírací doba, nejnovější akční letáky, otevírací doba prodejen, provozoven a institucí z celé České republiky.

Nejnovější články

25 nejlepších receptů na grilované pokrmy z webu ReceptyOnLine.cz

Grilování patří mezi oblíbené letní aktivity. A není divu. Ugrilovat si chutný oběd či večeři spolu s nejbližší rodinou či přáteli, to milují lidé snad na celém světě a my Češi rozhodně patříme také mezi milovníky grilovacích dýchánků u rozpáleného grilu. Připravili jsme pro vás výběr těch nejoblíbenějších TOP receptů na grilovaná jídla, která patří každý rok k hitům naší kuchařky ReceptyOnLine.cz.

číst dále ...

Tipy a triky na dokonalé grilování bez masa

Grilování bez masa je zajímavé téma nejen pro vegetariány. Ať už se jedná o zahradní párty, setkání s kamarády nebo jen všední rodinnou večeři na čerstvém vzduchu, jsou bezmasé pochoutky skvělým doplněním a odlehčením stálého jídelníčku. Pokud budete hostit někoho, kdo maso nejí, můžete ho překvapit něčím jiným než jen grilovanou zeleninou a hermelínem. Abyste mohli být vyhlášeni za vege šéfkuchaře večera, držte se těchto osvědčených pravidel a typů z praxe, které pro vás připravila lektorka zdravého vaření a životního stylu Ing. Kamila Metzová.

číst dále ...

Cestovatel po Itálii: nová limitovaná bageta od Simply Fresh přijíždí s Fiatem 500 pro vás!

Letní počasí a prosluněné dny přímo vybízí k cestování do zahraničí. Pokud se ale letos k moři nedostanete, nemusíte být smutní. Značka Simply Fresh totiž připravila limitovanou edici baget s názvem Cestovatel po Itálii, která přinese kousek Itálie i k vám domů. Zapojit se navíc můžete do soutěže o Fiat 500. Novinka je dostupná na benzinových stanicích (např. Orlen a Tank Ono) nebo ve vybraných prodejnách (např. Žabka a Pont).

číst dále ...

Česko zná vítěze soutěže Chléb roku 2024 V Pardubicích byl překonán český chlebový rekord

Ve středu 12. června se v Pardubicích uskutečnil již 30. ročník největší tuzemské pekařské akce Dny chleba, kde se sešli pekařští odborníci, aby společně vybrali vítěze prestižní soutěže Chléb roku. Na místě bylo vystaveno celkem 272 druhů chleba, a jedná se tak o nový rekord, který posvětil zástupce Agentury Dobrý den, jež české rekordy spravuje. V samotné soutěži Chléb roku bylo posuzováno 113 různých chlebů.

číst dále ...

Startup Objednáme už digitalizoval přes 500 restaurací. Nyní brojí proti vysokým provizím dovážkových služeb

Zavedené donáškové firmy si účtují téměř třetinu z ceny každé objednávky. Český startup Objednáme, poskytující komplexní digitální objednávkový systém pro restaurace, chce skrze novou funkci restauracím usnadnit provoz vlastních rozvozů a snížit tak i cenu pro koncové zákazníky.

číst dále ...

Vedra jsou tu. Jaké potraviny vás spolehlivě ochladí?

Letní měsíce se v posledních letech nesou ve znamení vysokých teplot, které našemu organismu dlouhodobě nesvědčí. Jak si ulevit od veder, když nemůžeme skočit do bazénu a klimatizace zrovna není po ruce? Pomoci nám můžou i některé potraviny – a možná vás některé z nich svou „ochlazovací“ schopností překvapí.

číst dále ...

Jak uchovávat potraviny při převozu na chatu

Vyšší teploty potravinám přepravovaným v autě na chatu či chalupu příliš nesvědčí. Jiné řešení než právě tohle však mnohdy neexistuje, třeba když se vaše chata nachází mimo civilizaci nebo v malé vesničce bez obchodu. Správně provedený transport je však pro potraviny naprosto nezbytný, vzhledem k tomu, že i během velmi krátké chvilky v autě může vlivem nadměrného tepla dojít k jejich znehodnocení. Podívejte se na pár dobrých rad, jak postupovat, pokud chcete uchovat potraviny čerstvé.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Detekován AdBlock!

Ve vašem prohlížeči máte aktivní rozšíření na blokování reklam. Veškerý obsah na webu je pro naše čtenáře zdarma a provoz webu je možný pouze díky ziskům z reklam. K procházení webu je proto nutné AdBlock deaktivovat.

To provedete tak, že v pravém horním rohu vašeho prohlížeče kliknete na ikonu AdBlocku Ikona AdBlocku a z nabídky vyberete možnost Once nebo Always kliknutím na příslušné tlačítko. Pokud se následně stránka neobnoví automaticky, můžete ji obnovit kliknutím na následující odkaz. Děkujeme za pochopení.