REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Moccacino cheesecake

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Opravdu podrobně popsaný postup na přípravu tohoto výtečného moccacino cheesecake, který si určitě zamilujete. Recept influencerky Pavlíny Lubojatzky.


Ingredience:
Suroviny pro kulatý ráfek o průměru 16 cm:
Krusta:
150 g čoko-kokosek Biopekárna Zemanka
30 gmásla
špetka soli
Krém:
360 g (3 balení)Lučiny Smetanové
170 gsmetany ke šlehání (33 % tuku)
100 gmléčné kvalitní čokolády
100 gbílé kvalitní čokolády
25 gcukru krystal
20 gmoučkového cukru
1/4 čajové lžičkyinstantní kávy
zrníčka z 5 cm vanilkového lusku
špetka soli

Postup:
  1. Na prkýnko, na které se vleze ráfek o průměru 16 cm, položíme čtverec pečicího papíru a na ten položíme ráfek.
  2. Do food procesoru vložíme sušenky se špetkou soli a rozmixujeme vše najemno. Přilijeme máslo rozpuštěné v mikrovlnce anebo v malém hrnci na indukci a několika pulzy vše ve food procesoru spojíme. (Pokud nevlastníte food procesor, můžete vložit sušenky do pevného sáčku, ten uzavřít a válečkem sušenky rozdrtit. Poté rozdrcené sušenky přesypeme do misky, zalijeme je rozpuštěným máslem a lžičkou perfektně promícháme.)
  3. Směs na sušenky přesypeme do ráfku a opatrně, aby se sušenky z ráfku nevysypaly, anebo ráfek neposouval po talíři, utlačujeme sušenky na pečicím papíru mističkou s rovným dnem tak, aby byla vrstva sušenek rovnoměrně vysoká.
  4. Talíř s ráfkem velmi opatrně vložíme do mrazáku*, kde necháme krustu 30 min zachladit. Tento krok je důležitý proto, aby se při nalití krému do formy sušenky nepromísily s krémem.
  5. V míse od robota s míchací metlou (pokud máte menší typ mísy, která zvládne toto malé množství vymíchat, pokud ne, pak šleháme šlehačem anebo tyčovým mixérem s nástavcem typu metlička ve střední míse) šleháme na střední rychlost Lučinu Smetanovou zhruba 3 minuty. Chceme do Lučiny Smetanové dostat vzduch, aby byl krém příjemně nadýchaný. V polovině šlehání stěrkou setřeme boky mísy. Do mísy přisypeme cukr krystal a moučkový cukr. Cukr krystal pomáhá svými ostrými krystalky narušit krém a tedy krém lépe našlehat, moučkový cukr krém zase zahustí vzhledem k tomu, že se jedná o nepečenou variantu cheesecaku. Směs prošleháme 2 minuty opět na střední rychlost. Přisypeme zrníčka z vanilkového lusku (ten špičkou ostrého nože rozřízneme napůl a zrníčka z něj kolmo přejetím nože uvnitř lusku setřeme) a špetku soli. Na nízkou rychlost prošleháme jen tak, aby byly suroviny promísené, a stěrkou setřeme krém ze stěn mísy.
  6. Vychlazenou smetanu ke šlehání nalijeme do mísy, kde ji na nízkou rychlost začneme šlehat šlehačem. Postupně přidáváme na rychlosti a šleháme, dokud nevznikne pevnější šlehačka. Pozor na to, nechceme úplně tuhou šlehačku, ta by se totiž špatně zapracovávala do již připraveného krému. Proto stačí, když dostatečně drží tvar, ale chybí jí ještě pár sekund do tuhého došlehání.
  7. Jednu třetinu vyšlehané šlehačky stěrkou přesuneme do mísy ke krému a stěrkou ledabyle šlehačku zapracujeme. Tato první třetina slouží k tomu, abychom si krém naředili. Nyní přidáme druhou třetinu šlehačky a přes tu již opatrně překládáme krém. Je to v podstatě stejný proces, jako když si vyšleháme u korpusu sníh a následně jej opatrně vmícháme do těsta, aby zůstal korpus co nejvíce nadýchaný. Jakmile je krém nahrubo promíchaný, přidáme zbylou třetinu šlehačky, přes kterou taktéž velmi opatrně překládáme krém, dokud nejsou suroviny spojené.
  8. Do dvou středních keramických misek nalámeme na malé kousky kostičky mléčné a bílé čokolády. Postupně obě misky vložíme do mikrovlnky a necháme v ní čokoládu rozpustit. Je důležité rozpouštět čokoládu max. na střední výkon mikrovlnky a také ji vždy po intervalu 20 sekund lžičkou promíchat, aby se nezačala čokoláda na některých místech pálit. Není třeba rozpouštět do úplně rozpuštění, stačí zhruba do 80 %, poté misku z mikrovlnky vyjmout a lžičkou ji promíchávat. Tím, že je již rozpuštěná směs horká stejně jako je horká miska, se zbylá dosud nerozpuštěná čokoláda rozpustí. To stejné uděláme také s druhou miskou. Samozřejmě můžeme čokoládu rozpustit také nad vodní lázní. Nyní do rozpuštěné mléčné čokolády nasypeme instantní kávu a lžičkou směs promícháme.
  9. Krém podle oka rozpůlíme a jednu polovinu přesuneme do čisté střední mísy, kam postupně přiléváme a současně jemně stěrkou zapracováváme bílou čokoládu.
  10. Ke zbylé polovině krému přilijeme rozpuštěnou mléčnou čokoládu s kávou a taktéž stěrkou jemně suroviny spojíme.
  11. Z mrazáku (případně upečenou pokojové teploty) vyjmeme krustu a stěrkou přemístíme vrstvu s mléčnou čokoládou do ráfku. Stěrkou uhladíme co nejrovnější povrch, nebojte se jít s krémem pořádně do krajů, aby vám v krajích nezůstaly vzduchové bubliny, a to stejné uděláme s vrstvou z bílé čokolády.
  12. Ráfek přikryjeme potravinářskou fólií, aby cheesecake nenasál pachy z lednice, a necháme jej minimálně 8 hodin vychladit. Vyšlehaná smetana ke šlehání totiž lehce pustí vodu, díky čemuž krém v lednici ještě ztuhne.
  13. Vychlazený cheesecake vyjmeme z lednice, položíme jej na hrnec obrácený dnem vzhůru, a ráfek z vnější strany opálíme pistolí. Potřebujeme, aby se krém po stranách ráfku maličko roztopil a my tak mohli ráfek pohybem směrem nahoru odstranit. Můžete si také pomoct nahřátou utěrkou anebo krém jednoduše od ráfku úzkým tenkým nožem oddělit. Cheesecake krájíme na úhledné klínky a servírujeme vychlazený z lednice.

*TIP: Pokud preferujete křupavější a pevnější vrstvu krusty sušenek, pak můžete místo vložení do mrazáku ráfek vložit na střední rošt do trouby vyhřáté na 175 ˚C horko-vzduch a krustu si 10minut přepéct dozlatova. Krém poté navrstvíme do ráfku až tehdy, jakmile má krusta pokojovou teplotu.

Poznámka:

Recept k článku: Už žádné číské dorty! Lučina Smetanová vykouzlí svěžejší, ale přesto plnou chuť cheesecaku

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

26 nejlepších receptů z houbařské kuchařky – TOP recepty na zpracování a přípravu hub

Ty nejlepší houbařské recepty z naší databáze webu ReceptyOnLine.cz pro inspiraci na jednom místě. Vybrali jsme pro vás klasické, ale i méně známé recepty na zpracování a úpravu hub. Vyzkoušené, oblíbené recepty na naložení a zavaření hub, ale také recepty na jejich tepelné zpracování. Prostě TOP recepty na houby 26x jinak!

číst dále ...

Vaření s dětmi: Proč je důležité zapojovat děti už od útlého věku a co všechno je díky tomu naučíme?

Zapojte své nejmenší do přípravy snídaní, obědů i večeří. Je to nejen nová výzva, ale také cenná aktivita, díky které si děti už v mládí osvojí řadu důležitých dovedností. A co víc, naučíte je jíst zdravě a vyváženě. Vaření je základní dovedností, kterou si děti ponesou i do dospělosti. Pomáhá jim rozumět potravinám, výživě a základním dovednostem v kuchyni. Kromě toho se učí matematiku a vědu při měření ingrediencí a při hlídání teploty a času. Malí pomocníci také rozvíjejí své jemné a hrubé motorické dovednosti při krájení, míchání, tvarování a přípravě jídel. Tyto dovednosti jsou zásadní pro koordinaci ruky a oka.

číst dále ...

Tradiční, ale přesto moderní. Těchto pět odrůd vína patří mezi naši nesmrtelnou klasiku, která ale pořád překvapuje

Odměňujete se víkendem na jižní Moravě nebo ve vinařských Čechách, kde si můžete dopřát svěží víno z místního vinařství? Případně máte svůj večerní rituál se sklenkou našeho vína? A pochutnáváte si spíše na módních výstřelcích, nebo vsázíte na klasiku tradičních odrůd, z kterých však naši šikovní vinaři dokáží vytvořit trendy zázraky? Nejste si jisti, které ty tradiční odrůdy vlastně jsou? Pojďme si je představit.

číst dále ...

Zázračná červená řepa

Červená řepa získává v současné české kuchyni stále větší oblibu. Někomu ji však v mládí neznechutili. Za socialismu, ve školní jídelně, bývala často jako jediná příloha ke školním obědům. Nejvíce je oblíbená v Polsku, na Ukrajině, ale také Rusku a Bělorusku a pobaltských státech. Bez červené řepy klasický boršč prostě neuděláte. Oblibu si získala i jako známý prostředek k posílení imunitního systému a bohatá zásobárna přírodních látek, bránících, kromě jiného, vzniku rakoviny. Zatím se to však bezpečně nepodařilo prokázat, jak tvrdí lidová léčitelství v mnoha státech bývalého východního bloku.

číst dále ...

Žlutá řepa

Při vyslovení slova řepa nás hned napadne červená řepa, řepa cukrovka, nebo krmná řepa. V posledních letech se však objevuje v řetězcích a na farmářských trzích, na zahrádkách u drobných pěstitelů žlutá řepa, někdy nazývaná také zlatá řepa. Není tak běžná jako její příbuzná červená řepa, má ale řadu předností. Je jemnější a sladší, při vaření pak nepouští červenou šťávu, nezbarví vám nádobí, ruce ani oblečení, kuchyň a ani vaše děti.

číst dále ...

Olivy: Španělský klenot i zdravá delikatesa

Olivy jsou jedním z nejcharakterističtějších pokrmů středomořské kuchyně a postupem času si našly své místo i v českých domácnostech. Tyto malé kulaté plody jsou nejen lahodným doplňkem spousty jídel, ale také mají mnoho zdravotních benefitů.

číst dále ...

Chcete si upéct domácí chléb? Nebojte se kombinovat mouky, poradíme jak

Znáte ten pocit, když dostanete chuť na čerstvý křupavý chléb, ale není, kam si pro něj zrovna doběhnout? Právě v tu chvíli přichází na řadu chlebové směsi, které jsou vyladěné do posledního zrnka mouky a můžete je snadno vytáhnout ze skříně. A pokud zrovna žádnou chlebovou směs doma nemáte, můžete si mouky na domácí chléb samozřejmě nakombinovat i sami podle své chuti a požadavků.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy