Tento recept s chilli od KitchenAid se hodí například jako předkrm. Pochází ze Španělska a jak to tak bývá, existuje desítky variant tohoto receptu.
Ingredience:
| Ingredience (4 porce): | |
| 350 g | nakrájeného vařeného kuřete |
| 225 g | nastrouhaného mexického sýra |
| 225 g | změknutého krémového sýra |
| 115 g | sušených rajčat |
| 35 g | mladé cibulky |
| 14 g | kmínu |
| 4 ks | tortilly |
| 1/2 hrnečku | rajčatové salsy |
| 2 lžičky | limetkový šťávy |
| 2 lžičky | mleté chilli papričky |
| 2 lžičky | soli |
| 1 lžíce | granulovaného česneku |
| 1 lžička | drcené červené papriky |
Postup:
- Kuře vložte do mixéru a míchejte 1 minutu, přidejte strouhaný sýr, krémový sýr, rajčatovou salsu, limetkovou šťávu, česnek, kmín, mletou chilli papričku, sůl, drcenou červenou papriku, míchejte po dobu jedné minuty
- Tortilly zabalené v papírové utěrce zahřejte v mikrovlnné troubě na 30 sekund, následně je přemístěte na čistou pracovní plochu, směs s kuřecím masem rovnoměrně rozetřete po tortille a vytvořte pevnou rolku, stejný přístup opakujte i s ostatními tortillami
- Následně je vložte do potravinové folie a uchovávejte v chladu nejméně 2 hodiny, nejlépe přes noc
- Před servírováním rolky rozbalte a odřežte asi 2 cm od každého konce, potom plátky pokrájejte na menší kousky a ozdobte zelenou paprikou, rajčaty a koriandrem.
Další podobné recepty najdete na kolachella.blogspot.com nebo na blog.kitchenaid.cz.












































