REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Hospodské koleno

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Marinované koleno, povařené a pak dopečené v troubě doměkka.


Ingredience:
1 ksvepřového kolena (kolem 1 kg)
10 kskuliček černého pepře
10 kskuliček nového koření
6 kscibulí
1 ksbobkového listu
1 palicečesneku
1 lžičkasladké mleté papriky
4 lsvařené vody
trochu mleté pálivé papriky
drcený pepř
kmín
sůl
nastrouhaný křen na ozdobu

Postup:

1. Čistou pitnou vodu přivedeme k varu, pak ji necháme úplně vychladnout, do vody přidáme několik stroužků podrceného česneku, sůl, pepř a trochu kmínu
2. Pod tekoucí vodou opláchnuté, očištěné koleno vložíme do mořidla s kořením, necháme v chladnu za občasného otáčení odležet zhruba 1-2 dny
3. Kolena i s vodou, v níž se marinovala, dáme do většího hrnce a dolijeme případně studenou vodou tak, aby kolena byla úplně ponořená, přisypeme zbývající koření a zvolna vaříme cca 1 hodinu
4. Povařené koleno vyjmeme z vývaru, vložíme na pečící plech a podlijeme vývarem z kolen, maso obložíme cibulí v celku a několika stroužky na vůni
5. Kolena více osolíme a dáme do trouby vyhřáté na 190-200 °C péci zhruba na 1 hodinu
6. Upečené koleno vytáhneme z trouby a můžeme servírovat, na talíři koleno zlehka posypeme čerstvě nastrouhaným křenem.

Doporučení:

Podáváme s hořčicí a čerstvým chlebem, případně s různě upravenými brambory.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

MatchaTea: Valentýnské recepty

Den svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy