REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Děsuplné hnízdo krvežíznivých netopýrů

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Propadly vaše děti kouzlu Halloweenu a vy každoročně bojujete se svými sousedy o nejhezčí výzdobu a nejoriginálnější občerstvení? Jestliže ano, je možné, že vám už pomalu dochází nápady. Oživením vaší hrůzostrašné tabule by se tentokrát mohlo stát hejno netopýrů a jejich děsivé obydlí, které vystraší, ale zároveň bude na talířku výborně chutnat po banánech, čokoládě a bonbonech.


Ingredience:
300 ghladké mouky
100–150 gcukru krupice
150 gmásla
100 mlmléka
1 sáčekkypřicího prášku
3 ksvelké zralé banány
2 ksvejce
sáček HARIBO Color-Rado
čokoláda s 50 % kakaa
špetka soli
forma na bábovku
+ máslo na vymazání a mouku na vysypání formy

Postup:
  1. Než se pustíte do pečení, vytáhněte z lednice veškeré suroviny na cca 30 minut, aby trochu povolily. Troubu mezitím předehřejte na 160 °C. Pamatujte, že ingredience vychází na 1 ks bábovky, na děsuplné hnízdo ale budete potřebovat 2 ks.
  2. Z vajec oddělte žloutky od bílků. Žloutky nechte stranou v misce a bílky vyšlehejte s trochou soli do tuhého sněhu.
  3. Do mísy vložte 150 g másla, přidejte 100–150 g cukru a směs vyšlehejte do nadýchané pěny. Až budete mít hotovo, přidejte žloutky a opět šlehejte. Postupně zašlehávejte i mléko a na závěr přidejte rozmačkané banány. Postupně přidávejte i 300 g hladké mouky. Nakonec do směsi nasypte kypřicí prášek a zpracujte těsto do hladka.
  4. Jakmile máte hotovo, přidejte opatrně a po částech tuhý sníh. Teď už ale nešlehejte, jen pomalu metličkou míchejte. Nakonec přisypte větší kusy nakrájené čokolády a opět jemně promíchejte. Formu na bábovku vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Těsto nalijte do formy a dejte péct na cca 40 minut.
  5. Jakmile budou bábovky hotové, nechte je vychladnout a v mezičase si ve vodní lázni rozpusťte čokoládu. Dno vychladlých bábovek srovnejte do rovna tak, aby se na sebe daly položit. Pak už stačí vrchní část polít rozpuštěnou čokoládou. Pro vyladění posledních děsivých detailů využijte želatinové netopýry ze sáčku HARIBO Color-Rado, které napícháte na špejle a umístíte na bábovku tak, aby vypadaly, že se slétávají u hnízda.
Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Detoxikace organismu

Cítíte se unavení a bez energie? Ponuré, zamračené počasí vás přivádí k šílenství? Máte depresi? Nezoufejte! Možná jen potřebujete pročistit tělo od různých škodlivých látek, které jste za poslední měsíce do sebe dostali a to nejen jídlem, ale také díky prostředí, ve kterém se všichni pohybujeme. Detoxikujte se tedy! A co je to vlastně detoxikace? Ta slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla a provádí se především zásadní změnou pitného režimu a změnou jídelníčku.

číst dále ...

Fialové brambory (odrůda Blue Star a odrůda Valfi)

Již několik let se objevují na českém trhu fialové brambory. Sice vypadají svým vzhledem, tedy především barvou dost jedovatě, ale jsou velmi zdravé. Fialová barva je způsobena flavonoidy, které patří mezi přírodní antioxidanty, které působí příznivě na civilizační choroby. Fialové brambory obsahují těchto látek 3x – 4x více než klasické žluté odrůdy. Platí, čím jsou tmavší, tím jsou zdravější.

číst dále ...

Zapomenuté topinambury mají opět zelenou

Topinambury se v Čechách pěstují od 17. století. V době třicetileté války zachránily mnoho obyvatel před hladomorem, stejně, jako v Americe přistěhovalce. Naučili je pěstovat a konzumovat indiáni z kmene Topinambus, podle kterého dostali své jméno – topinambury. Do Evropy je přivezli v roce 1607 námořníci a jako první se začaly pěstovat ve Francii, přes Německo se pak dostaly do Čech.

číst dále ...

Banánová chaloupka vytvořená pomocí krabic od džusu

Recept na chaloupku z čokolády, tvarohového krému, dlouhých cukrářských piškotů a banánů, popsaný pěkně krok za krokem, doplněný o názorné fotografie postupu. Ozdobte ji dle fantazie, může to být chaloupka “Jejžíškovská”, stejně tak chaloupka Smolíčka pacholíčka, nebo jen chaloupka strýčka Toma. Každopádně si na ní určitě všichni pochutnají. Ale pozor! Nezapomeňte si před tím koupit dva velké, dvoulitrové džusy, protože právě krabice od džusu, v tomto receptu, hrají významnou roli.

číst dále ...

Špajz nebo skříň? Jak uložit trvanlivé potraviny

Mouka, cukr, konzervy či těstoviny. Trvanlivé potraviny často nakupujeme ve velkém do zásoby. Kam je ale uložit, aby vydržely dlouho a nemuseli jsme je po měsíci vyhazovat? A jak si poradit s ukládáním, když nemáme spíž?

číst dále ...

Zapomeňte na drastické diety. Poradíme jak na lednový očistný detox

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, svou nezastupitelnou roli v nich hraje ale také dobré jídlo. Spousta dobrého jídla. Pokud jste si ho během konce roku neodpírali a teď koketujete s myšlenkou, že dny hýření vybalancujete rychlou, drastickou dietou, máme pro vás alternativní tip: vyzkoušejte raději očistný detox.

číst dále ...

Bohatství ukryté pod slupkou buráků

Arašídy, buráky nebo burské oříšky, všechna označení nesou plody podzemnice olejné, které většina z nás považuje za oříšky, přestože se jedná o luštěninu. Arašídy však díky své chuti přesto zůstanou pro většinu z nás oříšky, které si budeme dopřávat ještě s větší chutí, jakmile zjistíme, jaké bohatství se ukrývá pod jejich skořápkou.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy