REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Kulinářská alchymie na sv. Valentýna

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Den svatého Valentýna je dnem oslavy lásky. Dvojice si v tento den vyznávají lásku různými gesty nebo dárky. Ženy nejčastěji dostávají krásné kytice, čokolády, šperky či jiné tradiční symboly lásky. Ale jak potěšit muže? Jak říkávaly už naše babičky, muže potěšíte hlavně něčím dobrým do žaludku. Vykouzlete úsměv partnerovi už jen tím, že mu připravíte chutnou snídani či svačinu do práce. A večer ho překvapte připravením luxusní romantické večeře. Jistě ocení snahu, pochutná si na výborném jídle a zároveň si užije vaši společnou chvíli. S tipy od Drůbežářského závodu Klatovy snadno a rychle ohromíte večeři, která dokáže zažehnout jiskru i po náročném dni.


Oddejte se kulinářské alchymii

Kuřecí maso od Drůbežářského závodu Klatovy je potřebným zdrojem bílkovin, vitamínů a minerálů, a proto se skvěle hodí pro přípravu lehkých jídel, která nasytí. Tento druh masa je všeobecně velmi oblíbený, především kvůli jemné neutrální chuti. Ta se lehce pojí s různými přísadami, které dodají pokrmu výraznější chuť. Pokud do připravovaného jídla přidáte i přírodní afrodiziaka, tak nejen, že zvýrazníte chuť jednotlivých surovin, ale můžete i navodit příjemnou večerní atmosféru pro vás i vaši společnost.

Vyzkoušejte například kuřecí maso se zázvorem nebo s chilli papričkou. Obě tyto ingredience umí rozproudit a aktivovat smysly, přinesou tělu velký příliv energie a prokrví celé tělo. Každá však snese jiné množství, proto musíte být při přípravě opatrní. Oblíbená bylina bazalka je zase výtečná na trávení a rovněž zlepšuje průtok krve. Výraznou surovinou a zároveň zdrojem vitaminů A a C je rukola, která je vhodná do salátů. Protizánětlivé vlastnosti a velkým afrodiziakem je koriandr, který rovněž zahřeje celý organismus.

Nezapomeňte na léty prověřené přísloví, že láska prochází žaludkem a vyzkoušejte jednoduché recepty Drůbežářského závodu Klatovy a nebraňte se ani vlastním experimentům.

 

Podrobné recepty se objeví po kliknutí na jejich název nebo fotografii!

 

 

 

 

zdroj: https://www.dzklatovy.cz/

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Otevírací doba, nejnovější akční letáky, otevírací doba prodejen, provozoven a institucí z celé České republiky.

Nejnovější články

Co je to půst? A proč ho držet?

Vyzkoušejte si, zda vašemu tělu neprospěje začít jíst střídmě, jak to dělaly vaše babičky a prababičky. Po hojných a výživných vánočních svátcích začali naši předkové slavit další blahobytný svátek plný domácích zabíječek, pečené drůbeže a koblih, byl to masopust. Masopustem je označováno více jak 40 denní období od Tří králů 6.1. až do Popeleční středy. Po tomto období hojnosti však v minulosti vždy následoval půst. Před svátky jara Velikonocemi a Kristovým zmrtvýchvstáním bylo potřeba očistit tělo i mysl a začít žít střídměji. A k tomu byl dobrý právě půst, který tehdy trval 6 týdnů.

číst dále ...

Kukuřice 4x jinak!

Měkká a sladká jádra kukuřice přidávají do receptů nezaměnitelnou chuť a texturu. Při vaření se kukuřice může využívat v různých formách – čerstvá, vařená, grilovaná nebo konzervovaná. Snášejí ji lidé, kterým vadí lepek, první zoubky si na kukuřičných křupkách brousí batolata, dospělí si bez popcornu nedovedou kino ani představit.

číst dále ...

Lektorka zdravého vaření radí: 5 tipů pro fresh start v novém roce

Konec roku byl protkaný cukrem a spoustou jídla, i když jsme v tom třeba byli nevinně. Cukroví na každém rohu, vaječný koňak, štola pěkně zasněžená moučkovým cukrem, sladký svařák na vánočním trhu, medovina, jako dárek od návštěvy bonboniéra. K tomu řízky, klobásky, tučné sýry a misky s brambůrkami. S blížícím se začátkem nového roku mnozí z nás cítíme, že bychom chtěli odstartovat nový rok zdravěji a cítit se energicky. Dobrá zpráva je, že stačí pár změn a brzy pocítíte výsledky.

číst dále ...

Měsíc šéfkuchařů nabídne pokrmy, které si už jindy v Praze nedáte

Šest pražských podniků, šest speciálních jídel – to je únorový měsíc šéfkuchařů, který nabídne nejen českou klasiku v moderním hávu, ale i mezinárodní gastronomii. Do měsíce šéfkuchařů, který bude probíhat po celý únor, se zapojily podniky Bruxx, Vinohradský Parlament, Brambory, Sia, Bistro Sisters nebo Cukrář Skála. Podniky umožní ochutnat pokrmy, jež v menu běžně nenabízí.

číst dále ...

Kombucha – nápoj nesmrtelnosti, který zpestří nejen suchý únor

Držíte letos suchý únor? Bezesporu je to skvělá volba pro naše tělesné i duševní zdraví. Bez alkoholu se zlepšuje spánek, soustředění a dost často i stav naší peněženky. Ale nabízí se otázka: Co pít, když nepiji? Když člověk nepije alkohol, má dost často omezený výběr – sladké limonády, ochucená nealko piva, a to je všechno. Co takhle zkusit Kombuchu? Nejen že skvěle chutná a není samý cukr, ale je plná antioxidantů a zdraví prospěšných látek. Je to vlastně fermentovaný čajový nálev, který má právě díky kvašení skvělou osvěžující chuť. Ráno nastartuje organismus a večer klidně nahradí drink. A to doslova.

číst dále ...

Způsob mletí zrn ovlivňuje chuť i kvalitu mouky

Proces mletí obilí je při výrobě mouky nesmírně důležitý. Ovlivňuje jak chuť výsledného produktu, tak i nutriční hodnoty mouky. Od okamžiku sklizně do chvíle, kdy si v obchodě vyberete svůj sáček, ujde zrno a posléze mouka dlouhou cestu. Ta se často liší podle mlýna, kde dochází k mletí.

číst dále ...

Když zavřete vinaře a kuchaře spolu do sklepa…

…vykouzlí vinařskou kuchařku. Není nic nového na tom, že se vína liší region od regionu, doslova kopec od kopce a vinař od vinaře. Že má každý kuchař svůj nenapodobitelný rukopis a používá jinak jiné regionální suroviny, také nepřekvapí. Ale o to zajímavější dílo vznikne, když se tyto jedinečné projevy lidské nápaditosti spojí dohromady. A co teprve, kdy je těch vinařů a kuchařů dohromady 30.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků