REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Degustační nízkosacharidové menu

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Spoustu lidí trápí nějaké to kilo navíc, další lidé naopak řeší zdravotní problémy a jiní se začínají zajímat o zdravý životní styl. Jedno mají ale společné, a to přechod na zdravější stravovací režim. Ať už chtějí zhubnout, udržet štíhlou linii, snížit příjem cukru, oživit jídelníček nebo se naučit zdravěji jíst, jsou tu pro ně značky KetoMix, DailyMix, SimplyMix, SlimPasta a Usui. Všechny spadají do portfolia společnosti Opravdové hubnutí, jejíž filozofií je vést lidi ke zdravějšímu způsobu života.


Jídla a dietní programy KetoMix

KetoMix je česká proteinová nebo také ketonová dieta, se kterou za téměř 6 let její existence hublo už více než 150 000 lidí. V nabídce má přes sto dietních jídel, nápojů i doplňků stravy, a to včetně produktů pro vegetariány, vegany i celiaky. Všechna jídla mají vyvážený poměr proteinů, minerálních látek, vitamínů i vlákniny a jsou zcela bez přidaných chemických látek a glutamátů. Proteinový koktejl KetoMix byl zákazníky Heureka oceněn jako Produkt roku 2021. KetoMix nabízí i kompletní dietní programy s přesným návodem, jak je držet. Zaměřuje se nejen na ženy, ale má dietní plány na míru také pro muže. Svým zákazníkům poskytuje 7 dní v týdnu zcela zdarma výživové poradenství. V současné době značka působí také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rakousku a Německu.

 

 

Co se děje v těle, které přejde na KetoMix dietu?

Ketonová dieta funguje na jednoduchém principu. Díky výraznému omezení příjmu sacharidů se tělo velmi brzy po zahájení diety přirozenou biochemickou reakcí dostane do tzv. ketózy. Chybějící sacharidy, dříve používané jako zdroj energie, nahradí ketolátkami, které si samo vyrobí z tukových zásob. Hubnutí se nastartuje rychle, není k němu potřeba žádný pohyb nebo cvičení.

www.ketomix.cz

 

Lowcarb market

DailyMix je relativně nová značka, která na trhu teprve získává své místo. Zatím krátce působí také na Slovensku. Jde o online market, který nabízí vše pro nízkosacharidové stravování i vaření. V současné době má v nabídce více než 150 produktů a své portfolio stále rozšiřuje. Kromě nízkosacharidových výrobků nejrůznějších značek má i vlastní řadu jídel. Vyznavači lowcarb životního stylu zde pořídí vše, od snídaně až po večeři.

 

Co je lowcarb?

Lowcarb je anglické označení pro jídelníček se sníženým obsahem sacharidů (low = nízký, carb = zkratka pro carbohydrates neboli sacharidy). Tento způsob stravování je vhodný pro ty, kteří snižují nebo si hlídají svou váhu, pro ty, kteří řeší civilizační onemocnění a pro ty, kteří chtějí zůstat dlouho zdraví a plní energie. Nízkosacharidovou stravu volí většina lidí, kteří si po ukončení diety chtějí novou váhu udržet. Jiní lidé lowcarb kvůli svému zdraví vyznávají jako celoživotní styl.

www.dailymix.cz

 

SimplyMix – koktejl jako plnohodnotné jídlo

SimplyMix je nutričně vyvážený proteinový koktejl nové generace. V nabídce je neochucený koktejl a až 11 různých příchutí, se kterými jej lze kombinovat podle vlastní chuti. 1 porce SimplyMix nahradí 1 plnohodnotné jídlo. Je bohatý na protein, vlákninu a omega-3 mastné kyseliny. Obsahuje také rostliny Maca a Ashwaghanda, které pozitivně působí jak na tělo, tak na psychiku. Koktejl SimplyMix skvěle nahradí běžné jídlo při nedostatku času. Je kvalitním zdrojem energie a tělu dodá vše, co potřebuje. Je vhodný také pro vegany, vegetariány a celiaky.

www.simplymix.com

 

Prémiové konjakové přílohy SlimPasta

SlimPasta je prémiová značka konjakových příloh v BIO kvalitě, které slouží jako nízkokalorická alternativa běžných příloh. Jsou bohatým zdrojem vlákniny, neobsahují žádný cukr, tuk ani sůl. Jsou nízkokalorické a skvěle zasytí. Konzumovat je mohou také vegani, vegetariáni, diabetici a celiaci. Příprava je velmi rychlá, není nutné je vařit. Díky neutrální chuti je možné je připravit na mnoho způsobů, na sladko i na slano. SlimPasta nabízí celkem 7 druhů konjakových příloh – špagety, lasagne, penne, tagliatelle, fettuccine, nudle a rýži. V nabídce jsou také hotová konjaková jídla, zálivky a dresinky.

www.slimpasta.cz

 

Konjakové přílohy Usui

Usui je nová a nejmladší značka, která se teprve chystá do prodeje. Jde o cenově dostupnější konjakové přílohy, stále ovšem s důrazem na vysokou kvalitu vstupních surovin. Tyto přílohy není nutné vařit, stačí je vyndat z obalu, propláchnout a jsou připravené k servírování. Mají neutrální chuť, dají se proto v kuchyni upravovat stejně jako běžné těstoviny. V nabídce se objeví rýže, špagety, fetuccinne, nudle a penne. Protože jsou nízkokalorické a díky obsažené vláknině skvěle zasytí, hodí se výborně pro redukci váhy.

www.usui.cz

 

Stravovat se zdravě, dietně a s ohledem na udržení štíhlé postavy je vlastně velmi jednoduché. Jediné, co je potřeba, je vyměnit jídla plná nezdravého cukru za nízkosacharidové potraviny. Pozor také na správný výběr tuků a jeho vhodné množství. I to může být příčinou, proč jdou kila nahoru nebo proč váha stagnuje. Naše recepty obsahují minimum sacharidů i tuků, jsou ale bohaté na bílkoviny a tělu prospěšnou vlákninu.

 

Příklad receptu (podrobné recepty se objeví po kliknutí na název či foto příslušného receptu:

 

 

 

 
Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Detoxikace organismu

Cítíte se unavení a bez energie? Ponuré, zamračené počasí vás přivádí k šílenství? Máte depresi? Nezoufejte! Možná jen potřebujete pročistit tělo od různých škodlivých látek, které jste za poslední měsíce do sebe dostali a to nejen jídlem, ale také díky prostředí, ve kterém se všichni pohybujeme. Detoxikujte se tedy! A co je to vlastně detoxikace? Ta slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla a provádí se především zásadní změnou pitného režimu a změnou jídelníčku.

číst dále ...

Fialové brambory (odrůda Blue Star a odrůda Valfi)

Již několik let se objevují na českém trhu fialové brambory. Sice vypadají svým vzhledem, tedy především barvou dost jedovatě, ale jsou velmi zdravé. Fialová barva je způsobena flavonoidy, které patří mezi přírodní antioxidanty, které působí příznivě na civilizační choroby. Fialové brambory obsahují těchto látek 3x – 4x více než klasické žluté odrůdy. Platí, čím jsou tmavší, tím jsou zdravější.

číst dále ...

Zapomenuté topinambury mají opět zelenou

Topinambury se v Čechách pěstují od 17. století. V době třicetileté války zachránily mnoho obyvatel před hladomorem, stejně, jako v Americe přistěhovalce. Naučili je pěstovat a konzumovat indiáni z kmene Topinambus, podle kterého dostali své jméno – topinambury. Do Evropy je přivezli v roce 1607 námořníci a jako první se začaly pěstovat ve Francii, přes Německo se pak dostaly do Čech.

číst dále ...

Banánová chaloupka vytvořená pomocí krabic od džusu

Recept na chaloupku z čokolády, tvarohového krému, dlouhých cukrářských piškotů a banánů, popsaný pěkně krok za krokem, doplněný o názorné fotografie postupu. Ozdobte ji dle fantazie, může to být chaloupka “Jejžíškovská”, stejně tak chaloupka Smolíčka pacholíčka, nebo jen chaloupka strýčka Toma. Každopádně si na ní určitě všichni pochutnají. Ale pozor! Nezapomeňte si před tím koupit dva velké, dvoulitrové džusy, protože právě krabice od džusu, v tomto receptu, hrají významnou roli.

číst dále ...

Špajz nebo skříň? Jak uložit trvanlivé potraviny

Mouka, cukr, konzervy či těstoviny. Trvanlivé potraviny často nakupujeme ve velkém do zásoby. Kam je ale uložit, aby vydržely dlouho a nemuseli jsme je po měsíci vyhazovat? A jak si poradit s ukládáním, když nemáme spíž?

číst dále ...

Zapomeňte na drastické diety. Poradíme jak na lednový očistný detox

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, svou nezastupitelnou roli v nich hraje ale také dobré jídlo. Spousta dobrého jídla. Pokud jste si ho během konce roku neodpírali a teď koketujete s myšlenkou, že dny hýření vybalancujete rychlou, drastickou dietou, máme pro vás alternativní tip: vyzkoušejte raději očistný detox.

číst dále ...

Bohatství ukryté pod slupkou buráků

Arašídy, buráky nebo burské oříšky, všechna označení nesou plody podzemnice olejné, které většina z nás považuje za oříšky, přestože se jedná o luštěninu. Arašídy však díky své chuti přesto zůstanou pro většinu z nás oříšky, které si budeme dopřávat ještě s větší chutí, jakmile zjistíme, jaké bohatství se ukrývá pod jejich skořápkou.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy