REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Zelený čaj pohladí tělo i duši

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Rady a tipyNevlídné zimní počasí přímo vybízí k tomu vychutnat si v teple domova šálek kvalitního čaje s oblíbenou knihou nebo filmem. Zejména zelený čaj je proslulý svými příznivými účinky na lidské zdraví. Kromě potěšení z lahodné chuti totiž dokáže dodat našemu tělu mnohem více – jeho konzumace přispívá k prevenci rakoviny a srdečních chorob, obklad ze zeleného čaje zmírňuje otoky a celkově zklidňuje kůži, zlepšuje imunitu a podporuje hubnutí.


Z plantáže až do hrníčku

Málokdo však tuší, že od vzrostlého čajového keře na plantáži do našeho oblíbeného hrníčku vede poměrně dlouhá a náročná cesta. Věděli jste například, že původně se sběr čajových lístků prováděl ručně prostřednictvím speciálních nůžek s připevněným pytlem, do kterého nasbírané lístky padaly? Tato metoda byla z pochopitelných důvodů časem překonána a nahrazena strojovou sklizní. Tou však celý proces teprve začíná.

Čerstvě sklizené čajové lístky je třeba co nejdříve dopravit na místo dalšího zpracování. Vlivem teploty a vysoké vlhkosti podnebí v těchto zemích totiž dochází k postupnému zahřívání lístků, což jim může výrazně uškodit. Proto je jako první věc po příjezdu do továrny třeba rozprostřít sklizeň na síta a vzduchem je vysušit. Následuje proces krátkého napařování a zchlazování. Další zpracování pak závisí na typu čajové odrůdy i jeho zamýšleném použití.

Tip pro Vás!

Zelený čaj naše bio má výrazné antioxidační účinky a jeho konzumace působní blahodárně na náš organismus. Čajové lístky pochází z Číny a upravují se na velikost „fine cut“ neboli jemný řez. Právě takto naporcovaný čaj má schopnost plně uvolnit svou intenzivní chuť a aroma, které si můžete vychutnat kdekoli. Nebo vyzkoušejte jeho vychlazenou variantu a dopřávejte si tak chutný a zdravý nápoj v průběhu celého dne.

Zelený čaj naše bio nedávno zvítězil v nezávislém testování zelených čajů časopisu dTest. V testu byla mimo jiné kladně hodnocena jeho vůně, chuť a dobrá antioxidační aktivita. Laboratorně byla potvrzena také absence jakýchkoli reziduí pesticidů, což potvrzuje nejvyšší bio kvalitu čaje. Zelený čaj naše bio najdete v nejbližší prodejně BILLA.

Cena za balení 20 čajových sáčků: 29,90 Kč

 

Rady a tipy

 

Poznámka redakce:

 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 693 prodejnách v Evropě zaměstnává celkem 77 583 pracovníků. V roce 2013 dosáhl její obrat 13,21 miliard eur.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. REWE Group působí ve 13 zemích Evropy a v roce 2013 dosáhla obratu ve výši 50,6 miliard eur.

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG, a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v sedmi zemích střední a východní Evropy.

BILLA ČR je součástí REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1990. S obratem ve výši 22,6 mld. Kč, více než dvěma sty filiálev1k a necelými 6 tisíci zaměstnanci je lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí výběr známých i svých privátních značek, mezi jinými značku produktů v bio kvalitě NAŠE BIO, značku pro výhradně české maso Vocílka, BILLA značku pro vysokou kvalitu za příjemnou cenu či cenově výhodnou značku Clever. Čerstvý segment se soustředí na lahůdky, pečivo, ovoce a zeleninu, mléčné produkty, maso a chlazený sortiment.

Více informací na: http://www.billa.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy