REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Recept na meltu

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Vzhledem k tomu, že výrobci receptůry na pravou meltu tají, existuje spousty receptů, které vznikly odhadem té pravé. Vyzkoušejte například tento recept.


Ingredience:
3 dílyupraženého a pak pomletého kořene čekanky
2 dílypražených a pomletých žitných zrn
1 dílupražené a pak pomleté cukrové řepy
1 dílpražených a pomletých zrn ječmene
papír na pečení + plech

Postup:
  1. Kořeny čekanky důkladně opláchneme a očistíme pomocí kartáčku, pak kořeny nakrájíme na tenčí plátky, stejne tak rozkrájíme cukrovou řepu
  2. Na plechu vyloženém papírem na pečení sušíme – pražíme kořeny čekanky a cukrovou řepu při teplotě 200 °C tak dlouho, až zhnědnou, tedy cca 15-20 minut
  3. Troubu vypneme a necháme s mírně pootevřenými dvířky tak dlouho, až trouba úplně vychladne
  4. Vychladlé upražené kořeny umeleme jako klasickou kávu, stejně tak upraženou řepu, ale obě suroviny uleme zvlášť, aby jsme je pak mohli namíchat v poměru dle návodu
  5. Upražíme také žitná zrna a zrna ječmenu; na plech vyložený papírem na pečení vysypeme žitná zrna, ana druhou půlku i zrna ječmene, v troubě vyhřáté na 180 °C sušíme, pražíme cca 20-30 minut dohneda (nesmí zčernat a splálit se!)
  6. Troubu vypneme a necháme s mírně pootevřenými dvířky tak dlouho, až trouba úplně vychladne
  7. Pražená zrna umeleme jako klasickou kávu (můžeme je také rozdrtit v hmoždíři), opět každou surovinu zvláště!
  8. Směs smíchejte dle návodu, nebo si ji namíchejte podle sebe, kávu si pak ze směsi připravíte stejně, jako tzv. turka, přelitím 2 lžiček namíchané směsi, tedy melty, horkou vodou.
Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

Svěží recepty, které uspokojí vaše letní chutě

Ryby, brambory, zelenina, ovoce. To jsou základní suroviny našich nápaditých srpnových receptů. Můžete si z nich sestavit příjemné letní menu, protože nabízíme nejen hlavní chody, ale také jídla hodící se coby předkrmy. A samozřejmě nesmí chybět ani dezerty, tentokrát v podobě osvěžujících nanuků plných ovoce. Nachystejte si potřebné kvalitní ingredience, ideálně se značkami kvality (jako je např. Klasa nebo Regionální potravina), abyste si na všem pořádně pochutnali a také dodali tělu dostatek živin. A můžeme začít.

číst dále ...

Melounová kuchařka – výběr 18 TOP receptů z melounu

Sezóna melounů nám každý rok umožní připravit některé skvělé recepty právě ze sladké dužiny jak vodního melounu, tak i z dalších druhů této sladké pochutiny. Vybrali jsme pro vás z databáze naší internetové kuchařky ReceptyOnLine.cz naše nejlepší vyzkoušené recepty právě na sladké melouny.

číst dále ...

Koronavirus změnil vnímání obalů potravin. S redukcí plastů by se však přestávat nemělo, míní výrobci

V období nouzového stavu vzrostla u balení potravin četnost užívání plastů. Podle odborníků si díky koronaviru tuzemští spotřebitelé zároveň uvědomili primární funkci obalu u potravin. Výrobci, kteří se dlouhodobě snaží o redukci plastů, nicméně uvádí, že tyto snahy by neměly být upozaďovány ani v období mimořádných krizí.

číst dále ...

Rajčata, nejoblíbenější zelenina Čechů

Rostou skoro všude a milují je po celém světě. U nás se ale rajčata začala konzumovat až od 19. století, a navíc byla zpočátku považována za jedovatá. To už je ale dávno zapomenuto. Dnes už víme, že obsahují plno vitaminů, antioxidantů a minerálů. Proto není divu, že jich ročně v průměru spotřebujeme až 12 kg. Jelikož jsou rajčata tak populární, vyzpovídala Akademie kvality Alici Kouřilovou, vedoucí kanceláře Zelinářské unie Čech a Moravy.

číst dále ...

Originální a chutné recepty s ketchupy Spak Master

Načerpejte novou inspiraci pro lahodné a jednoduché recepty doplněné prémiovými ketchupy Spak Master. Chuť dozrálých italských rajčat bez přídavných látek je jako stvořená pro všechny gurmány. Díky vybrané chuti a prémiové kvalitě těchto lahodných pomocníků navíc ušetříte čas strávený v kuchyni.

číst dále ...

Znáte české superpotraviny, které jsou plné vápníku?

Při slově vápník se ve spojitosti s lidským tělem téměř každému vybaví kosti nebo zuby. Tato asociace je správná, jelikož se právě zde nachází až 99 % veškerého vápníku. Plní ovšem mnohem více funkcí. Pomáhá k správné srážlivosti krve, podporuje činnost svalů a také se podílí na nervových přenosech. Při nedostatku tohoto důležitého minerálu si tělo bere zásoby z již zmiňovaných kostí a zubů. To může způsobovat kazy, záněty v dutině ústní či řídnutí kostí. Tuto nepostradatelnou složku byste měli pravidelně doplňovat například mlékem, mákem nebo brokolicí. Zde je pár příjemných tipů, jak na to!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy