REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Rohlíková pizza

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Když najdete ve spíži větší počet starších rohlíků, můžete je zpracovat na pizza korpus a upéci chutnou pizzu obloženou vším, co máte rádi. A zvládnete to do 40 minut!


Ingredience:
Na pizza korpus z rohlíků:
10 ksstarších (gumových) rohlíků
1-2 ksvejce
0,5 lpolotučného mléka
1/2 lžičkysoli
papír na pečení
Na dohotovení:
koření na pizzu
rajský protlak nebo kečup, papír na pečení
olivy, salám, různé sýry, papriky ... prostě co kdo má rád na pizze

Postup:

1. Rohlíky nakrájíme na drobné kostičky
2. Vejce rozkvedláme v mléce, mírně osolíme, smícháme s rohlíky, necháme chvilku stát, potom, nejlépe rukama, promačkáme, hotovou hmotu rozprostřeme na plech vyložený papírem na pečení
3. Korpus upečeme v troubě vyhřáté na 180 °C, pečeme tak 8-10 minut, podle typu trouby
4. Upečený, mírně prochladlý, korpus potřeme protlakem nebo kečupem, posypeme kořením na pizzu a obložíme vším, co máte na pizze rádi, nezapomeňte na pojivo, tedy na sýr!
5. Obložený korpus vložíme opět do trouby a pečeme dalších 10 minut.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Testujte a ochutnávejte novinky na trhu potravin!

Rádi objevujete a zkoušíte novinky na trhu potravin? A milujete překvapení? Služba brandnooz box umožnuje českým zákazníkům již více než 5 let, seznamovat se s nabídkou nových a zajímavých produktů na trhu potravin prostřednicvtím zásilky brandnooz box. Pečlivě vybrané novinky vám dorazí až domů, zabalené v zelené krabici. Běžná cena této zásilky je 279 Kč a její obsah je vždy předem neznámý.

číst dále ...

Luštěniny jako salát nebo zdravá příloha

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat do našeho jídelníčku. Všichni to víme, ale jak to udělat, když máme hluboko v paměti zaryté známé hrachové kaše a čočkové polévky ze školních jídelen. Doba se mění a můžete měnit i váš jídelníček. Luštěniny totiž mohou být chutnou součástí moderní kuchyně.

číst dále ...

LOMO sušená vepřová pečeně

Sušená vepřová pečeně s kořením. Trochu práce a po pár dnech si pošmáknete! Video recept z YouTube z kanálu: Chatař

číst dále ...

Upgrade salátů od Roberta Chejna

Saláty si můžete připravit doma nebo zajet ochutnat do zámeckého hotelu Chateau Kotěra. V zámecké restauraci pod taktovkou Roberta Chejna mimo jiné nabízí různé chuťové zážitky v podobě sezónních specialit, francouzské, italské, provensálské a středozemní kuchyně.

číst dále ...

Italské sýry ručně vyráběné z českého mléka

Marco a Tiziania jsou Italové, kteří studovali v Česku a zalíbilo se jim tady natolik, že se rozhodli tu usadit. Po studiu začali pracovat a před čtyřmi lety si v Praze-Nuslích otevřeli Mozzarellart, místo, kde každodenně vznikají sýry té nejlahodnější chuti. Přímo v obchodě navíc můžete sledovat, jak mistr sýrař vyrábí tu nejčerstvější mozzarellu.

číst dále ...

Tipy sommeliera, jak poznat skvělé víno

Červené, bílé, sladké a kyselé. Přiznejme si to na rovinu, každému se občas stane, že se ocitne ve společnosti lidí, kteří rozvinou debatu o víně, a vás polije studený pot. Ne, nevíte, podle čeho poznáte chuť vína, ne, nevíte, jaké jídlo se k vínu hodí nejvíc. Požádali jsme proto sommeliera Davida Krále, ambasadora značky Víno Mikulov Sommelier Club, aby pro vás shrnul to nejzákladnější, co u vína dokáže poznat „obyčejný“ člověk.

číst dále ...

Cukrářské trendy 2019 (podle Josefa Maršálka, pekařského a cukrářského mistra)

Vrstvení, Pastel de Nata, Metalická cukrařina…. to je výčet jen několika nových trendů patřících mezi nejoblíbenější cukrářské praktiky současnosti. V tomto článku najdete výčet těch nejoblíbenějších, jak je sepsal Josef Maršálek, pekařský a cukrářský mistr.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy