REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Pomalu pečená kachna

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Pomalu pečená kachna, v tomto případě částečně ve vlastním tuku, pečená 5-6 hodin na 130 °C. Je to delikatesa, velmi jemné a lahodné masíčko. Nejlépe je si kachnu připravit den předem, večer a druhý den ji péci již od rána. Na oběd bude hotová.


Ingredience:
Rozpis na 6 porcí:
1 kskachny o váze cca 2 kg
6 ksstroužků nejlépe českého česneku
2 kspomeranče
2 kscibule
pepř
voda
sůl

Postup:

1. Z dobře očištěné kachny odřízneme přebytečný tuk a obereme zbytek brk
2. Cibuli oloupeme a nakrájíme na čtvrtky, dobře omyté pomeranče nakrájíme také na čtvrtky, stroužky česneku oloupáme
3. Do dutiny kachny vetřeme pepř a sůl, vložíme do ní čtvrtky cibulí a pomerančů, dva stroužky česneku
4. Kachnu na několika místech propíchneme nožem, aby z ní mohl vytékat podkožní tuk a maso osolíme a opepříme i z venku
5. Kachnu položíme do pekáče prsy dolů, vložíme do trouby vyhřáté na 150 °C a pečeme zaklopené asi 1 hodinu, po hodině maso vytáhneme a tuk slijeme do hrnce
6. Teplotu v troubě snížíme na 130 °C, kachnu položíme zpět do pekáče, nyní na záda, přiklopíme, dáme do trouby a pečeme další 3,5 hodiny
7. V této fázi přípravy maso odkryjeme, v troubě zvýšíme teplotu na 180 °C a dopečeme ji asi 40 minut dozlatova
8. Upečenou kachnu necháme na prkénku 15 minut odpočinout, z pekáče opět slijeme všechno sádlo do hrnce, z těla kachny vyndáme pomeranče
9. Do hrnce se sádlem nalijeme 1/
2 hrnku vody a chvíli povaříme na sporáku, přitom do omáčky slijeme všechny přípečky z pekáče.

Doporučení:

Slité sádlo nevyléváme, je výbornou pomazánkou na chleba, nebo jím můžeme omastit brambory.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

MatchaTea: Valentýnské recepty

Den svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy