REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Pomalu pečená kachna

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Pomalu pečená kachna, v tomto případě částečně ve vlastním tuku, pečená 5-6 hodin na 130 °C. Je to delikatesa, velmi jemné a lahodné masíčko. Nejlépe je si kachnu připravit den předem, večer a druhý den ji péci již od rána. Na oběd bude hotová.


Ingredience:
Rozpis na 6 porcí:
1 kskachny o váze cca 2 kg
6 ksstroužků nejlépe českého česneku
2 kspomeranče
2 kscibule
pepř
voda
sůl

Postup:

1. Z dobře očištěné kachny odřízneme přebytečný tuk a obereme zbytek brk
2. Cibuli oloupeme a nakrájíme na čtvrtky, dobře omyté pomeranče nakrájíme také na čtvrtky, stroužky česneku oloupáme
3. Do dutiny kachny vetřeme pepř a sůl, vložíme do ní čtvrtky cibulí a pomerančů, dva stroužky česneku
4. Kachnu na několika místech propíchneme nožem, aby z ní mohl vytékat podkožní tuk a maso osolíme a opepříme i z venku
5. Kachnu položíme do pekáče prsy dolů, vložíme do trouby vyhřáté na 150 °C a pečeme zaklopené asi 1 hodinu, po hodině maso vytáhneme a tuk slijeme do hrnce
6. Teplotu v troubě snížíme na 130 °C, kachnu položíme zpět do pekáče, nyní na záda, přiklopíme, dáme do trouby a pečeme další 3,5 hodiny
7. V této fázi přípravy maso odkryjeme, v troubě zvýšíme teplotu na 180 °C a dopečeme ji asi 40 minut dozlatova
8. Upečenou kachnu necháme na prkénku 15 minut odpočinout, z pekáče opět slijeme všechno sádlo do hrnce, z těla kachny vyndáme pomeranče
9. Do hrnce se sádlem nalijeme 1/
2 hrnku vody a chvíli povaříme na sporáku, přitom do omáčky slijeme všechny přípečky z pekáče.

Doporučení:

Slité sádlo nevyléváme, je výbornou pomazánkou na chleba, nebo jím můžeme omastit brambory.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Vybíráme gril na zahradu – jaký to bude?

Sluníčko už na nás z oblohy sem tam vykoukne a polechtá nás svými paprsky. Zima brzy skončí, vystřídá jí jaro a my se ani nenadějeme a nastane čas letních párty, zahradních grilovaček, koupání v bazénu a dalších radovánek. Plánujete si letos konečně splnit sen a svůj starý gril vyměnit za nový? Poradíme vám, jak na to!

číst dále ...

Sezona grilování je tady, užijte si ji s recepty od Spaku

Teplé letní počasí se konečně dostavilo a přímo vybízí k příjemnému strávení odpoledne nebo večera v parku či na zahradě. A jak lépe si vychutnat tuto krásnou roční dobu než lahodným jídlem z grilu? Užijte si grilovačku za doprovodu značky Spak a oslavte 30 let působení této společnosti v ČR.

číst dále ...

Jak na „Luxus za pár korun“? To prozradí Jiří Halamka od 16. května na TV Paprika

Znáte Jirku Halamku? A víte, že si s ním můžete opět zavařit? Televizní stanice TV Paprika totiž uvádí nový kulinární pořad, který bude opět pod taktovkou oblíbeného kuchaře. Jirka předvede svůj kulinářský um, přičemž ukáže, jak snadno lze připravit báječnou večeři z obyčejných surovin, které máme běžně ve spíži. V pořadu „Luxus za pár korun“ se budete moci inspirovat, jak z tradičních ingrediencí připravit pokrmy, které ze všedních dnů vytvoří ty, jež si budete pamatovat.

číst dále ...

Světový den koktejlů: oslavte ho míchaným drinkem plným zdraví

V pátek 13. května je speciální den pro všechny milovníky koktejlů. Přesně před 216 lety byla v USA zveřejněna první definice míchaného drinku. Když se řekne míchaný koktejl, nemusí ale nutně jít o alkoholický nápoj. Zkuste letos slavit tak, abyste víc prospěli svému zdraví. Namíchejte si některý z proteinových koktejlů KetoMix. Jsou snadné na přípravu, skvěle zasytí a dodají tělu nejen kvalitní bílkoviny, ale i důležitou vlákninu, vitamíny a minerální látky.

číst dále ...

Květen měsíc májovek

Květen je měsíc, kdy vyrůstá další chutná a houbaři ceněná houba, čirůvka májovka – Calocybe gambosa (viz náš atlas hub). Májovky mají nezaměnitelnou vůní, okurkově moučnou a někteří houbaři ji považují za nejlepší houbu na smetanovou houbovou omáčku. Májovky vyrůstají někdy, při jarních deštících, už koncem dubna. Naleznete je v prosvětlených listnatých lesících, hájích, parkách nebo sadech.

číst dále ...

Češi si neumí představit svůj pracovní den bez kávy. Stává se významným zaměstnaneckým benefitem

Káva je celosvětově nejoblíbenějším nápojem, denně se jí vypije kolem dvou miliard šálků. Velké oblibě se těší i u nás, bez kávy by nedokázalo žít 6 z 10 Čechů. Jedním z míst, kde si kávu dopřáváme nejčastěji, je naše zaměstnání. Průzkum pro značku L’OR Professional potvrdil, že kávu v práci pije pravidelně nebo alespoň občas 85 % českých zaměstnanců, přičemž skoro polovina Čechů si neumí představit pracovní den bez kávy. Během pracovního dne vypijeme nejčastěji dva až tři šálky. Průzkum pro značku L’OR Professional dále ukázal, že se káva stává i významným zaměstnaneckým benefitem a faktorem, který může přispět k motivování zaměstnance, a tedy ke snížení rizika jeho odchodu k jinému zaměstnavateli.

číst dále ...

Rizoto jako od Itala: Vyznejte se v italské rýži

Krátkozrnná i kulatozrnná, bílá i černá. Vybrat správný druh rýže může být v široké nabídce obchodů někdy trochu problém. Pokud nechcete, aby vaše rizoto připomínalo sypkou klasiku ze školní jídelny s porcí nakládané řepy navíc, naučte se základní orientaci v druzích italské rýže.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy