REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Pasqualina

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Chutný velikonoční koláč původem z Itálie.


Ingredience:
Na těsto:
125 ghladké mouky
100 gmásla nebo rostlinného tuku
60-75 mlvody
špetka soli
Na náplň:
500 gšpenátu nebo 300 g špenátu a 200 g mangoldu
300 gricotty
1 svazekrukoly
3 lžícestrouhaného parmazánu
2 lžícestrouhanky namočené do mléka a vyždímané
5 ks vajec
nastrouhaný muškátový oříšek
mletý černý pepř
sůl
Ostatní:
hrubá mouka na vysypání formy
máslo na pomaštění formy
vejce na potření
dortová forma

Postup:

1. Z 25 g mouky a 100 g másla utřeme kouli, tu uložíme v chladu
2. Ze zbývajících 100 g mouky, vody a soli vypracujte těsto (vody přiléváme postupně), rozválíme ho do tvaru obdélníků a doprostřed položíme prochladlou máslovou kouli, přeložíme všechny čtyři rohy tak, aby koule zůstala uprostřed
3. Těsto rozválíme na obdélník o centimetrové tloušťce a nadvakrát přeložíme delší strany do středu tak, aby byly na sobě čtyři vrstvy
4. Třikrát zopakujte; mezi jednotlivými překlady necháme těsto 30 minut odpočinout
5. Takto připravené těsto uchováváme v lednici
6. Formu o průměru dvacet centimetrů vymažeme máslem a vysypte nejlépe hladkou moukou, pak ji vyložíme i po bocích a krajích plackou rozválenou zhruba ze dvou třetin listového těsta
7. Listy rukoly, špenátu nebo špenátu a mangoldu spaříme v cedníku, necháme okapat, jemně vymačkáme vodu a pak nasekáme nadrobno
8. Vložíme do mísy a smícháme se strouhankou, ricottou, parmazánem a dvěma vejci, pořádně osolíme a dochutíme pepřem, podle chuti přidáme nastrouhaný muškátový oříšek
9. Do formy vyložené těstem rozložíme připravenou náplň, utvoříme tři důlky do kterých musíme rozklepnutá vajíčka
10. Koláč s náplní přiklopíme plackou ze zbývajícího těsta, okraje spojíme (můžeme vykrojit nebo vypíchnout několik ozdobných otvorů, aby odváděly páru a také kvůli designu)
11. Nakonec potřete těsto prošlehaným vejcem a pečeme při teplotě kolem 170-180 °C, asi 45 minut dozlatova.

Doporučení:

Pokud máte raději výraznější sýrové chuti, vynechte strouhanku a parmazánu použijte více, tak asi 100 g. Parmazán je slaný, proto při zvýšení dávky parmazánu méně solte.

Poznámka:

Můžete použít i listové těsto kupované.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:



Otevírací doba, nejnovější akční letáky, otevírací doba prodejen, provozoven a institucí z celé České republiky.

Nejnovější články

22 nejlepších receptů z dýně

Nejlepší recepty z dýně najdete v naší kuchařce ReceptyOnLine.cz zde: Anglicky se dýně řekne „pumpkin“. Severoameričtí Indiáni, kteří tykve velmi dobře znali, je nazývali „askutasquash“, což znamená „jíst rovnou bez vaření“. Z Ameriky tykve skutečně pocházejí a předpokládá se, že byly pěstovány již před pěti až deseti tisíci lety. Ale dost historie o dýních! Otevřete si článek a inspirujte se těmi nejlepšími recepty s dýní, které najdete u nás na webu ReceptyOnLine.cz

číst dále ...

Šalvěj v kuchyni, koření i lék

Polokeřík šalvěj lékařská – Salvia officinalis se kdysi pěstoval na každé zahrádce. Dnes roste i ve volné přírodě, často zde zplaňuje. V současnosti se pěstuje a přidává do pokrmů, ovšem u nás jen vzácně. V tomto článku se podíváme na pár historických záznamů o tomto koření i léčivce.

číst dále ...

První sládková v historii nošovického pivovaru. Správně hořké pivo Radegast nově vaří Jana Tovaryšová

Sládkovská historie správně hořkého piva Radegast píše novou kapitolu. Poprvé v dějinách má nošovický pivovar svou sládkovou. Jana Tovaryšová se stala sedmou pokračovatelkou sládkovského řemesla v Radegastu od doby, kdy se v Nošovicích v roce 1970 uvařila první várka piva.

číst dále ...

Dýně využijete nejen na Halloween. Jak vybrat tu pravou?

Podzim, to je opadané listí, dlouhé večery, pošmurné počasí, a také všudypřítomné dýně. A je jedno, zda jste fanouškem halloweenských oslav, nebo vás tenhle svátek nechává chladnými. Dýně totiž můžete využít mnoha způsoby – od dekorací až po lahodné výtvory v kuchyni. Poradíme vám, jak vybrat tu správnou.

číst dále ...

Bez poctivých vývarů se v kuchyni neobejdete. Proč se vyhnout bujónovým kostkám?

Bez vývaru těžko uvaříte, tvoří základ mnoha pokrmů a v restauracích by se bez něj neobešli. Co pozitivního nám mohou vývary přinést a na co si dát pozor? Přípravou poctivého vývaru a jeho nejen gurmánskými přínosy nás provede český šéfkuchař Filip Sajler.

číst dále ...

Kuřecí polévka na tři způsoby. Cestujte na talíři a zavítejte do tří různých koutů světa!

S příchodem podzimu a prvních chladných dnů je čas se zahřát nejen v teple domova, ale také na talíři. Co může být lepšího než polévka, která nás prohřeje a navodí příjemnou atmosféru? Dnes vás Drůbežářský závod Klatovy zve na kulinární cestu kolem světa prostřednictvím tří tradičních polévek, které vás zavedou do rozmanitých koutů zeměkoule.

číst dále ...

Tradiční odrůdy na dosah aneb kde najít nejlepší moravské a české víno

Česká republika je vínu zaslíbená, ale víno je velmi široký pojem, a ne každé víno, resp. odrůda révy vinné si ideálně rozumí s každým regionem. Jsou však odrůdy, které jsou u nás po dlouhé generace skutečně doma, mají u nás největší tradici a daří se jim zde nejlépe. Pojďme se tedy vydat v jejich stopách a pojmout letos výlety za vínem trochu jinak.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Detekován AdBlock!

Ve vašem prohlížeči máte aktivní rozšíření na blokování reklam. Veškerý obsah na webu je pro naše čtenáře zdarma a provoz webu je možný pouze díky ziskům z reklam. K procházení webu je proto nutné AdBlock deaktivovat.

To provedete tak, že v pravém horním rohu vašeho prohlížeče kliknete na ikonu AdBlocku Ikona AdBlocku a z nabídky vyberete možnost Once nebo Always kliknutím na příslušné tlačítko. Pokud se následně stránka neobnoví automaticky, můžete ji obnovit kliknutím na následující odkaz. Děkujeme za pochopení.