REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Nakládaný relish na hot dogy a hamburgery

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Relish má hlavní jídlo dotvořit a přidat mu něco navíc. Nejčastěji se používá jako příloha na hot dogy a hamburgerya, ale skvěle chutní i k dalším grilovaným pokrmům.


Ingredience:
4 hrnkynadrobno pokrájených okurek i se slupkou
3 hrnkynadrobno pokrájené oloupané cibule
3 hrnkynadrobno pokrájeného řapíkatého celeru
3 hrnkykrystalového cukru
2 hrnkydestilovaného octa
1 hrneknadrobno pokrájených zelených paprik
1/2 hrnkunadrobno pokrájené masité červené papriky
4 lžícesoli
1 lžícecelerových semínek
voda dle potřeby
vhodné zavařovací sklenice s víčky

Postup:
  1. Očištěnou, opravdu nadrobno pokrájenou zeleninu dáme do hrnce, zalijeme ji vodou tak, aby byla zelenina úplně potopená, přisypeme sůl, necháme 4 hodiny stát, jednou či dvakrát vše opatrně promícháme.
  2. Vodu slijeme, zeleninu vymačkáme, snažíme se ji zbavit zbylé vody.
  3. Do hrnce nalijeme ocet, přidáme cukr a semínka, přivedeme k varu, mícháme, až se cukr rozpustí, přidáme zeleninu podusíme ji tak 10-15 minut a to za občasného promíchání.
  4. Do předem připravených čistých zavařovacích sklenic relish rozdělíme, důkladně zavíčkujeme, sterilujeme 10-15 minut při teplotě 90 °C.
Doporučení:

Destilovaný ocet je běžně používaný pojem, kterým se označuje ocet kvasný lihový 10%, který není barvený karamelem a není ochucený estragonem na rozdíl od klasického kuchyňského octu kvasného lihového 8%.

Poznámka:

Na pikantní variantu stačí do směsi zeleniny přidat čerstvé chilli papričky, nebo nasekané sušené chilli, to přidáme do zeleniny až při vkládání do sklenic.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Detoxikace organismu

Cítíte se unavení a bez energie? Ponuré, zamračené počasí vás přivádí k šílenství? Máte depresi? Nezoufejte! Možná jen potřebujete pročistit tělo od různých škodlivých látek, které jste za poslední měsíce do sebe dostali a to nejen jídlem, ale také díky prostředí, ve kterém se všichni pohybujeme. Detoxikujte se tedy! A co je to vlastně detoxikace? Ta slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla a provádí se především zásadní změnou pitného režimu a změnou jídelníčku.

číst dále ...

Fialové brambory (odrůda Blue Star a odrůda Valfi)

Již několik let se objevují na českém trhu fialové brambory. Sice vypadají svým vzhledem, tedy především barvou dost jedovatě, ale jsou velmi zdravé. Fialová barva je způsobena flavonoidy, které patří mezi přírodní antioxidanty, které působí příznivě na civilizační choroby. Fialové brambory obsahují těchto látek 3x – 4x více než klasické žluté odrůdy. Platí, čím jsou tmavší, tím jsou zdravější.

číst dále ...

Zapomenuté topinambury mají opět zelenou

Topinambury se v Čechách pěstují od 17. století. V době třicetileté války zachránily mnoho obyvatel před hladomorem, stejně, jako v Americe přistěhovalce. Naučili je pěstovat a konzumovat indiáni z kmene Topinambus, podle kterého dostali své jméno – topinambury. Do Evropy je přivezli v roce 1607 námořníci a jako první se začaly pěstovat ve Francii, přes Německo se pak dostaly do Čech.

číst dále ...

Banánová chaloupka vytvořená pomocí krabic od džusu

Recept na chaloupku z čokolády, tvarohového krému, dlouhých cukrářských piškotů a banánů, popsaný pěkně krok za krokem, doplněný o názorné fotografie postupu. Ozdobte ji dle fantazie, může to být chaloupka “Jejžíškovská”, stejně tak chaloupka Smolíčka pacholíčka, nebo jen chaloupka strýčka Toma. Každopádně si na ní určitě všichni pochutnají. Ale pozor! Nezapomeňte si před tím koupit dva velké, dvoulitrové džusy, protože právě krabice od džusu, v tomto receptu, hrají významnou roli.

číst dále ...

Špajz nebo skříň? Jak uložit trvanlivé potraviny

Mouka, cukr, konzervy či těstoviny. Trvanlivé potraviny často nakupujeme ve velkém do zásoby. Kam je ale uložit, aby vydržely dlouho a nemuseli jsme je po měsíci vyhazovat? A jak si poradit s ukládáním, když nemáme spíž?

číst dále ...

Zapomeňte na drastické diety. Poradíme jak na lednový očistný detox

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, svou nezastupitelnou roli v nich hraje ale také dobré jídlo. Spousta dobrého jídla. Pokud jste si ho během konce roku neodpírali a teď koketujete s myšlenkou, že dny hýření vybalancujete rychlou, drastickou dietou, máme pro vás alternativní tip: vyzkoušejte raději očistný detox.

číst dále ...

Bohatství ukryté pod slupkou buráků

Arašídy, buráky nebo burské oříšky, všechna označení nesou plody podzemnice olejné, které většina z nás považuje za oříšky, přestože se jedná o luštěninu. Arašídy však díky své chuti přesto zůstanou pro většinu z nás oříšky, které si budeme dopřávat ještě s větší chutí, jakmile zjistíme, jaké bohatství se ukrývá pod jejich skořápkou.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy