REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Lehké fitness lívanečky s jogurtem

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Lehké, zdravé, … recept od naší fitnesky Veroniky.


Ingredience:
10 ksvaječných bílků
50 govesných vloček (jemně drcené)
40 grýžové mouky (pokud možno instantní)
1/2 dlvlažné vody
mletá skořice na dochucení
umělé sladidlo (med)
jogurt
topik

Postup:

1. Do mixéru nalijeme bílky, přidáme rýžovou mouku, ovesné vločky, trochu skořice a mixujeme – mixér nevypínáme a po chvilce přidáme 1/
2 dl vlažné vody a sladidlo podle chuti (např. glukopuru 20 g)
2. Mixujeme max. 3-5 minut
3. Těsto v mixéru musí být nadýchané a jemně napěněné – husté stejně jako u klasických lívanců (díky inst. rýžové mouce a vláknině ve vločkách těsto působí nadýchaně aniž byste museli použít kypřicí prášek do pečiva)
4. Nachystáme si pánvičku ,rozpálíme a až je dno dostatečně zahřáté, tak postupně lijeme na pánvičku malé množství těsta, tak aby nám tvořilo kulaté lívanečky o průměru asi 8-10 cm
5. Teď už nám zbývá jen hotové lívanečky dát na talíř a zahájit „finální úpravu“. Vaší fantazii se v tomto meze nekladou! Takže je spousta variant, jak si lívanečky na talíři ozdobit, aby nejen skvěle chutnaly, ale i vypadaly. Například různé druhy ovocných jogurtů,tvarohů – dnešní nabídka příchutí tvarohů a jogurtů „light“ či „aktivia“ je čím dál pestřejší , tak proč ji nevyužít! Můžu doporučit i ozdobit ovocem, např. nakrájený ananas (doporučuji spíš čerstvý), nebo jahody,borůvky,jablko apod….

A jestli se nemůžete rozhodnout,tak doporučuji kombinaci, která je rychlá a přitom vypadá skvěle – na každý lívaneček dáme lžíci bílého jogurtu (např. aktivia) oslazeného medem, glukopurem nebo um. sladidlem, nakonec vezmeme jahodový „topik“ a lehce jím lívanečky dozdobíme.

Doporučení:

Nesmíte zapomínat,že „oči jedí první“, takže čím lépe náš pokrm vypadá a líbí se nám, tak tím víc nám i chutná. Lehké fitness lívanečky, ať už s jogurtem, tvarohem – zdobené ovocem, kakaem apod jsou vhodným řešením nejen snídaně, ale i svačiny a nemusíte mít výčitky svědomí, když toto jídlo jíte kdykoli během dne jelikož obsahuje sacharidy a bílkoviny v poměru 1:1 a navíc hodně vlákniny, nejen že zasytí, ale navíc obsahuje tu nejzdravější formu sacharidů.Lehké fitness lívanečky nejsou náročné na přípravu a ani na čas, jsou zdravé, mají nízkou kaloricku hodnotu a navíc skvěle chutnají! Co víc si přát. Doufám,že se stanou i u vás oblíbenou součástí jídelníčku…jako sladidlo vám doporučuji použít glukopur, med a nebo umělé sladidlojogurt dle vašeho výběru – např.bílý jogurt se sníženým obsahem tukujahodový „topik“ na zdobení.

Poznámka:

Jako sladidlo vám doporučuji použít glukopur, med nebo umělé sladidlo, jogurt dle vašeho výběru – např. bílý jogurt se sníženým obsahem tuku jahodový „topik“ na zdobení…….Doporučuji používat teflonovou nebo titanovou pánev – pokud patříte mezi ty, kteří mají kuchyň tímto typem nádobí již vybavenou, tak vám můžu jen pogratulovat. Díky tomuto typu nádobí – nejen,že přestanete potřebovat tuk při tepelné úpravě – ať už smažením nebo pečením, takže ušetříte, ale navíc-a to je pro nás daleko důležitější – tím, že snížíte procento tuku, tak snížíte i kalorickou hodnotu jídla a ne málo, naopak! Co vás možná překvapí, ale doufám, že zcela určitě potěší – tak takto upravené lívanečky nejen, že nejsou kalorická bomba – naopak, mají velmi nízkou kalorickou hodnotu a přitom vyšší procento bílkovin, tudíž méně sacharidů, minimum tuku, obsahují mimo jiné vlákninu (o jejím dostatečném příjmu ve stravě, důležitosti a zdravém vlivu na organismus jste jistě už slyšeli) a navíc báječně nejen vypadají, ale i chutnají!

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklamaNapište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy