REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Kandovaný zázvor se sirupem

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Skvělý polotovar do sladkých i slaných pokrmů.


Ingredience:
Rozpis na 2 malé zavařovací skleničky:
750 gčerstvého zázvoru
600 gcukru krupice
250 mlkukuřičného sirupu
1 kscitrónu
voda

Postup:

1. Čerstvý zázvor oloupeme, slupka by měla být co nejtenčí, pod ní je totiž ukryto nejvíce zázvorové šťávy
2. Zázvor nakrájíme na stejně velké nudličky silné jako sirky, ale o polovinu kratší
3. Nudličky nasypeme do širokého hrnce, zalijte je vodou tak, aby byly ponořené, povaříme asi 20 minut, pak přisypeme třetinu cukru a počkáme, až se úplně rozpustí, zakryté necháme přes noc odležet v pokojové teplotě
4. Druhý den přivedeme obsah hrnce opět k varu a necháme 15 minut probublávat na mírném ohni
5. Přidáme na kostičky nakrájený citrón zbavený slupky a pecek a kukuřičný sirup, směs vaříme bez pokličky dalších 15 minut, zakryjeme a necháme zase přes noc odležet
6. Třetí den směs přivedeme opět k varu, přisypte druhou třetinu cukru a necháme tentokrát 30 minut probublávat na mírném plameni, pak přisypte poslední třetinu cukru, a až se rozpustí, sundáme hrnec ze zdroje tepla
7. Necháme opět přes noc odležet
8. Poslední den kandovaný zázvor v sirupu jen zahřejeme a horký nalijeme do zavařovacích skleniček
9. Kandovaný zázvor uchováváme v tmavé spíži.

Doporučení:

Pokud chcete skladovat kandovaný zázvor zvlášť, bez sirupu, obsah hrnce jednoduše přeceďte.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

3 trendy a rychlé recepty na letní party

Čekáte partu přátel nebo chystáte rodinnou oslavu? Je jasné, že chcete všechny co nejlépe pohostit a nakrmit, ale zároveň musíte kromě jídla připravit i spoustu dalších věcí. Následující recepty na rychlá a trendy jídla vám ušetří čas a zajistí perfektní výsledek.

číst dále ...

Léto voní po máku

Léto je v plném proudu a teplé počasí láká posedět na zahrádce či balkónu. Příjemným společníkem může být dobrá kniha, stejně jako netradiční káva s dezertem. Už jste někdy ochutnali makovou kávu? Měli byste, mák je totiž opojná ingredience, která z každého receptu udělá gastronomický zážitek.

číst dále ...

Výlety za vínem – Zastavte se v Rakvicích v Enothece

Putování za vínem se stále těší obrovské oblibě. Morava je synonymem pro nádherné vinice, a ještě nádhernější víno. Pokud se chystáte za poznáním skvělého vína, určitě si přidejte na seznam návštěvu a degustaci v moderní Enothece Vinselekt Michlovský v Rakvicích.

číst dále ...

Jak na perfektní špekáček

Co patří k typickému českému létu? Koupání v rybníku, spaní pod stanem a také táboráky. Vlahé večery jsou jako stvořené pro rozdělání ohýnku a opečení výborných špekáčků. Jenže možná už jste s trochou zklamání zjistili, že ten kouzelný večer u ohně se špekáčkem na papírovém tácku a písničkami hranými na kytaru není takový, jaký si ho pamatujete. On totiž možná ani ten samotný špekáček není takový, na jaký s chutí vzpomínáte ze svého dětství.

číst dále ...

Bylinné drinky Erebos vstupují na trh s novým složením i vizuálem

Značka Erebos představuje novou generaci přírodních energetických nápojů. Na trh uvádí drinky s inovovaným složením, které doprovází redesign obalů a nový web. Pro letošní rok pak značka plánuje rozšířit dostupnost bylinných energetických nápojů na českém trhu.

číst dále ...

Zdraví i krása ukryté v syrovátce

Žlutozelená tekutina vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů či tvarohů, ale rozhodně se nejedná o odpad! Má totiž zázračné účinky na zdraví i na krásu. V létě chutná jako osvěžující nápoj a je součástí zdravých receptů…

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy