REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Kandovaný zázvor se sirupem

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Skvělý polotovar do sladkých i slaných pokrmů.


Ingredience:
Rozpis na 2 malé zavařovací skleničky:
750 gčerstvého zázvoru
600 gcukru krupice
250 mlkukuřičného sirupu
1 kscitrónu
voda

Postup:

1. Čerstvý zázvor oloupeme, slupka by měla být co nejtenčí, pod ní je totiž ukryto nejvíce zázvorové šťávy
2. Zázvor nakrájíme na stejně velké nudličky silné jako sirky, ale o polovinu kratší
3. Nudličky nasypeme do širokého hrnce, zalijte je vodou tak, aby byly ponořené, povaříme asi 20 minut, pak přisypeme třetinu cukru a počkáme, až se úplně rozpustí, zakryté necháme přes noc odležet v pokojové teplotě
4. Druhý den přivedeme obsah hrnce opět k varu a necháme 15 minut probublávat na mírném ohni
5. Přidáme na kostičky nakrájený citrón zbavený slupky a pecek a kukuřičný sirup, směs vaříme bez pokličky dalších 15 minut, zakryjeme a necháme zase přes noc odležet
6. Třetí den směs přivedeme opět k varu, přisypte druhou třetinu cukru a necháme tentokrát 30 minut probublávat na mírném plameni, pak přisypte poslední třetinu cukru, a až se rozpustí, sundáme hrnec ze zdroje tepla
7. Necháme opět přes noc odležet
8. Poslední den kandovaný zázvor v sirupu jen zahřejeme a horký nalijeme do zavařovacích skleniček
9. Kandovaný zázvor uchováváme v tmavé spíži.

Doporučení:

Pokud chcete skladovat kandovaný zázvor zvlášť, bez sirupu, obsah hrnce jednoduše přeceďte.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

MatchaTea: Valentýnské recepty

Den svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea!

číst dále ...

Návrhář Pavel Berky uspěl i v kuchyni, bojuje v soutěži MasterChef Česko

Světoznámému módnímu návrháři Pavlu Berkymu už nestačí jen ateliér. Pustil se do vaření v soutěži MasterChef, která právě odstartovala na Nově a sklidil obrovský úspěch. Jako první ze soutěžících postoupil rovnou mezi 16 nejlepších.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Mirror glaze cake

Video návod, jak vyrobit lesklý zrcadlový polevový dort. Můžete si vyrobit moderní dort, anglicky Mirror glaze cake, podle návodu tohoto videa z YOU TUBE z kanálu Tasty. Součástí videa je i text na recept v anglickém jazyce.

číst dále ...

15 nečekaných nápadů v kuchyni

V tomto videu vám ukážeme 15 užitečných nápadů pro vaši kuchyni. Sdílejte s přáteli tyto zajímavé vychytávky!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy