REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Jahodový džem s červenou řepou

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Máte rádi neobvyklé kombinace? V tom případě musíte zaručeně ochutnat jahodovou marmeládu s červenou řepou. Věřte, že vám ještě více bude chutnat, když si ji připravíte z vlastnoručně vypěstovaných surovin. Tato barevně i chuťově výrazná marmeláda navíc posílí vaši imunitu.


Ingredience:
BIO třtinový želírovací cukr 3:1 nebo Želírovací cukr 3:1
680 gjahod
320 gčervené řepy

Postup:
  1. Syrovou červenou řepu nahrubo nastrouháme a rozmixujeme spolu s jahodami dohladka
  2. Ke směsi přidáme BIO třtinový želírovací cukr 3:1, dobře promícháme a za stálého mícháme, přivedeme směs k varu a vaříme 3-5 minut
  3. Horkou marmeládou plníme sklenice, zavíčkujeme, obrátíme dnem vzhůru a necháme zchladnout. Díky řepě bude mít marmeláda výraznou vínově červenou barvu.
Doporučení:

Je třeba pamatovat, že jedině v čisté (ideálně horkou vodou spařené) sklenici a s čistým víčkem si marmeláda udrží dlouhou trvanlivost. Pokud se při plnění sklenic její okraje umažou od marmelády, před zavíčkováním je nutné otřít je dosucha papírovou utěrkou.

Naše další tipy:

  • Vyzkoušeli jsme také poměr 800 g jahod a 200 g řepy, i ten doporučujeme!
  • Chceme-li dosáhnout tužší konzistence marmelády, přidáme trochu kyseliny citronové. Marmeládu ochutí a zároveň podpoří želírovací proces.
  • Marmeládu připravíme i z běžného Želírovacího cukru 3:1, je však potřeba množství použitého ovoce upravit na 1020 g jahod a 480 g řepy
Poznámka:

Uvedené produkty seženete na pultech různých prodejců potravin a také celoročně a na jednom místě na e-shopu Labeta: www.labeta.cz.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy